Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İsmailağa ve Vasat Grubunun münazarası silahlı kavgaya döndü

İzmir’de IŞİD’den tutuklanan “Ebu Hanzala” kod adlı Halis Bayancuk’a yakın olduğu iddia edilen Ebu Haris kod adlı bir kişinin İsmailağa ve Menzil cemaatleriyle olan tartışmasında silahlar çekildi.

BOLD – İzmir’de Vasat Yayınevi grubuna dahil olan ve IŞİD ile bağlantılı olduğu öne sürülen Ebu Haris, İsmailağa Cemaati’nin İzmir’deki temsilcisi Hüseyin Avni Kansızoğlu ile bir münazarada (tartışma) kozlarını paylaştı.

‘KURAN’I YANLIŞ OKUYOR SON DERECE CAHİL’

Ebu Haris taraftarları münazaradan Hüseyin Avni Kansızoğlu’nun mağlup ayrıldığını iddia etti. İsmailağa Cemaati’nden Hüseyin Avni Kansızoğlu ise, Vasat Yayınevinin ısrarı üzerine görüşmeye gittiğini, herhangi bir münazara için orada olmadığını ve Ebu Haris’in “son derece cahil” olduğunu, ayetleri de doğru okumadığını öne sürdü.

SİLAH KULLANDIĞINI KABUL ETTİ

Tartışma sosyal medyada da devam etti. Karşılıklı atılan tahrik edici mesajlar yüzünden büyüyen tartışma silahlı ve bıcaklı kavgaya dönüştü. İddiaya göre Vasat Yayınevi grubu üyeleri, İsmailağa ve destekçileri Menzil cemaati üyelerine silahla saldırdı. İsmailağa cemaati üyelerinin sosyal medya hesaplarından saldırıya ilişkin görüntüler de paylaşıldı. Görüntülerde Ebu Haris’in silahla tartıştığı kişilerin üzerine ateş açtığı görülüyor.

Ebu Haris sosyal medyadan paylaştığı video ile silah kullandığı görüntülerle ilgili ‘nefsi müdafaa’ dedi. Saldırıda 2 kişinin hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. Saldırı sonrası Ebu Haris ve grubunun gözaltına alındığı, daha sonra da serbest bırakıldığı öğrenildi.

Binlerce protestocu Kazdağlarındaki maden alanına zorla girdi

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Bir sağlık çalışanı daha koronavirüsten öldü

Koronavirüs nedeniyle ölen sağlık çalışanı sayısı artıyor. Son olarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi bölümünde görev yapan bir sağlık çalışanı, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.  

BOLD – Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi bölümünde çalışan Yeter Yılmaz, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), bir sağlık çalışanının daha koronavirüs nedeniyle vefat ettiğini duyurdu. TTB’den yapılan açıklamada, “Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Bölümü çalışanı Yeter Yılmaz’ı Kovid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı dileriz” denildi.

9 ayda 20 gazeteci tutuklandı 29 basın mensubu mahkum edildi

Okumaya devam et

Gündem

AKP hükumeti 18 bin köy okulunu kapattı

AKP hükumetinin 18 yılda eğitim alanında yaptıklarını açıklayan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, AKP döneminde yaklaşık 18 bin köy okulunun kapatıldığının altını çizdi.

BOLD – Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “eğitimde reform” açıklamalarına cevap verdi. Balık, AKP’nin eğitim karnesinin zayıf olduğunun altını çizdi.

DEFALARCA EĞİTİM VE SINAV SİSTEMİ DEĞİŞTİRİLDİ

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’a AKP’nin 18 yılda eğitim adımlarını tek tek sıralayan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, “18 yılda 7 kez Milli Eğitim Bakanı, defalarca eğitim sistemi ve sınav sistemleri değiştirildi. Ataması yapılmayan öğretmen sayısı 68 binden 700 bine yükseldi. Okullar nitelikli-niteliksiz diye ayrıldı. Öğrenciler özel okullara yönlendirildi. 3.4 milyar harcanan Fatih projesi nedeniyle 50-60 liralık internet faturası 3-4 bin liraya çıktı. Liselere giriş sınavlarının cevap anahtarları taşerona okutuldu. Sınav soruları çalındı” dedi.

MERDİVEN ALTI KAÇAK OKULLAR AÇILDI

AKP hükumetleri döneminde yaklaşık 18 bin köy okulunun kapatıldığını hatırlatan Balık, “4+4+4 sistemi ile 60 aylık çocuklar okula başlatıldı. İlkokullar 4 yıla indirildi. Liyakatin yerini sadakat ve emre itaat aldı. Kanuna aykırı okul açmanın cezası kaldırıldı, merdiven altı kaçak okullar çoğaldı. Sıbyan mektebi adı altında hurafeler öğretilmeye başlandı. Akademisyeni, öğrencisi olmayan üniversiteler açıldı” dedi.

İş bulamayan yaşlılar geçinebilmek için inşaatlarda çalışıyor

 

İş bulamayan yaşlılar geçinebilmek için inşaatlarda çalışıyor

Okumaya devam et

Gündem

51 aydır babasız olan 2 kardeşin annesi de tutuklandı

Anne baba tutukluluklar devam ediyor. Eşi 51 aydır tutuklu olan, iki çocuk sahibi Gönül Gülenç dün  gece Manisa’da tutuklandı.

BOLD – Manisa Salihli’de yaşayan iki çocuk annesi Gönül Gülenç dün gece tutuklanarak Manisa Cezaevine gönderildi. 9 ve 10 yaşında iki çocuğu olan Gülenç’in eşi de 51 aydır tutukluydu.

ANNESİ 40 GÜN ÖNCE ÖLDÜ

Annesi 40 gün önce ölen Gönül Gülenç’in 4,5 senedir Manisa’da aynı evde yaşıyordu. Cemaat soruşturmaları kapsamında Manisa’da dün 7 kadının tutuklandığı belirtiliyor. Gönül Gülenç’in tutuklanma nedeni, kendisi gibi eşi hapiste olan arkadaşlarına yardım etmek olduğu iddia ediliyor.

Okumaya devam et

Popular