Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP “Her şey çok güzel olacak” diyen sanatçıların yanına bırakmıyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalifleri için sık sık kullandığı “yanlarına bırakmam” ifadesi AKP’nin genel tavrı oldu. Tekrarlanan İstanbul seçimleri öncesinde “Her şey çok güzel olacak!” sloganını paylaşan sanatçılar da bu tavırdan payını alıyor.

BOLD– AKP’nin hiçbir muhalefeti cezasız bırakmama prensibi sanat dünyası için son hızla uygulanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde İmamoğlu’nun sloganı haline gelen “Her şey çok güzel olacak” cümlesini sosyal medyadan paylaşan sanatçılara uygulanan baskılar bir süredir devam ediyor. Buna son örnek Türk Halk Müziği sanatçısı Selçuk Balcı oldu.

PROTOKOL BASKISI VAR DENEREK KONSER İPTAL EDİLDİ

Cumhuriyet’ten Ayça Han’ın haberine göre Selçuk Balcı’nın 25 Ağustos’ta Malatya Şenlikleri’nde vereceği konser “Her şey çok güzel olacak” dediği için iptal edildi. Gazeteye demeç veren Balcı, ““Menajerimi arayarak, protokol baskısı var, anlayın bizi açıklamasında bulundular.” sözleriyle uğradığı sansürü dile getirdi.

İSMİMİ AFİŞTEN HABERSİZ ÇIKARDILAR

Selçuk Balcı, Malatya Şenlikleri için hazırlanan yeni afişte resmini ve ismini göremeyince yetkilileri arayarak durumu sorduğunda önce “sponsorlardan biri çekildiği için ödeme yapamayacakları” gerekçesiyle isminin çıkarıldığı söylenmiş. Duyurunun yapıldığını, kendisine kapora bile ödendiğini, bilet ve rezervasyon işlemlerinin bile halledildiğini dile getiren Balcı “Gerekirse Malatya halkı için ücretsi çıkarım sahneye” sözleri üzerine yetkililerin “Üzerimizde protokol baskısı var anlayın bizi.” diyerek gerçek sebebi açıkladığını belirtti.

Daha önce, yine Malatya’da 17-21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında sahne alacak Pamela’nın konseri iptal edilmişti.

Gündem

Kayyım protestosunda 12 yaşındaki çocuğa ters kelepçe

Ankara’da Diyarbakır, Van ve Mardin’e kayyım atanması olayını protesto etmek için toplanan vatandaşlara polis sert müdahalede bulundu. Polisin gözaltına aldığı kişiler arasında 12 yaşında bir çocuğa ters kelepçe takması dikkat çekti.

BOLD-Ankara Mamak Platformu üyeleri, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyım atanmasını protesto etmek için Tuzluçayır Meydanı’nda toplanarak basın açıklaması yapmak istedi.

Ankara Emniyeti, grubun basın açıklaması yapmasına engel oldu. Bunun üzerine platform üyeleri, oturma eylemine başladı. Polis, grubu dağıtmak isterken sert müdahalede bulundu. Polis grubu dağıtırken 17 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan 12 yaşındaki B.A.’ya yere yatırılarak ters kelepçe takılması görüntülere yansıdı. Gözaltı işlemine diren B.A.’yı yüz üstü yere yatırıp ayakları ile sırtına basan polisler, küçük çocuğa ters kelepçe taktı.

Gözaltına alınan 17 kişi Tuzluçayır Karakolu’na götürüldü.

Olaydan sonra Tuzluçayır Meydanı’na gelen B.A.’nın babası, oğlunun daha 12 yaşında olduğunu ve işten döndüğü sırada polis tarafından gözaltına alındığını söyledi. Polisin 12 yaşındaki oğlunun üzerine basa basa gözaltına aldığını ve ters kelepçe yaptığını anlattı. Olaya tepki gösteren baba, oğlunu görmek üzere karakola gitti.

Kayyım hazırlığının seçimden bir gün sonra başladığı ortaya çıktı

Okumaya devam et

Gündem

Bold Ana Haber

Okumaya devam et

Gündem

Arap şeyhlerine özenen rektör görevden alındı, “Erdoğan’a yanlış bilgi verildi” dedi

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça görevinden alınarak yerine Prof. Dr. İbrahim Özcoşar atandı.

BOLD-Eski Rektör Ahmet Ağırakça görev süresince birçok skandal olaya imza attı. Arap şeyhlerine özenen ve giydiği kıyafetlerle dikkat çeken Ağırakça, görevden alınmasına twitter’dan veryansın etti. Rektörlüğe atandığı dönemde “Erdoğan’ın Mardin temsilcisiyim” diyen Ağırakça, görevden alınmasıyla “Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. İbrahim Özcoşar atandı. Özcoşar’ın atanmasıyla ilgili karar Resmi Gazete’de yer aldı.

YENİ ATANAN REKTÖRÜ HEDEF ALDI

İlginç çıkışları ve Arap şeyhi gibi giyinmesiyle dikkat çeken eski rektör Ahmet Ağırakça ise atamayla ilgili olarak, Erdoğan’a yanlış bilgi verildiğini ve “Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır” yorumunda bulundu. Mardin Artuklu Üniversitesi’ne Rektör olarak atanacak en son kişinin göreve getirildiğini belirten Ağırakça, “Mardin için geçmiş olsun” şeklinde mesaj paylaştı.

Yeni atanan Rektör Özcoşar Twitter hesabından, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmış bulunuyorum. Rabbim bizi kendisine ve bize güvenenlere mahçup etmesin, üniversitemize hizmet etmeyi nasip etsin” dedi.

Kayyım hazırlığının seçimden bir gün sonra başladığı ortaya çıktı

Okumaya devam et

Popular