Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı. Atanan öğretmenler 2 Eylül’de göreve başlayacak. İşte sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları sorgulama sayfası…

BOLD – Milli Eğitim Bakanlığınca atamaları yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmenlik için tercihler 30 Temmuz ve 5 Ağustos tarihleri aralığında yapıldı. Atama sonuçları bugün saat 10.00’dan itibaren erişime açıldı.

Sözleşmeli öğretmen ataması Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla, MEB Başöğretmen Salonunda düzenlenen törenle bugün gerçekleştirildi. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları https://personel.meb.gov.tr/ adresi üzerinden duyurulacak, adaylar sonuçları http://atama.meb.gov.tr/ adresinden görüntüleyebilecek.

Atanan öğretmenler 2 Eylül’de göreve başlayacak.

KHK TV kuruldu

Gündem

AKP yoksullukla lüks rezidansta mücadele edecek

AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, yoksulluğu azaltma iddiasıyla kurduğu Adalet ve Demokrasi Vakfı için lüks rezidansı seçti. Rezidansta 1+1 daireler 198 bin dolardan, 2+1 daireler 312 bin dolardan, 3+1 daireler ise 385 bin dolardan başlıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdağan’ın danışmanı ve eski AKP milletvekili olan Yasin Aktay, İstanbul merkezli Adalet ve Demokrasi Vakfı’nı kurdu. Amacını “Yoksulluğu engellemek ve adaletli paylaşımın yayılmasına katkı yapmak” olarak açıklayan vakfın merkez olarak lüks bir rezidansı seçmesi ise dikkatleri çekti.

AKP’NİN YOK DEDİĞİ YOKSULLUK İÇİN VAKIF

Aile Bakanı Zehre Zümrüt Selçuk, bütçe görüşmeleri sırasında Türkiye’de aşırı yoksulluğun sorun olmaktan çıktığını ileri sürmüştü. Bu açıklamaya karşın, yoksullukla mücadele iddiasıyla kurulan vakfın kurucuları arasında AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay’ın da yer alması dikkatlerden kaçmadı. Vakfın yönetim kurulunda Muhammet Elfıkhi, İman Elfıkhi, Shaaban Okabı ve Muhammed Mustafa görev aldı.

DAİRE FİYATLARI BİNLERCE DOLAR

Cumhuriyet’in haberine göre vakfın kuruluş adresi İstanbul’da Sultan Rezidansı’nda bulunuyor. Sultan Rezidans’ın tanıtım metinlerine göre 1+1 daireler 198 bin dolardan, 2+1daireler 312 bin dolardan, 3+1 daireler ise 385 bin dolardan başlıyor. Vakfın mal varlığı ise 100 bin lira olarak gösterildi.

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Aktay’ın rezidansta kurduğu vakfının kurucularından dördünün yabancı uyruklu olduğuna dikkat çekerek, “Vakfın kurucularından dördünün yabancı olması araştırılmaya değer durum. Geçmişte Ensar, Türgev, Tügva’ya kamu kurumlarından ve belediyelerden bu vakıflara yapılan kaynak aktarımı hepimizce malum” dedi.

Vakfın kurulduğu adresteki dairelerin ciddi maliyette olduğunu vurgulayan Bingöl, “Yoksullukla mücadeleyi amaç edinen bir vakıf böyle çok yüksek, lüks rezidansta çalışmayı içine sindirebiliyor. Oysa çok büyük bedellerle satın alınan ya da kiralanan bu vakıf adresi yerine daha mütevazı bir yerde çalışmalarını sürdürebilirdi. Bu yüksek meblağ ile birkaç yoksul vatandaşın ihtiyaçları giderilebilirdi. Amaç ve uygulamada tümüyle çelişen bir tablo ortaya koyuyor” diye konuştu.

Vakfın ismini de “Herhalde Türkiye’de ciddi anlamda adaletin ve demokrasinin yok edildiğinin farkındalar ki bu adla bir vakıf kurmayı önemsiyorlar” diye yorumlayan Bingöl, şöyle dedi: “Samimi olup olmadıklarını çok yakında göreceğiz. Samimilerse adalet ve demokrasinin olmadığı yerde seslerini yükseltmeliler. Keza vakfın amaçları arasında sayılan yoksullukla mücadeleyi de bu vakfı takip ederek, nasıl yoksullukla mücadele ettiklerini zaman içinde göreceğiz.”

Okumaya devam et

Gündem

Okullar 15 Şubat’a hazırlanıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatilinin ardından okulları açma niyetinde olduklarını açıkladı. Selçuk “Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz” dedi.

BOLD – Pandemi sebebiyle öğrencisiz kalan okullarda yarıyıl tatiline girildi. Okulların kesin olarak ne zaman yüz yüze eğitime başlayacağı belirsizliğini korurken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 15 Temmuz’u işaret etti.

Bakan Ziya Selçuk, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Dönemi zilini çalarak “İkinci dönemde salgının yolumuzdan çekildiği oranda okullarımıza hep beraber döneceğiz. 15 Şubat’tan itibaren sizleri okullarımıza çağırmak, orada görmek istiyoruz. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 ilden 243 ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi. ‘2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Dönemi Kapanış’ zilini çalıp, ‘Birlikte 23 Gün Etkinlikleri’nın tanıtımını yaptı. Öğrencilere hitaben konuşan Bakan Selçuk, “Bugün yarıyıl tatilimiz başlıyor. Çok sıra dışı bir dönemi geride bıraktınız. Sınıflarınızı, koşturduğunuz koridorları, okulun bahçesini, öğretmenlerinizi en çok da arkadaşlarınızı özlediniz. Sabah erkenden kalkıp, yollara düşmeyi bile özlediğinizi düşünüyorum. Uzaktan eğitimin inceliklerini öğrendiniz, bir şekilde öğrenmek durumunda kaldınız” dedi.

Yarıyıl tatili 23 gün sürecek.

Okumaya devam et

Gündem

ABD’li yayıncılardan Donald Trump bildirisi: Hainlere kitap anlaşması yok

Donald Trump’ın kitap yayımlayacağı iddiaları üzerine yüzlerce yazar ve yayıncı ortak bir bildiriye imza attı. Bildiride “Hainlere kitap anlaşması yok.” denildi.

BOLD– Guardian’ın haberine göre; editörler, yayıncılar ve yazarlardan oluşan 500 isim imza attıkları ortak mektupta yayıncılardan Donald Trump’ın başkanlık görevini bıraktıktan sonra yazacağı herhangi bir anı kitabını yayımlamayı reddetmelerini istedi.

ÇOCUKLARI KAFESE TIKANA KİTAP YOK

Washington Post’tun Kasım 2020’de yaptığı bir haber de Trump’ın da eski başkanlar gibi gibi kitap çıkaracağı iddiası yer almıştı. “Hainlere Kitap Anlaşması Yok” başlıklı mektup “çocukları kafese tıkan ve darbeye teşvik eden bir yönetimin hiçbir kitap anlaşması olmaması gerektiğini” belirterek yayıncıları Trump’ın bu girişimine destek vermemeye çağırdı.

Penguin Random House, Hachette Book Group, HarperCollins, Simon&Schuster ve Macmillan gibi ABD’nin önemli yayınevlerinin editör, yazar ve çalışanlarının imzaladığı mektup Trump yönetiminden herhangi bir ismin şimdi ya da gelecekte kitap yayınlayamamasını hedefliyor.

400 MİLYON DOLAR BORCU VAR

Önümüzdeki 4 yıl içinde 400 milyon dolarlık borç ödemesi yapması gereken Trump için böyle bir anlaşmanın önemli olduğu da söz konusu haberde dile getirilen hususlar arasında. Trump’ın bu yüzden 100 milyon dolarlık TV programı ve kitap anlaşması yapmayı planladığı iddia ediliyor.

Okumaya devam et

Popular