Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Reyhanlı’da bir depoda 5 saat boyunca patlama: Gizli istihbarata mı ait?

Reyhanlı’da bir depoda 5 saat mühimmat patladı. Deponun kime ait olduğu bilinmiyor. İlk görüntüler, kayıt dışı mühimmat üssü olduğunu gösteriyor.

BOLD – Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir depoda 5 saat süren mühimmat patlamaları gerçekleşti. İlk belirlemelere göre, olayda ölen ya da yaralanan olmazken deponun bazı bölümlerinde yangın çıktı.

Reyhanlı merkezin dışında yer alan patlamanın meydana geldiği bölgedeki bazı evler tedbir amaçlı boşaltıldı. Gazeteci Fehim Taştekin olayla ilgili görüntüleri yayınlarken, “Memleketin bir köşesinde 5 saat süren patlamalar oluyor, evler boşaltılıyor, 2 bina hasar alıyor, medyada iki satır bilgi yok. Patlayan yer neresi? Burası istihbarata mı ait? Yoksa askeri bir tesis mi? Bu silahlar nedir? Patlamanın kaynağı nedir? Ülke kime emanet!” diye sordu.

 

ASKERİ TESİS DEDİLER AMA TC’YE AİT TEK İBARE YOK

Patlamanın askeri bir tesisin mühimmat deposunda meydana geldiği açıklandı ancak tesisin görüntüleri bu iddiayla çelişti. TSK’ya ait hiçbir ibare bulunmayan ve TSK’ya ait tesislerin hiçbirinin özelliklerini taşımayan bina, adeta hayalet bir görüntüde. Depo, Reyhanlı Tayfur Sökmen Stadı’na yakın bir bölgede.

Patlamanın olduğu tesisle ilgili ajansların sabah saatlerinde geçtiği fotoğrafta, binada Türkiye Cumhuriyeti’ne ait hiçbir tabela bulunmadığı görülüyor. Bina adeta gizli istihbarat deposu gibi.

Reyhanlı’da, Suriye’deki radikal gruplara sevkedilen mühimmatların tutulduğu yasa dışı tesislerin olduğu iddiası daha önce de gündeme gelmişti. Türkiye’den Suriye’ye sevkedilen yasa dışı mühimmatların görüntülerini yayınlaması nedeniyle Cumhuriyet Gazetesi Yayın Yönetmeni Can Dündar yargılanmış ve hapis cezasına çarptırılmıştı.

Gündem

Kayyım protestosunda 12 yaşındaki çocuğa ters kelepçe

Ankara’da Diyarbakır, Van ve Mardin’e kayyım atanması olayını protesto etmek için toplanan vatandaşlara polis sert müdahalede bulundu. Polisin gözaltına aldığı kişiler arasında 12 yaşında bir çocuğa ters kelepçe takması dikkat çekti.

BOLD-Ankara Mamak Platformu üyeleri, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyım atanmasını protesto etmek için Tuzluçayır Meydanı’nda toplanarak basın açıklaması yapmak istedi.

Ankara Emniyeti, grubun basın açıklaması yapmasına engel oldu. Bunun üzerine platform üyeleri, oturma eylemine başladı. Polis, grubu dağıtmak isterken sert müdahalede bulundu. Polis grubu dağıtırken 17 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan 12 yaşındaki B.A.’ya yere yatırılarak ters kelepçe takılması görüntülere yansıdı. Gözaltı işlemine diren B.A.’yı yüz üstü yere yatırıp ayakları ile sırtına basan polisler, küçük çocuğa ters kelepçe taktı.

Gözaltına alınan 17 kişi Tuzluçayır Karakolu’na götürüldü.

Olaydan sonra Tuzluçayır Meydanı’na gelen B.A.’nın babası, oğlunun daha 12 yaşında olduğunu ve işten döndüğü sırada polis tarafından gözaltına alındığını söyledi. Polisin 12 yaşındaki oğlunun üzerine basa basa gözaltına aldığını ve ters kelepçe yaptığını anlattı. Olaya tepki gösteren baba, oğlunu görmek üzere karakola gitti.

Kayyım hazırlığının seçimden bir gün sonra başladığı ortaya çıktı

Okumaya devam et

Gündem

Bold Ana Haber

Okumaya devam et

Gündem

Arap şeyhlerine özenen rektör görevden alındı, “Erdoğan’a yanlış bilgi verildi” dedi

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça görevinden alınarak yerine Prof. Dr. İbrahim Özcoşar atandı.

BOLD-Eski Rektör Ahmet Ağırakça görev süresince birçok skandal olaya imza attı. Arap şeyhlerine özenen ve giydiği kıyafetlerle dikkat çeken Ağırakça, görevden alınmasına twitter’dan veryansın etti. Rektörlüğe atandığı dönemde “Erdoğan’ın Mardin temsilcisiyim” diyen Ağırakça, görevden alınmasıyla “Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. İbrahim Özcoşar atandı. Özcoşar’ın atanmasıyla ilgili karar Resmi Gazete’de yer aldı.

YENİ ATANAN REKTÖRÜ HEDEF ALDI

İlginç çıkışları ve Arap şeyhi gibi giyinmesiyle dikkat çeken eski rektör Ahmet Ağırakça ise atamayla ilgili olarak, Erdoğan’a yanlış bilgi verildiğini ve “Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır” yorumunda bulundu. Mardin Artuklu Üniversitesi’ne Rektör olarak atanacak en son kişinin göreve getirildiğini belirten Ağırakça, “Mardin için geçmiş olsun” şeklinde mesaj paylaştı.

Yeni atanan Rektör Özcoşar Twitter hesabından, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmış bulunuyorum. Rabbim bizi kendisine ve bize güvenenlere mahçup etmesin, üniversitemize hizmet etmeyi nasip etsin” dedi.

Kayyım hazırlığının seçimden bir gün sonra başladığı ortaya çıktı

Okumaya devam et

Popular