Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Demirören Medya CEO’su Mehmet Soysal görevden alındı

Demirören Medya Grubu’nda DHA Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişmet ve CNN Türk Genel Müdürü Bora Bayraktar’ın ardından Demirören Medya Grubu CEO’su Mehmet Soysal’ın da görevden alındığı iddia edildi.

BOLD – MedyaRadar’da yayımlanan haberde “Soysal’ın isminin yarın yayınlanacak gazetelerdeki künyeden çıkartıldığı ve Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarı olarak devam edeceğini” ileri sürüldü. Haberde, Soysal’a yakın isimlerden Bülent Ayanoğlu’nun da izne çıkarıldığı hatırlatıldı.

PELİKANCILAR MI AKTİF OLACAK?

Eski milliyet.com.tr genel yayın yönetmeni Serkut Bozkurt da Mehmet Soysal’ın gazete ile yollarının ayrıldığını ifade ederek, Soysal’ın yerine Turkuvaz Medya Yönetim Kurulu Başkanvekili Serhat Albayrak’a yakın bir ismin getirileceğini öne sürdü. Artı TV yayınına konuk olan Bozkurt, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Demirören Grubu CEO’su Mehmet Soysal, İhlas Haber Ajansı kökenli, Işık Cemaati olarak da bilinen yerden geliyor. Türkiye gazetesinin eski yöneticisi. Soysal’ın adı yarın artık künyede yok. Soysal’ın tasfiye ettiler. Soysal’ın yerine Serhat Albayrak’a yakın isimler Demirören Grubu’nda aktif olarak. Yani Pelikancılar Demirören Grubu’nda aktif olursa şaşırmamak gerekiyor ama Mehmet Soysal dönemi bitti.”

MEHMET SOYSAL KİMDİR?

Mehmet Soysal, 1964 tarihinde Elazığ‘da doğdu. Üniversitede Kamu Yönetimi ve Sinema-Televizyon eğitimi aldı. Daha sonra ABD‘de California eyaletinde kurulu bulunan uzaktan eğitim faaliyetlerini sürdürmekte özel bir üniversite olan Preston University‘de Siyaset Bilimi eğitimine devam etti.

Soysal, 1983 yılında Türkiye Gazetesi‘nde gazeteciliğe başladı. Meslek hayatını 1992 yılından itibaren TGRT TV’de devam ettirdi. 3 ayrı kitap yazdı ve çeşitli belgeseller hazırladı.

2010 yılındaki Beşiktaş Kongresi’nde başkanlığa yeniden seçilen Yıldırım Demirören yönetiminde Mehmet Soysal, Beşiktaş’ın yeni yönetim kurulu üyesi oldu. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı.

1999 ile 2010 yılları arasında TGRT ve TGRT Haber‘de 12 yıl süreyle Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

2014 – 2016 yılları arasında iki yıl boyunca Vatan gazetesinde çalıştı. 12 Mart 2016 tarihinden itibaren Milliyet‘te köşe yazıları yazmaya başladı.

22 Nisan 2016 tarihinde Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevine getirildi.

 

KHK TV kuruldu

Medya

“Bu Cemil’e köprü de satarlar yakında”

Televizyon yorumcusu Cemil Barlas, fizikçilerin şehir efsanesi dediği yoktan enerji üreten devr-i daim makinesini “gözlerimle gördüm” deyince sosyal medyada alay konusu oldu.

BOLD – Gazeteci Yazar Mehmet Barlas’ın televizyon yorumcusu oğlu Cemil Barlas, fizikçilerin şehir efsanesi dediği yoktan enerji üreten devr-i daim makinesini “gözlerimle gördüm” deyince sosyal medyada alay konusu oldu. Barlas paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün devridaim makinesi denen şeyi gözlerimle gördüm. İnanması çok zor ama yani yoktan enerji üreten bir alet. Şimdilik resim video paylaşmıyorum. Tam sağlamasından sonra.”

BU DEDİĞİN İMKANSIZ

Takipçileri Barlas’a böyle bir aletin olmasının mümkün olmadığını anlatmaya çalıştı. Bir takipçisi Barlas’ın iddiasına şöyle yanıt verdi, ”Bu dediğin imkansız. Olursa Dünyadaki bugüne kadarki en büyük buluş olur. Çağ kapatıp çağ Açar. Petrol, kömür çöp olur. Hiçbir enerji kaynağına ihtiyaç kalmaz.”

İddiasını kanıtlamaya çalışan Barlas bir de video paylaştı. Takipçilerinden videoya da cevap gecikmedi. İşte Cemil Barlas’ın devr-i daim makinesi iddialarına gelen yorumlardan bazıları;

Okumaya devam et

Medya

Meral Akşener’den Ahmet Takan tepkisi: “Daha kaç gazetecinin saldırıya uğraması gerek”

Ahmet Takan’a yapılan saldırıyı ‘basın özgürlüğünü kısıtlama amaçlı’ diye niteleyen Akşener, “Bu olayların önüne geçilmesi için daha kaç gazetecinin saldırıya uğraması gerekecek” diye sordu.

BOLD – Ankara siyasetine ilişkin yayınladığı kulis haberlerle bilinen Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, dün akşam saatlerinde evinin önünde saldırıya uğradı. Saldırganların sopayla saldırdıkları Takan, bacağına aldığı darbelerle hastanelik oldu. Takan atakta tedavinin ardından karakola giderek şikayette bulundu.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAMA AMAÇLI

Sosyal medya hesabından saldırıyı kınayan Akşener, ”Değerli gazetecimiz Ahmet Takan’a yapılan saldırıyı kınıyorum. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Basına yönelik, özgürlüğümüzü kısıtlama amacı güden bu olayların önüne geçilmesi için daha kaç gazetecinin saldırıya uğraması gerekecek!” ifadelerini kullandı.

Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ da İBB’deki yolsuzlukları konuştuğu bir program sonrası evinin önünde saldırıya uğramış ve yaralanmıştı.

Gazeteci Ahmet Takan, evinin önünde saldırıya uğradı

Okumaya devam et

Medya

Gazeteci Ahmet Takan, evinin önünde saldırıya uğradı

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, Ankara Dikmen’de evinin önünde yumruklu saldırıya uğradı. Saldırısı sonrası Takan, 29 Mayıs Hastanesinde tedavi altına alındı. Polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı ifade edildi.

BOLD-Ankara siyasetine ilişkin yayınladığı kulis haberlerle bilinen Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, akşam saatlerinde evinin önünde saldırıya uğradığı öğrenildi. Saldırganın Ahmet Takan’ın arkasından gelerek bacağına sopayla vurduğu öğrenildi.

Yeniçağ Gazetesi’ne konuşan Takan, “Slogan atarak yaklaşan saldırganı fark ettiğimde elimdeki çantayla kendimi korudum. Çanta sayesinde sadece bacağıma vurabildi. Daha sonra uzaklaştı. Daha sonra en yakın hastaneye giderek tedavi oldum. Karakolda bir kez daha ifade verdim” dedi. Takan’ın saldırı sonrasında yapılan tedavisinde bacağındaki kaslarda ezikler meydana geldiği belirtildi.

Ahmet Takan’a yönelik gerçekleştirilen sopalı saldırıdan saatler öncesinde MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın, Takan’ı hedef alan paylaşımlarda bulunması dikkat çekti.

Büyükataman, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarından “Ahmet Takan isimli boş muhabbet erbabından başka herkes görmüş ve anlamıştır ki Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli her beşer gibi hastalanmış ve başarılı bir tedavi sürecinin ardından görevinin başına geri dönmüştür” ifadelerine yer vermişti.

“İçişleri’nde bir tane Menzilci göstersinler bakanlığı bırakırım”

Okumaya devam et

Popular