Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’li vekilden hapisteki bebekler için skandal yorum

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat hapisteki bebekler için skandal bir yorum yaptı: Bebek bezi de veriyorlarmış! Hizmet çok iyi!

BOLD- Cezaevindeki hak ihlallerini her fırsatta gündeme getiren TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ile AKP Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat arasında geçen diyalog herkese pes dedirtti.

Hapisteki bebekler için “Bebek bezi de veriyorlarmış, hizmet çok iyi” yorumunda bulunan Eronat’ın bu sözleri büyük tepki çekti.

Hapisteki bebekleri, hamile kadınları sesi olan Gergerlioğlu, arife günü tutuklanan Fatma Güleç’in 2 yaşındaki kızının yaşadıklarını yazdıktan sonra Eronat ile arasında geçen diyaloğu şöyle aktardı: “Bu vakaları gündem ettiğimde bir Ak Partili kadın vekil (Diyarbakır, Oya Eronat) ‘Cezaevinde bebek bezi de veriyorlarmış, hizmet çok iyi, söylenip duruyorsun’ demişti. Taşlar bile çatlar ama ya hissiz kalpler?”

7 yaşındaki oğlunu 2008’de Diyarbakır’daki bombalı saldırıda kaybeden Eronat’a birçok sosyal medya kullanıcısı da büyük tepki gösterdi. AKP’li vekile yaşadığı evlat acısı hatırlatılarak bu kadar vicdansız bir yorumda bulunması eleştirildi.

7 YAŞINDAKİ OĞLUNU BOMBALI SALDIRIDA KAYBETTİ

19 Ocak 1962 Diyarbakır doğumlu olan Oya Eronat, TBMM 24. Dönem Diyarbakır AKP Milletvekili. Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu. 2011 seçimlerine kadar serbest inşaat mühendisi olarak çalıştı. AKP Diyarbakır Teşkilatında Yenişehir İlçe Tanıtım ve Medya Başkanlığında başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 22 Temmuz 2011’de Diyarbakır Milletvekili seçildi. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon Üyesi ve aynı zamanda terör ve şiddet olayları kapsamında yaşam hakkı ihlallerinin incelenmesine yönelik kurulan alt komisyonunda görev yaptı. 2012 AKP Genel Merkez Kadın Kolları Kongresinde MKYK üyesi olarak seçildi. Annesiyle yaşayan Eronat, 2008’de Diyarbakır’da PKK’nın bombalı saldırısında oğlunu kaybetti.

 

Gündem

Diyarbakırlı teyzenin kayyum isyanı: ‘Oyum emri verene zehir zıkkım olsun’

Diyarbakır Belediyesi önünde oturma eylemi yapan yaşlı teyze kendisini uzaklaştırmak isteyen polislere ‘Oyumu istiyorum. Emri kim verdiyse oyum ona zehir olsun’ diyerek tepki gösterdi.

BOLD – Sabah saatlerinde Van, Mardin ve Diyarbakır büyükşehir belediyelerine İçişleri Bakanlığının talimatıyla operasyon düzenlendi. HDP’li 3 belediye başkanı görevinden uzaklaştırılırken il valileri de kayyum olarak atandı. Polisin barikatlarla ablukaya aldığı belediye binalarına izinsiz giriş çıkışlar yasaklandı.

BEN SİZE OY VERMEDİM

Belediye binası yakınında olup biteni izleyen Diyarbakırlılar ise duruma tepkili. Diyarbakırlı yaşlı bir kadın belediyeyi çevreleyen polis barikatlarının önünde oturma eylemi yaptı. Kendisini uzaklaştırmak isteyen polise direnen kadın ‘Oyum size zehir olsun! Size oy vermedim ben. Oyumu istiyorum’ diyerek eylemine devam etmek istedi. Polisler yaşlı kadını ve çekim yapan gazetecileri belediye önünden uzaklaştırdı.

Kayyum sırası İstanbul ve Ankara’ya mı geliyor?

Okumaya devam et

Gündem

İmamoğlu operasyonlara sessiz kalmadı: ‘Millet iradesi yok sayılamaz’

HDP’li 3 büyükşehir belediyesine yapılan operasyonları eleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görevden uzaklaştırmaların demokrasi ile bağdaşmadığını ve halkın iradesinin yok sayılamayacağını söyledi.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının görevlerinden uzaklaştırılmalarının demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemeyeceğini söyledi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 3 büyükşehir belediyesindeki operasyonlara tepki gösteren İmamoğlu şu ifadeleri kullandı, ”31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez.”

Kayyum sırası İstanbul ve Ankara’ya mı geliyor?

Okumaya devam et

Gündem

Portakal’dan operasyonlara tepki: ‘Bu ilkesizlik AKP’yi bitirecek’

Seçim öncesi Apo’nun mektubunu Kürt seçmene okutan AKP’nin başkanları görevden alarak ‘tuhaf’ işler yaptığını vurgulayan Portakal ilkesiz yapılan siyasetin AKP’yi kemirerek bitireceğini söyledi

BOLD – Fox Ana Haber sunucusu gazeteci Fatih Portakal, HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine yapılan operasyonları ve başkanların görevlerinden uzaklaştırılmalarını sosyal medya hesabından eleştirdi. Portakal seçim öncesi Kürt seçmene Apo’nun mektubunu okuyan AKP’nin halkın iradesi ile seçilmiş Kürt başkanları görevden almasını ‘tuhaf’ olarak niteledi. Portakal bu ilkesiz siyasetin AKP’nin sonunu hazırladığını söyledi.

Portakal’ın açıklamaları şöyle, ”Siyasi ilkesizlik partileri yönetenlerden kaynaklanıyor. AKP somut örneği. 23 Haziranın 48 saat öncesinde Kürt seçmeni kandırmak için terörist başından mektup getirtip okutan da bu parti, halkın iradesiyle seçilmişleri görevden alan da bu parti. Tuhaf durum!

Ve ilkesiz yapılan siyaset AKP’yi kemiriyor, zaten sonunda bitirecek. Çünkü onun kuruluş ilkelerini tekrar savunanlar ortaya çıkacak. Sorun, AKP’nin ne küstürülmüş seçmenlerinde ne tembelleşmiş teşkilatlarında ne metal yorgunluğunda! Sorun nerede mi?

Sorun, her ortamda demokrasi denilerek aslında bir avuç ismin keyfi yönetim anlayışında. Kurdukları oligark düzende. Gönüllere neden artık giremediğinizi başka nasıl anlatabilirim size? Gittikçe de uzaklaşıyorsunuz”

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı: ‘Bir darbe durumu’

Okumaya devam et

Popular