Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’li vekilden hapisteki bebekler için skandal yorum

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat hapisteki bebekler için skandal bir yorum yaptı: Bebek bezi de veriyorlarmış! Hizmet çok iyi!

BOLD- Cezaevindeki hak ihlallerini her fırsatta gündeme getiren TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ile AKP Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat arasında geçen diyalog herkese pes dedirtti.

Hapisteki bebekler için “Bebek bezi de veriyorlarmış, hizmet çok iyi” yorumunda bulunan Eronat’ın bu sözleri büyük tepki çekti.

Hapisteki bebekleri, hamile kadınları sesi olan Gergerlioğlu, arife günü tutuklanan Fatma Güleç’in 2 yaşındaki kızının yaşadıklarını yazdıktan sonra Eronat ile arasında geçen diyaloğu şöyle aktardı: “Bu vakaları gündem ettiğimde bir Ak Partili kadın vekil (Diyarbakır, Oya Eronat) ‘Cezaevinde bebek bezi de veriyorlarmış, hizmet çok iyi, söylenip duruyorsun’ demişti. Taşlar bile çatlar ama ya hissiz kalpler?”

7 yaşındaki oğlunu 2008’de Diyarbakır’daki bombalı saldırıda kaybeden Eronat’a birçok sosyal medya kullanıcısı da büyük tepki gösterdi. AKP’li vekile yaşadığı evlat acısı hatırlatılarak bu kadar vicdansız bir yorumda bulunması eleştirildi.

7 YAŞINDAKİ OĞLUNU BOMBALI SALDIRIDA KAYBETTİ

19 Ocak 1962 Diyarbakır doğumlu olan Oya Eronat, TBMM 24. Dönem Diyarbakır AKP Milletvekili. Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu. 2011 seçimlerine kadar serbest inşaat mühendisi olarak çalıştı. AKP Diyarbakır Teşkilatında Yenişehir İlçe Tanıtım ve Medya Başkanlığında başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 22 Temmuz 2011’de Diyarbakır Milletvekili seçildi. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon Üyesi ve aynı zamanda terör ve şiddet olayları kapsamında yaşam hakkı ihlallerinin incelenmesine yönelik kurulan alt komisyonunda görev yaptı. 2012 AKP Genel Merkez Kadın Kolları Kongresinde MKYK üyesi olarak seçildi. Annesiyle yaşayan Eronat, 2008’de Diyarbakır’da PKK’nın bombalı saldırısında oğlunu kaybetti.

 

Gündem

81 yaşında tutuklanan Yusuf Bekmezci: “Cemaat terör örgütü değil, Gülen’e terörist diyemem”

Yusuf Bekmezci savcılık ifadesinde; Cemaatin terör örgütü olmadığını, Fethullah Gülen’i sevdiğini, hiçbir terör faaliyetini görmediğini söyledi. 81 yaşındaki Bekmezci tutuklandı.

BOLD – İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan, Fethullah Gülen’in yakın arkadaşlarından Yusuf Bekmezci (81) çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bekmezci’nin kalmakta olduğu Karşıyaka ilçesindeki bir dairede gözaltına alındığı bildirildi.

“CEMAAT TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL”

Geçmişten bugüne Fetullah Gülen’e en yakın isimlerden olan Bekmezci’nin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki ifadesinde, “Kendisiyle geçmiş yıllarda İzmir’de bir Kuran kursu kurduk. Fetullah Gülen’i severim. Ona terörist diyemem çünkü hiçbir terör faaliyetini görmedim” dediği belirtildi.

Bekmezci’nin, aynı evde gözaltına alındıkları ve Karşıyaka eyalet imamı olduğu öne sürülen Akif Sarı’yı tanımadığını ve Sarı’nın o akşam misafirliğe geldiğini söylediği belirtildi. Cemaatin terör örgütü olduğu kabul etmeyen Bekmezci’nin, “Bank Asya’ya hiç para yatırmadım ve hesabım da yoktu. Çocuklarım da cemaat okullarında okumadı” diye ifade verdiği belirtildi.

MAHKEMEYE GÖRE “KADİM ABİ”

Mahkeme kararında, Bekmezci’nin “Kadim abi – irşatçı gibi sıfatlarla tanındığı”, “Akyazılı Orta ve Yüksek Eğitim Vakfı’nın kurucuları arasında yer aldığı”, belirtildi ve Bekmezci’nin savunmasında suçlamaları kabul etmediği belirtildi.

Kararda, “Dosya kapsamındaki delillere göre Türk Ceza Kanunu’nun 314/1 maddesi kapsamında ‘silahlı terör örgütü yöneticisi olmak’ suçunu işlediği iddiasıyla sevk edildiği İzmir Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmıştır.” denildi.

Okumaya devam et

Gündem

Emeklilerin maaş farkları bugünden itibaren ödeniyor

Memur emeklilerinin maaş farkları bugünden itibaren ödenecek. SSK’lılar ve Bağ-Kur’lular ise biraz daha bekleyecek. 2 milyondan fazla emekli, 500 milyon lira maaş farkı alacak.

BOLD – Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, memur emeklilerinin maaş farklarının bugün ödeneceğini duyurdu.

SSK emeklilerine maaşları 26 Ocak’a kadar, Bağ-Kur emeklilerine ise aylıkları 25 ila 28 Ocak tarihleri arasında ödenecek. 2 milyonu aşkın emekliye, 500 milyon lirayı aşkın maaş farkı ödenecek.

Bakan Selçuk, bu kapsamda 2 milyon 274 bin 975 kişiye, toplam 500 milyon 288 bin 542 lira 74 kuruş tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti.

Hak sahiplerinin ek ödemelerini aylık almakta oldukları banka ve PTT Şubelerinden alabileceğini belirten Bakan Selçuk, açıklamasında emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

“Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize, yapılacak ek ödemelerinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Devlet hastanesinde domuz gribi alarmı: Çalışanlara maske dağıtıldı

İstanbul Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne domuz gribi şüphesiyle gelen bir kadın hasta nedeniyle hastanenin kırmızı alanı tedbir amacıyla kapatıldı.

BOLD- İstanbul Büyükçekmece’de bulunan Mimar Sinan Devlet Hastanesi Acil Servisine başvuran bir kadın hasta, H1N1 virüsü taşıyıcısı belirtileri gösterdiği gerekçesiyle karantinaya alındı. Halk arasında “domuz gribi” olarak bilinen hastalık şüphesi bulunan hasta için hastanedeki kırmızı alan kapatıldı.

ÇALIŞANLARA MASKE

Bir dizi önlemler alınan hastanede, domuz gribi şüphelisi hastanın ilk başvurduğu acil servisinde çalışan personele maske dağıtıldı. Kadın hastanın durumu yapılan tahlillerin sonuçlarının ardından netlik kazanacak.

Okumaya devam et

Popular