Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gurbetçi aileye çardak dayağı

Geçen hafta Eminönü’nde yaşanan müşteriye saldırı olayının bir benzeri Kahramanmaraş’ta meydana geldi. Saldırıya uğrayan aile ‘Polisim ben’ diyen birinin olayı önlemek yerine işletme sahiplerini kolladığını öne sürdü.

BOLD- Olay Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde bulunan Fırnız Alabalık Tesisinde meydana geldi. Bayram tatilinde Türkiye’ye gelen gurbetçi Koyuyeşil ailesi, yemek için Fırnız’daki Alabalık ve Dinlenme Tesislerine gitti. İddiaya göre tesiste ailenin oturduğu çardak kırılınca işletme sahipleri ile aile arasında tartışma yaşandı.

12 KİŞİ YARALANDI, ARAÇLARI PARÇALANDI

Sopalı ve bıçaklı kavgaya dönüşen tartışmada 2’si bebek 12 kişi yaralandı. Saldırıdan kaçmak isteyen ailenin bindiği araçların camları sopa ve satırlarla parçalandı.

İşletme sahiplerinin saldırısından kurtulan aile, kendi imkanlarıyla tedavi olmak için Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Başından yaralanan Özkan Koyuyeşil ve Hakan Koyuyeşil’in kafasına dikiş atılırken, Tahir Bilal Koyuyeşil’in de kırılan kolu alçıya alındı.

ÇOCUKLARA SALDIRIYORLARDI

Çocuklarının olaydan sağ çıkmalarının tek tesellileri olduğunu söyleyen Özkan Koyuyeşil, kavganın çardağın kırılmasıyla başladığını belirterek, “Toplam 20-25 kişi oldular. Ellerinde bıçaklar, satırlar. Biz daha sonra arabalara girdik, çocukları uzaklaştırmak için çünkü çocuklara saldırıyorlardı, çocukları alıp alıp fırlatıyorlardı. Çıkışa doğru giderken güvenlikçi kapıyı kapatmış. Orada bizi beklediler, arkadan babamlar da geldiler arabayla. Ellerinde silah hariç her şey vardı. ‘Burada bunların ölüsü çıkacak, bunlara burada tabuta girecek’ diye öyle bir bağırıyorlardı ki bildiğiniz gibi değil. Ondan sonra başladılar arabaları parçalamaya. Arabalarda taş izi değil, hepsi ellerindeki et kesme satırlarıyla saldırdılar. Çocuklarımın hepsinin psikolojisi bozuldu. Çocuğum kendi kendine sayıklıyor artık, kız çocuğumu eve gönderdim sakinleşsin, uyusun diye. Benim başıma taşla, odunla vurdular. Satırın ucu geldi kafama, ben kafamı çektim. Arkamdan bir tanesi bıçağı sokarken babam elinden alıyor, babam yakalıyor, ben görmedim arkamdakini, tam bıçağı saplarken babam elinden kapmış” diye konuştu.

BEN POLİSİM DEDİ

Kavgada kolu kırılan Tahir Bilal Koyuyeşil de olay sırasında yaşanan bir diyaloğu şöyle anlattı: ”Bir arkadaş ‘Polisim ben sakin olun’ dedi, daha sonra ‘ben polisim’ diyen kişi telefon açmış 10 kişi daha geldi. Hepsi bize saldırdı. Arabaların hali ortada zaten. Taşla sopalarla saldırdılar, çocukları iteklediler. ‘Hepiniz burada öleceksiniz’ dediler”.

OĞLUM ÖLDÜ DEDİM

Olayı yara almadan atlatan Özkan Koyuyeşil’in eşi Elif Koyuyeşil de camları kırılan araçları göstererek, “Bunları insan yapar mı? Bunları hiçbir insan yapmaz. Biz yurt dışından buraya tatile geldik, vahşi insanlar değiliz. Çocuklarımızla bayram pikniğine gittik biz oraya. Çardak devrildi diye suçumuz ne bizim. Oğluma satırla vurmak isterken eltim oğlumu çekince kapıya isabet etti. Benim eltim onu köşeye çekmeseydi ben belki şu an ağlıyordum oğlum öldü diye” şeklinde konuştu.

OLAYA KARIŞAN 12 KİŞİYE GÖZALTI

Koyuyeşil ailesinin işletme sahipleri ve çalışanları hakkında şikayetçi olması üzerine olaya karıştığı belirlenen 12 kişi gözaltına alındı.

Geçen hafta da İstanbul Eminönü’ndeki tarihi balıkçı teknelerinden birinde yemek yedikleri sırada garsonla tartışan Alkoç ailesine, iddiaya göre yaklaşık 20 kişi saldırmıştı. Alkoç ailesinin, polisin işletme sahiplerini kolladığı iddiaları sonrası sosyal medyada gündem olan olay ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

O bildiriyi imzalamadım diyen ve istifa eden akademisyen: Bir kelleden ibaret değilmişim

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Diyarbakırlı teyzenin kayyum isyanı: ‘Oyum emri verene zehir zıkkım olsun’

Diyarbakır Belediyesi önünde oturma eylemi yapan yaşlı teyze kendisini uzaklaştırmak isteyen polislere ‘Oyumu istiyorum. Emri kim verdiyse oyum ona zehir olsun’ diyerek tepki gösterdi.

BOLD – Sabah saatlerinde Van, Mardin ve Diyarbakır büyükşehir belediyelerine İçişleri Bakanlığının talimatıyla operasyon düzenlendi. HDP’li 3 belediye başkanı görevinden uzaklaştırılırken il valileri de kayyum olarak atandı. Polisin barikatlarla ablukaya aldığı belediye binalarına izinsiz giriş çıkışlar yasaklandı.

BEN SİZE OY VERMEDİM

Belediye binası yakınında olup biteni izleyen Diyarbakırlılar ise duruma tepkili. Diyarbakırlı yaşlı bir kadın belediyeyi çevreleyen polis barikatlarının önünde oturma eylemi yaptı. Kendisini uzaklaştırmak isteyen polise direnen kadın ‘Oyum size zehir olsun! Size oy vermedim ben. Oyumu istiyorum’ diyerek eylemine devam etmek istedi. Polisler yaşlı kadını ve çekim yapan gazetecileri belediye önünden uzaklaştırdı.

Kayyum sırası İstanbul ve Ankara’ya mı geliyor?

Okumaya devam et

Gündem

İmamoğlu operasyonlara sessiz kalmadı: ‘Millet iradesi yok sayılamaz’

HDP’li 3 büyükşehir belediyesine yapılan operasyonları eleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görevden uzaklaştırmaların demokrasi ile bağdaşmadığını ve halkın iradesinin yok sayılamayacağını söyledi.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının görevlerinden uzaklaştırılmalarının demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemeyeceğini söyledi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 3 büyükşehir belediyesindeki operasyonlara tepki gösteren İmamoğlu şu ifadeleri kullandı, ”31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez.”

Kayyum sırası İstanbul ve Ankara’ya mı geliyor?

Okumaya devam et

Gündem

Portakal’dan operasyonlara tepki: ‘Bu ilkesizlik AKP’yi bitirecek’

Seçim öncesi Apo’nun mektubunu Kürt seçmene okutan AKP’nin başkanları görevden alarak ‘tuhaf’ işler yaptığını vurgulayan Portakal ilkesiz yapılan siyasetin AKP’yi kemirerek bitireceğini söyledi

BOLD – Fox Ana Haber sunucusu gazeteci Fatih Portakal, HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine yapılan operasyonları ve başkanların görevlerinden uzaklaştırılmalarını sosyal medya hesabından eleştirdi. Portakal seçim öncesi Kürt seçmene Apo’nun mektubunu okuyan AKP’nin halkın iradesi ile seçilmiş Kürt başkanları görevden almasını ‘tuhaf’ olarak niteledi. Portakal bu ilkesiz siyasetin AKP’nin sonunu hazırladığını söyledi.

Portakal’ın açıklamaları şöyle, ”Siyasi ilkesizlik partileri yönetenlerden kaynaklanıyor. AKP somut örneği. 23 Haziranın 48 saat öncesinde Kürt seçmeni kandırmak için terörist başından mektup getirtip okutan da bu parti, halkın iradesiyle seçilmişleri görevden alan da bu parti. Tuhaf durum!

Ve ilkesiz yapılan siyaset AKP’yi kemiriyor, zaten sonunda bitirecek. Çünkü onun kuruluş ilkelerini tekrar savunanlar ortaya çıkacak. Sorun, AKP’nin ne küstürülmüş seçmenlerinde ne tembelleşmiş teşkilatlarında ne metal yorgunluğunda! Sorun nerede mi?

Sorun, her ortamda demokrasi denilerek aslında bir avuç ismin keyfi yönetim anlayışında. Kurdukları oligark düzende. Gönüllere neden artık giremediğinizi başka nasıl anlatabilirim size? Gittikçe de uzaklaşıyorsunuz”

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı: ‘Bir darbe durumu’

Okumaya devam et

Popular