Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Almanya’da gözaltına alınan suç makinesi Killa Hakan: ‘Sebep felan yok ara sıra oluyor böyle’

Evinin penceresinden ateş ettiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan rap şarkıcısı Killa Hakan’ın Alman polisi tarafından gözaltına alınması ile ilgili yorumu şaşırttı

BOLD – Almanya’da yaşayan Rap şarkıcısı Killa Hakan lakaplı Hakan Durmuş Kurban Bayramının birinci günü Alman polisi tarafından gözaltına alındı. Birkaç saat nezarette kalan Killa Hakan daha sonra serbest bırakıldı. Son olarak Ceza, Ezhel ve Ben Fero ile yaptığı düetle Türkiye’de de gündeme gelen 46 yaşındaki RAP’çi Killa Hakan, Almanya’da gözaltına alındığı videoyu sosyal medya hesabından yayınladı

SEBEP FELAN YOK ARA SIRA OLUYOR

Killa Hakan neden gözaltına alındığına ilişkin herhangi bir bilgi paylaşmadı. ‘Gangster rap’ olarak bilinen müzik türü şarkıcısı Killa Hakan’ın gözaltına alınma videosunu şu not ile paylaşması ise dikkat çekti, “Arkadaşlar selam. Bayramınız mübarek olsun. Sabaha kadar hücrede geçirdim. 3 saat önce serbest bırakıldım. Sebep falan yok, ara sıra böyle olaylar oluyor. Sadece bayram gününde olduğuna üzüldüm. Keşke başka gün yapsalardı. Hepinizi öpüyorum.”

Killa Hakan, ayrıca bazı rap şarkıcılarını sosyal medya hesabından yayınladığı videolarla tehdit etmesi ve bu kişilere hakaret etmesi ile de tanınıyor.

Marmara Adası yandı CNN Türk Spikeri soru sormadı propaganda yaptı

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

“İzmir’in Hanımları” Sezen Aksu şarkılarını çocuklar için söyleyecek

“İzmir’in Hanımları Söylüyor” topluluğu, Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı yararına bir konser verecek.

BOLD– Bugüne kadar dernek, vakıf ve sivil toplum örgütleri adına toplumsal farkındalığı artırmak için birçok konser veren “İzmir’in Hanımları Söylüyor” topluluğu “Sezen Aksu Şarkıları Çocuklarımıza Umutla Şifa Olsun” isimli konserle İzmir’li müzikseverlerle buluşacak.

İzmir’in Hanımlar Söylüyor topluluğu lösemili çocuklar için verdikleri bir konserde

35 İZMİRLİ KADIN ÇOCUKLAR İÇİN SAHNEDE
Yorumcu ve eğitmen Ümit Bulut’un sanat yönetmenliğinde, 35 İzmirli kadının katılımıyla 2012’de kurulan topluluk, İzmirli sanatçı Sezen Aksu’nun şarkılarını seslendirecek. 27 Ağustos 2019 Salı günü Çeşme Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek konserin 50 TL’lik biletleri Biletix’te ve Çeşme’deki bilet satış yerlerinden temin edilebilecek.

Konserden elde edilecek gelir Dr. Behçet Uz Hastanesinde tedavi gören çocuklar yararına kullanılmak üzere Dr. Behçet UZ Çocuk Vakfına (BUVAK) bağışlanacak.

Okumaya devam et

Gündem

Tarkan’ın Kaz Dağları için yazdığı ‘Uyan’ sosyal medyayı salladı

Kaz Dağlarındaki doğa katliamına dikkat çekmek için söz ve müziği Tarkan’a ait Boğaziçi Gençlik Korosunun seslendirdiği ‘Uyan’ adlı şarkı sosyal medyada büyük beğeni topladı.

BOLD- Söz ve müziği doğaya ve tarihe olan duyarlılığıyla bilinen şarkıcı Tarkan’a ait şarkının düzenlemesini Masis Aram Gözbek yaptı. Kaz Dağlarındaki ağaç katliamına tepki olarak bestelenen ‘Uyan’ adlı şarkıyı Boğaziçi Gençlik Korosu seslendirdi.

Gözbek’in yönetimindeki Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu tarafından seslendirilen ‘Uyan’ isimli şarkı, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Tarkan da şarkıyı sosyal medya hesabından “Bir olur geliriz üstesinden, her şey mümkün eğer inanırsan” notuyla paylaştı. Tarkan daha önce de baraj suları altında kalan Hasankeyf için şarkı söyleyerek doğal ve tarihi güzelliklerin korunmasına dikkat çekmeye çalışmıştı.

AKP’li müdür yardımcısından selin vurduğu İstanbullulara ‘Oh olsun’ mesajı

Okumaya devam et

Kültür

Hobbit ya da “bizi küçük şeyler kurtaracak”…

Filmlerin odak noktası olan sahneler vardır. Hem bütün bir hikâyeyi içinde barındırır hem de hikâyenin nasıl gelişeceğine dair ipuçları verir hem de “insan” hakkında önemli mesajlar içerir.

BOLD– Matrix filmindeki “virüs” sahnesi ile sinema tarihinde yer edinmiş filmlerden bazı sahneleri sizlerle paylaşmaya başlamıştık. Bu gün sıra bir başka büyük bütçeli yapım olan “Hobbit- Beklenmedik Yolculuk” filminde.

NEDEN KÜÇÜK BUÇUKLUK?

“Galadriel: Mithrandir, neden Buçukluk?

Gandalf: Saruman, kötülüğün sadece büyük bir güç kullanılarak kontrol altında tutulabileceğine inanıyor. Ama ben öyle düşünmüyorum. Karanlığı uzakta tutan şeyin sıradan halkın küçük günlük işlerinin, nezaket ve sevgi gibi basit davranışlarının olduğunu fark ettim. Neden mi Bilbo Baggins? Belki de korktuğum için ve o bana cesaret veriyor.

KİMSE KÜÇÜK ŞEYLERİ ÖNEMSEMİYOR

İnsanlığı kötülüğe karşı koruyacak unsurlar olarak hep inanç, toplumsal normlar, adalet, devlet gibi kavramlardan söz edilir. Oysa toplumlar ve insanlık bireylerden ve bireyler arası ilişkilerden oluşur. Bireysel ilişkilerin iyilik üzerine kurulmadığı ya da yeterince güçlü olmadığı toplumlarda ne düzen korunabilir ne birlik.

Bir toplumu güçsüz ve kolay boyun eğer hale getirmek mi istiyorsunuz? Yapacağınız şey bellidir. Akrabalık, komşuluk vb bütün bağları koparacak düşmanlıklar icat edin. Gazetelerle TV’lerle, internetle üfleyin insanlar arasındaki bağlara. Kimse en yakınına dahi güvenemesin. Sosyal yapı da ahlak da ekonomi de kendiliğinden gümbür gümbür çökecektir.
Ne diyordu Kitap: “Düğümlere üfleyenin şerrinden…”

DÜNYAYI GÜZELLİK KURTARACAK
Bizi güzellik kurtaracak… Komşumuzu, evladımızı, anne-babamızı, arkadaşımızı, dostumuzu sevmek… Ne olursa olsun sırt çevirmemek, merhameti elden bırakmamak, affetmeyi bilmek… Bir merhabayı, hal hatır sormayı çok görmemek…

Bizi güzellik kurtaracak… Karanlığın inadına güzellik… Sıradan yaşamlarımızın içindeki küçük güzellikler… Ahmet Kaya’yı hatırlayın… Kötüye karşı neyimiz var ki “kan içindeki yüreğimiz”den başka…

Okumaya devam et

Popular