Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bir anda erken seçimi önümüzde bulabiliriz!

Gündem

Diyanetten 295 bin liralık kısa film savunması

Diyanet İşleri Başkanlığı, 295 bin lira bütçeyle hazırlattığı ‘aile’ konulu kısa filme ilişkin açıklama yaptı. Harcanan parayla ilgili haberlerin maksatlı olduğu savunuldu.

BOLD – Diyanet İşleri Başkanlığı, “Mevlid-i Nebi Haftası” için hazırlattığı ve ödenen para ile tepki çeken “aile” konulu kampanya filmleri hakkında açıklama yaptı.

Hazırlanan 4 kısa filmin internet bağımlılığının aile bireyleri üzerindeki olumsuz etkisine odaklandığı belirtildi. “Kısa filmler bir bütün olarak değerlendirildiğinde, konseptin ailede bütün bireyleri hassasiyete ve nezakete davet ettiği görülecektir” denildi.

İYİ NİYETTEN YOKSUN VE MAKSATLI

Kısa filmlere ödenen rakamla ilgili haberlerin “iyi niyetten yoksun ve maksatlı” olduğu iddia edilen açıklamada “Zira söz konusu haberlerde zikredilen rakamlar, sadece kısa filmlerin değil, Mevlid-i Nebi Haftasına dair konsept üretimi, görsel tasarımlar, afiş, bilboard ve davetiyeler, uzun sinevizyon filmi ve basın lansmanı olmak üzere hizmet alımının tamamı için belirlenen bedeldir” denildi.

295 BİN TL ÖDENDİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Diyanet İşleri Başkanlığının resmi sosyal medya hesabından paylaştığı ve tartışmalara neden olan videolar için çıktığı ihaleyi Mois İletişim Ve Etkinlik Yönetimi Reklam Tanıtım Organizasyon Danışmanlık Şirketinin kazandığı ve şirkete toplam 295 bin TL ödendiği ortaya çıkmıştı.

Enes Kanter’den 1 milyon imza hedefli “Benim Ümidimsin” kampanyası

Okumaya devam et

Gündem

Davalık olduğu garson, Nusret’i anlattı: “Maymunluk yapmayın deyip, garsonlarla halay çekiyor”

Ünlü restoran işletmecisi Nusret Gökçe’nin, 250 bin dolar tazminat ödemeye mahkum olduğu New York’taki restoranının çalışanlarında biri, katıldığı magazin programında olayın detaylarını anlattı.

BOLD – Tuz dökme stiliyle dünya çapında şöhrete ulaşan Nusret Gökçe dünyanın farklı kentlerinde şube açmaya devam ediyor. ABD’nin New York şehrinde de restoran açan Gökçe, bahşiş yüzünden garsonlarla mahkemelik oldu. Federal Mahkeme çalışanların bahşişinden pay isteyen Gökçe’yi haksız bularak 250 bin dolar ceza verdi.

Mahkeme, Gökçe’nin çalışanlara dağıtılması gereken bahşişlerden pay almasına itiraz eden Süleyman Kucur, Onur Uscula, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkus’u haksız yere işten çıkardığına hükmetti. Garsonların alacakları toplu tazminattan doğacak tüm vergileri de Nusret’in ödemesine karar verdi.

BAHŞİŞTEN PAY ALDI

Nusret Gökçe’nin davalık olduğu garsonlardan biri Kanal D’de yayınlanan 2. Sayfa programına bağlanarak şunları söyledi: “Biz inanılmaz gurur duyduk Nusret’in New York’a gelmesinden. Biz bu işi senelerdir yapıyoruz ben şahsen 14 senedir buradayım. Biz Nusret’in buraya geleceğini duyunca ‘Ona yardım edelim’ dedik. Bahşiş tamamen garsona aittir. Dükkanın günlük cirosu 100 bin dolar bunun 20 bin doları bahşiş. 20 bin dolar 30 bin dolar bahşiş aylık 5 bin TL gibi bir fiyat oluyor. New York’ta 12 mekanda çalıştım. Bunlar New York standartlarına uymuyor.

İŞLER BURADA BÖYLE YÜRÜMEZ

Yıllardır ABD’de restoranlarda çalıştığını belirten garson Nusret’i ve ekibini uyardıklarını belirterek ”New York’ta işler böyle işlemez. Burası Dubai, İstanbul değil. Birazcık dikkat edin.’ Ama bizi dinlemediler. Bu ego mudur artık başka bir şey midir ben bilemem” diye konuştu.

BAHŞİŞİ SORDUK, KÜFRETTİ

Amerika’daki restorablarda bahşişin çalışanlar açısından önemine dikkat çeken eski Nusret çalışanı, ”Amerika’da bahşiş demek bizim maaşımız demek. 16 kişi davalı Nusret’le.Biz bahşişi sormaya çalıştığımızda Nusret’le olaylar farklı gelişti. Toplantılarda ‘Amerika’nın en iyi avukatları bizde, bize bir şey olmaz’ dediler. Bahşiş havuzunu soran insanlar olduğumuz için zorlandık. Arkadaşımı sadece limona elle dokundu diye işten çıkardılar. 6 saat çalışan arkadaşıma yemek yedi diye uyarı verdi. Bunu kendi kulağımla duydum Nusret bir arkadaşımıza ‘Sen ne okudun?’ diye sordu o da ‘İşletme’ diye cevap verince küfür etti” ifadelerini kullandı
Nusret’in çalışanlarına karşı tavrından bahseden garson, ”Ben tam masayla ilgilenirken benden ayakkabılarını getirmemi istedi. Nusret kendini böyle bir şekle bürüyor. Ben patronum gibilerinden” şeklinde konuştu.

BAHŞİŞ VERMEK İSTEYEN ABRAMOVİÇ’E ENGEL OLDU

Restrona dünyaca ünlü simaların geldiğini söyleyen eski Nusret çalışan​ı, ”Dünyaca ünlü yıldızları ağırlıyor 2 kelime İngilizce bilmiyor. Abramoviç bu mekana geldiğinde onun bahşiş bırakmasına Nusret engel oldu. Bir hafta önce oranın müdürü toplantıda ‘Maymun gibi hareket etmeyin’ diyor. Hem onlara halay çektiriyorsun hem de diyorsun ki ‘Maymun gibi davranmayın.’ Her akşam 20:30’da halay çekilen başka restoran var mı?” dedi.

Tayyip Erdoğan’ı karşılamaya gelen 2 kişilik coşkulu kalabalık…

Okumaya devam et

Dünya

ABD’den “Suriye Demokratik Güçleri ile iş birliği sürecek” açıklaması

ABD’li üst düzey bir yetkili Reuters Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Türkiye’nin beklentisinin aksine Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile iş birliğini sürdüreceklerini söyledi.

BOLD – ABD’den üst düzey bir hükumet yetkilisi büyük çoğunluğunu YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile iş birliğini sürdürmekte kararlı olduklarını işbirliğini sona erdirme niyetlerinin olmadığını belirtti.

GÖRÜŞME ÖNCESİ ANKARA’YA MESAJ

Açıklama AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile Washington’da yapacağı görüşme öncesinde geldi. ABD böylece bir kez daha Ankara’nın beklentilerinin aksine SDG ile iş birliğinin süreceği mesajını verdi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da geçen hafta Berlin’de yaptığı açıklamada, SDG ile iş birliğini sürdüreceklerini söylemişti.

Türkiye, PKK’nın Suriye’deki uzantısı olarak gördüğü YPG’yi terör örgütü olarak kabul ederken, ABD IŞİD’e karşı verilen mücadelede SDG’yi müttefiki olarak görüyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan Washington’a ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, SDG’nin komutanı Mazlum Kobani’ye ilişkin olarak “Nasıl bir katil olduğunu, nasıl bir terörist olduğunu ve böyle bir teröristin kendilerinin kabul etmesinin, görüşmesinin yanlış olduğunu da belgeleriyle ifade edeceğiz” demişti.

ABD’li senatörlerden Türkiye’deki insan hakları ihlalleri ile ilgili yasa tasarısı

Okumaya devam et

Popular