Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP artık Abdullah Gül’e oynamaz çünkü İmamoğlu var

Mehmet Ali Şahin, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı olmasının imkansız olduğunu ileri sürerek, “CHP artık Abdullah Gül’e oynamaz çünkü Ekrem İmamoğlu var” dedi.

BOLD – Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracakları yeni partilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şahin Ali Babacan’ın partisinin 2023’de Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı yapmak istiyor olabileceğini ifade etti.

MİLLET İTTİFAKI İLE TEMASA GEÇEBİLİRLER

Şahin, “Belki 2023’te, yeni kuracakları partinin adayı olarak ya da CHP’nin başında bulunduğu Millet İttifakı ile temasa geçerek Abdullah beyin cumhurbaşkanı aday olmasını düşünüyor olabilirler. Ancak köprünün altından çok sular geçti. CHP artık Abdullah Gül’e oynamaz. Çünkü Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’daki başarısı başka arayışlara iter CHP’yi. Dolayısıyla bu yeni partinin Abdullah Gül’ü cumhurbaşkanı yapması ve bu hedefe ulaşması pek mümkün görünmüyor” dedi.

SEVDİĞİMİZ BİR ARKADAŞ KEŞKE BÖYLE DAVRANMASAYDI

Kurban Bayramı’nı geçirdiği Karabük’te gazetecilerle bir araya gelen Şahin, yeni parti kurma hazırlığındaki eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’la ilgili olarak “Partiden istifa etti. 1-2 basın açıklaması olmuş çalışmayı yapıyoruz diye. Böyle bir davranış içerisinde olmasaydı çok daha iyi olurdu. Çünkü aynı kabinede görev yaptık. Şahsen sevdiğimiz genç bir arkadaşımızdır. Öyle bir çıkış yapmasından dolayı üzüntü duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’SIZ BİR TÜRKİYE İSTİYORLAR

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da yeni parti hazırlığında olduğunu hatırlatan Şahin, “Bunların Türkiye’de yönetime gelmeleri mümkün değildir. Çünkü yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi iktidar olmak için yüzde 50 artı bir öngörüyor. Bunlar ne kadar oy alacak. Bizden biraz koparacaklarını umuyor. Peki ne yapmış olurlar? 2023’e gelmiş olalım, parti kurabilirler belki cumhurbaşkanına aday çıkarabilirler. Belki ilk turda Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesini engelleyelim diye bir gayret içerisinde olabilirler. Recep Tayyip Erdoğan’sız Türkiye istiyor birileri. Yıllardır Erdoğan’la yola çıkmış ve Türkiye’ye hizmet etmiş olan bu arkadaşlarımız Erdoğan’sız bir Türkiye projesine destek vermiş olmaları üzüntümüz arttırıyor. Bir netice almaları mümkün değil” diye konuştu.

Babacan, Erdoğan ve AKP ile kavga istemiyor

Politika

Gökçek’e mahkemeden kötü haber; mal varlığının incelenmesine karar verildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AKP’li Melih Gökçek, eski Devlet Bakanı Gürcan Dağdaş hakkında açtığı hakaret davasında mahkeme Gökçek’in mal varlığının incelenmesine karar verdi.

BOLD-Kapatılan Refah Partisi’nden iki kez milletvekili seçilen ve 28 Şubat’ta sona eren Refahyol Hükümeti’nde Devlet Bakanlığı görevini yürüten Gürcan Dağdaş, kendisi hakkında hakaret davası açan Melih Gökçek ile ilgili sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu.

Hakaret davasının görüldüğü duruşmada Melih Gökçek’in mal varlığının incelenmesiyle ilgili talepte bulunduğunu belirten Gürcan Dağdaş, mahkemenin talebini kabul ettiğini söyledi. Mahkeme tarafından Gökçek’in mal varlığının incelenmesi için tapu ve bankalara yazı yazılmasına ayrıca mal beyanlarının da incelenmesine karar verildi.

Dağdaş sosyal medyadaki açıklamasında, “İ. Melih Gökçek’in şahsıma açmış olduğu hakaret davasının ilk duruşması yapıldı. İ. Melih duruşmaya katılmadı! Hakim talebim üzerine; İ. Melih’in mal varlığının araştırılması için tapuya ve bankalara yazı yazılmasına ve mal beyanlarının incelenmesine karar verdi! TARZAN ZORDA!!!” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu cephesinden:Tabanda kopma var, partiyi kurun gelelim diyorlar

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu cephesinden:Tabanda kopma var, partiyi kurun gelelim diyorlar

Yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu cephesinden AKP’de yaşanan ayrılıklara ilişkin yeni bir açıklama geldi. Davutoğlu’na yakın bir isim, çok sayıda belediye meclis üyesinin yeni partiye katılacağını belirtti.

BOLD – Tarafsız Haber Ajansı’nın haberine göre Davutoğlu’nun partisi kurulduktan sonra belediye meclis üyelerinden de çok sayıda katılım olacak. Davutoğlu cephesinden bir isim, “Partiyi kurun, gelelim’ diyen çok belediye meclis üyesi var” dedi.

Edinilen bilgiye göre bir süre önce AKP’den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Davutoğlu ile zaman zaman görüşmeler yapıyor. Yeneroğlu’nun Davutoğlu ile birlikte hareket edeceği iddia ediliyor. Konuyla ilgili olarak Davutoğlu’na yakın kaynak, “Görüntü o ama kesinleşmesi lazım” ifadesini kullandı.

BİRÇOK İLÇEDEN MESAJ ALIYORUZ

Davutoğlu’nun partisinin tabelasını Aralık ayının ilk haftası asacağı kaydedilirken, Davutoğlu’na yakın kaynak, çok sayıda belediye meclis üyesinin kendilerine katılmak istediğini belirtti. Sözkonusu kaynak, ‘Partiyi kurun, gelelim’ diyen çok belediye meclis üyesi var. Biz belediyelerde ağırlığımızı hissettiririz parti kurulduğu zaman. Birçok ilçeden bu mesajları alıyoruz. Türkiye genelinde bize katılmak isteyen belediye meclis üyeleri bulunuyor. İktidar kanadında olan belediye meclis üyelerinde azınlığa düşme söz konusu olabilir. Bazı kararlar alırken sıkıntı oluşabilir. Tabanda kopma gözüküyor. Tabanda yılgınlık var. Tabanın eridiğini gözlemliyoruz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde, AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız ve eski İstanbul İl Başkan Yardımcısı Habibe Çiftcioğlu Başer’de AKP’den istifa etmişti. Başer, aynı zamanda hali hazırda Büyükçekmece AKP Meclis Üyesi idi.

AKP’li ailelerin lüks yaşamını ifşa eden ‘AKP Çocukları’ hesabı askıya alındı

Okumaya devam et

Politika

İyi Parti’den, Türkkan’ın ‘AKP ile koalisyon yaparız’ açıklamasına sert tepki

İyi Parti, Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın AKP ile koalisyon yapabilecekleri açıklamasına sert tepki gösterdi. Açıklamada, Türkkan’ın sözleri için ‘yanlış ve kabul edilemez’ denildi.

BOLD İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Türkkan’ın sözlerine hatırlatılarak, “Grup Başkanvekilimizin malum yanlış ve kabul edilemez açıklaması, partimizin imasını dahi meşru görmediği ve göremeyeceği bir beyandır. Partimiz seçmenine ve milletine verdiği sözleri, siyasi namusu bilen bir sorumlulukla siyaset yapmaktadır. İyileştirilmiş parlamenter sistem hassasiyetlerimiz, bu kabil siyasi savrulmaları mazur yahut meşru göremeyeceğimiz kadar mühimdir” denildi.

MÜSAADE EDEMEYİZ

Türkiye’nin içinde bulunduğu ağır şartların, mevcut iktidarın yönetim beceriksizliği olduğu kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Partimiz bu yönetim beceriksizliğine son vermek ve ülke yönetimini üstlenmek için mücadele etmektedir. Sürdürdüğümüz siyasi mücadelenin ilkeleri partimizin ve milletimizin umududur. Bu umudun hiçbir açıklama ile söndürülmesine, değersizleştirilmesine ve itibarsızlaştırılmasına müsaade edemeyiz. Bu, seçmenimize olduğu kadar devletimize ve milletimize olan sorumluluğumuzun da gereğidir.”

EN AZ 5-6 TANE BAKANLIK İSTERİZ

İyi Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, partinin Bursa İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda, bir partilinin sorusu üzerine, şunları söylemişti: “Ak Parti ile koalisyon yapar mısınız? Yaparız. Ben söylüyorum yaparız. Seçim tarihi 2020 sonunu geçmeyecek, bu bir. İki, parlamenter sisteme hemen döneceğiz. Varsa öyle bir teklifleri hemen getirsinler. Bir de öyle MHP gibi otopark, büfe alıp da koalisyon olmaz. En az 5-6 tane sağlam Bakanlık isteriz.”

KHK TV muhabiri Büşra Taşkıran adli kontrol şartıyla serbest

Okumaya devam et

Popular