Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Marmara Adası yandı CNN Türk Spikeri soru sormadı propaganda yaptı

Marmara Adasındaki yangın helikopter desteği gelmediği için kontrol altına alınamadığı sırada Bakan Pakdemirli’yi ağırlayan CNN Türk spikeri yüzlerce helikopterle yangınlara nasıl müdahale edildiğini anlattı.

BOLD – Türkiye’nin konuştuğu Marmara Adasındaki yangını söndürme çalışmaları devam ederken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli CNN Türk yayınına katıldı.

CNN Türk spikeri Fulya Kalfa’nın yayında bakandan daha çok propaganda yapması dikkat çekti.

YÜZLERCE HELİKOPTERLE MÜDAHALE

CNN Türk Spikeri Fulya Kalfa, “Dünyada yangınlara müdahalede ilk sıradayız dediniz. Bugün 5-6 yerde yangın çıktı. Yüzlerce helikopterle, arazözle, itfaiye araçlarıyla müdahale edildi. Hem teknik hem personel anlamında geniş bir perspektife, çerçeveye sahibiz zannediyorum” ifadeleriyle sözü Bakan Pakdemirli’ye bıraktı.

SADECE 34 HELİKOPTERİMİZ VAR

CNN Türk spikerinin ‘yüzlerce helikopterle müdahale edildi’ sözleri sosyal medyada da tepki çekti. Türkiye’nin 2019 itibariyle sözleşmeli olmak üzere toplamda sadece 34 yangın söndürme helikopteri bulunuyor.

DEFALARCA HELİKOPTER DESTEĞİ İSTEDİ

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy da bir türlü kontrol altın alınamayan yangın için dün gün boyu televizyonlarda helikopter desteğinin alamadıklarını anlatmıştı. Aksoy’un, defalarca yayınlara katılarak tek helikopterin yetmediğini söylemesinden sonra 4 helikopter daha bölgeye gönderilmişti.

Dün Marmara adasında başlayan ve yerleşim yerlerine de sıçrayan yangın yüzünden 800 hektarlık ormanlık alan kül oldu.

‘Bir cisim yaklaşıyor’

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

Taşgetiren’e tehdit: “Ülkücüler sakalını teker teker yolarlar bizden söylemesi…”

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı Yıdıray Çiçek, gazeteci Ahmet Taşgetiren’i hedef alarak, “Sen yine de MHP’ye bulaşma… Ülkücüler daha kendilerine ettiğin hakaretleri, attığın iftiraları unutmadı… Sakalını teker teker yolarlar bizden söylemesi…” dedi.

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Karar yazarı Ahmet Taşgetiren’i MHP ve ülkücü düşmanı olmakla suçlayıp tehdit etti.

“KENDİSİ TESCİLLİ MHP DÜŞMANIDIR”

Türkgün gazetesindeki köşesinde ‘Serok Ahmet ve Ahmet’ başlıklı yazı kaleme alan Yıldıray Çiçek, “Serok Ahmet’in sesi olmakta ve CHP’nin projelerine hizmet etmekte ‘Karar’ kılan gazetede, Ahmet Taşgetiren isminde bir yazar var… Kendisi tescilli MHP ve Ülkücü düşmanıdır” diyerek Taşgetiren’i hedef aldı.

“SAKALINI TEKER TEKER YOLARLAR”

“Zaten sana Karar’da köşe verip, MHP’ye ve Sayın Bahçeli’ye saldırtmalarının temel sebebi, proje siyasetçilerin projelerinin hayata geçmesinde MHP’yi ve Devlet Bahçeli’yi önlerinde engel görmeleri değil mi?” diyen Çiçek, “Serok Ahmet’in peşinde koşmanın misyonunu yerine getiriyorsun bunu anlıyoruz da sen yine de MHP’ye bulaşma… Ülkücüler daha kendilerine ettiğin hakaretleri, attığın iftiraları unutmadı… Sakalını teker teker yolarlar bizden söylemesi…” dedi.

Yunan ordusunda yüksek alarm: Tatildeki askerler göreve çağrıldı

Okumaya devam et

Medya

Dilipak’tan ‘fahişe’ çarkı

İktidar yanlısı Yeni Akit’in yazarlarından Abdurrahman Dilipak, AKP’li kadınları ayağa kaldıran ‘fahişe’ ifadesi için geri adım attı. Hakkında dava açılmasının ardından yeni bir yazı kaleme alan Dilipak, “AKP’li kadınlar için değil LGBT için söyledim” dedi.

BOLD – “AKP’nin papatyaları” yazısında ‘fahişe’ ifadesini kullanan Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, kendini savundu. Bugünkü yazısında “Fahişe derken kastım bırakın AK Parti’yi veya sözleşmeyi destekleyenleri, hiçbir kadın grubu değil! LGBT yerine söylediğim bir ikame kelimedir ‘fahişe ve türevleri’. ‘Papatyalar veya Ak Parti içindeki AKP’liler’ derken ise, Ak Partililerin tamamını kastetmediğim ortadadır. Böyle bir iddiadan Allah’a sığınırım” ifadelerini kullandı.

Dilipak şöyle devam etti: “O yazımdaki ‘bu fahişe ve türevleri’ tanımı yerine LGBT+’yı koyup okuyun bakalım. O zaman sesiniz çıkmayacak. Bu tanımı yaparken, belli bir sermaye grubunun sponsor olduğu, AK Parti içindeki AKP’liler diye tanımlamaya çalıştığım bu grubun nasıl olup da bu LGBT’lilere sahip çıktığı ve bunlara sponsorluk yaptığını anlatmaya çalışıyorum. Allah’ın ‘sizi kadın ve erkek olarak yarattım’ hükmünü reddederek, ‘toplumsal cinsiyet’ bayrağı açanları, beni ‘Cinsel Yönelim’ ve ‘Cinsiyet Kimliği’ çerçevesinde ‘Gender’ diye tanımlayıp, nüfus cüzdanına bunu böyle yazanlara karşı ne yaptınız? Benim, Mahmut Topbaş hocaefendinin, Diyanet İşleri Başkanı’nın cinsiyetini nüfus cüzdanına “hissettiği cinsel kimlik” diye kim yazdırdı? Kimsenin sesi çıktı mı? Bütün bir toplumu “Gender” diye kim tanımlattı! Buna kim karşı çıktı, kim! Topbaş hocaefendi ile birlikte LGBT olarak değil, bunlara eleştirimizi din üzerinden, dini kavramlarla açıklamanın daha doğru olacağı yönünde istişare ettim ve bir gün sonraki yazımda ben de LGBT yerine o ifadeyi kullandım. loading… LGBTİ+ diye kendilerini tanımlamayıp sokağa dökülenleri kastettiğim bir ifade ile beni suçlayanlara, bir çift sözüm var: Allah’tan korkun, Allah’tan utanın! Sizin iffet, şeref, namus ve haysiyetiniz için sokaklarda sabahlayan birine karşı nasıl böyle bir iftiraya imza atarsınız!”

Okumaya devam et

Medya

Dilipak’a göre AKP suç duyurusunu geri çekecek

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP’li kadınların kendisiyle ilgili yaptığı suç duyurusunun geri çekileceğini söyledi.

BOLD – İstanbul Sözleşmesi’ne destek verenleri ‘fahişe’ diye tanımladığı ‘AK Parti’nin papatyaları’ başlıklı yazısıyla tepki çeken Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşesinde AKP’li kadınların hakkındaki suç duyurusunun geri çekileceğini iddia etti.

KONUYU STK VE BASIN DA TARTIŞACAK

Dilipak, “Süreci izliyorum. Gündemdeki tartışma konusu ile ilgili yeni birtakım adımlar bekliyorum. AK Parti’nin bu durumu teşkilat, grub olarak tartıştıktan sonra, yeni bir karar verilmesinin ardından, henüz muhtevasını bilmediğim suç duyurusunun geri çekileceğini düşünüyorum. Bu konuyu bu süreçte STK ve basın da tartışacak” değerlendirmesini yaptı.

OKURLARA DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR

Ayrıca şu ifadeleri kullandı: “AK Parti tarafından, kuruluş yıl dönümü töreni ve MKYK toplantısı sonrası yapılacak açıklamadan sonra, tekrar kapsamlı bir açıklama ile yol haritamı okurlarımla paylaşacağım. Duam aklı selimin geri dönüşü yönündedir. Bu vesile ile okurlarıma destekleri için teşekkür ediyorum.”

AKP Abdurrahman Dilipak’a dava açmaya hazırlanıyor: Kim kimdir belli oluyor!

Okumaya devam et

Popular