Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Marmara Adası yandı CNN Türk Spikeri soru sormadı propaganda yaptı

Marmara Adasındaki yangın helikopter desteği gelmediği için kontrol altına alınamadığı sırada Bakan Pakdemirli’yi ağırlayan CNN Türk spikeri yüzlerce helikopterle yangınlara nasıl müdahale edildiğini anlattı.

BOLD – Türkiye’nin konuştuğu Marmara Adasındaki yangını söndürme çalışmaları devam ederken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli CNN Türk yayınına katıldı.

CNN Türk spikeri Fulya Kalfa’nın yayında bakandan daha çok propaganda yapması dikkat çekti.

YÜZLERCE HELİKOPTERLE MÜDAHALE

CNN Türk Spikeri Fulya Kalfa, “Dünyada yangınlara müdahalede ilk sıradayız dediniz. Bugün 5-6 yerde yangın çıktı. Yüzlerce helikopterle, arazözle, itfaiye araçlarıyla müdahale edildi. Hem teknik hem personel anlamında geniş bir perspektife, çerçeveye sahibiz zannediyorum” ifadeleriyle sözü Bakan Pakdemirli’ye bıraktı.

SADECE 34 HELİKOPTERİMİZ VAR

CNN Türk spikerinin ‘yüzlerce helikopterle müdahale edildi’ sözleri sosyal medyada da tepki çekti. Türkiye’nin 2019 itibariyle sözleşmeli olmak üzere toplamda sadece 34 yangın söndürme helikopteri bulunuyor.

DEFALARCA HELİKOPTER DESTEĞİ İSTEDİ

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy da bir türlü kontrol altın alınamayan yangın için dün gün boyu televizyonlarda helikopter desteğinin alamadıklarını anlatmıştı. Aksoy’un, defalarca yayınlara katılarak tek helikopterin yetmediğini söylemesinden sonra 4 helikopter daha bölgeye gönderilmişti.

Dün Marmara adasında başlayan ve yerleşim yerlerine de sıçrayan yangın yüzünden 800 hektarlık ormanlık alan kül oldu.

‘Bir cisim yaklaşıyor’

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

Barbaros Şansal kendisini öldürmek isteyen taksiciyi yazdı: Güvende miyiz?

Kendisini öldürmeyi isteyen taksiciden kimliğini saklamak zorunda kalan ünlü modacı Barbaros Şansal, taksi şoförünün kendisi hakkındaki kan donduran düşüncelerini okurlarıyla paylaştı.

BOLD- Moda Tasarımcısı Barbaros Şansal, bindiği taksi şoförünün kendisini tanıyamamasının nasıl hayatını kurtardığını yazdı.

T24 ‘deki köşesinde bir taksi şoförü ile başından geçen olayı anlatan Barbaros Şansal okurlarına “Güvende misiniz?” diye sordu.

Barbaros Şansal, bindiği taksinin sürücüsünün kendisine “Seni bir yerden tanıyor muyum?” diye sorduğunu ve kendisinin de olumsuz cevap verdiğini anlattı. Daha sonra taksicinin “Bir i*ne modacı var. Adı Barbaros Şansal, ona benzettim. Tanıyor musun?” dediğini ifade etti.

NE GÜZEL BENZETTİLER

Barbaros Şansal ardından taksicinin söylediklerini şöyle aktardı: “Bizim ülkücüler onu havalimanında ne güzel benzettiler ama. Yurt dışına kaçmış it. Keşke gelse de benim arabama binse. Önce bir güzel tecavüz ederim. Sonra ver Allah ver, eşek sudan gelene kadar döverim. Sonra da öldürür yol kenarına atarım.”

KORKMADIM, KAYGILANDIM

Barbaros Şansal yaşadıklarını 18 yıl sonra nefret dilinin getirdiği nokta olarak niteledi. Yazısında şoförün sözlerinin kendisini korkutmadığını ama kaygılandırdığını belirten Şansal, bu olaydan bir gün sonra da Sarıyer meydanında saldırıya uğradığını anlattı.

Aydın Ünal’dan AKP’lilere çağrı: Sustukça yutulma sırası size gelecek!

Okumaya devam et

Medya

Ekrem İmamoğlu parayı kesti Ethem Sancak Medyası battı

Ekrem İmamoğlu, Türk Medya’ya her ay aktarılan 10 milyonu kesti. TV 24’te işten çıkarmalar başladı. Star ve Akşam da krizde.

BOLD – AKP döneminin ihale rekortmeni Ethem Sancak’a ait Türk Medya Grubu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının el değiştirmesiyle krize girdi. Her ay reklam geliri adı altında İBB’den 10 milyon lira bütçe alan Türk Medya Grubu’nda ilk kriz TV 24’te patladı.

24 TV’de dün akşam saatlerinden itibaren işten çıkarmalar başladı. Kanalın yüzde 40 küçülmeye gideceği ifade ediliyor. “Analiz-Sentez” programının sunucusu Zeliha Saraç ve “Uyandırma Servisi” programının sunucusu Ersoy Dede’nin görevine son verildi.

SEÇİM SONRASI KRİZ BAŞLADI

24 TV’de bu sabah ise gece editörü Muhammet Özcan, Gece Moderatörü Serkan Bayan ve şef yönetmen Murat Karahan’ın da işten çıkarıldığı öğrenildi. Tenkisatın, Akşam, Güneş ve Star Gazetelerine de yansıması bekleniyor. 24 TV’nin kapatılma kararının da gündemde olduğu belirtiliyor.

TürkMedya’da İstanbul seçimlerinin hemen ardından ekonomik kriz başladı. Ekrem İmamoğlu’nun göreve gelmesiyle her ay Türk Medya’ya aktarılan 10 milyon liralık bütçe kesildi ve TürkMedya mali krize girdi.

Okumaya devam et

Medya

Gazeteci Cüneyt Arat: Yeniden tutuklanmaktan korkmuyorum

Gazeteci Cüneyt Arat, OHAL döneminde tutuklanan gazetecilerden biriydi. Uzun tutukluluğun ardından tahliye edildi ancak insan hakları ihlalleri, cezaevindeki tutukluların, özellikle engelli tutukluların durumuna dikkat çekmeye devam ediyor.

Arat’ın tutukluluğunun ardından gazeteciliğinden taviz vermeden yaptığı açıklamalar sonrası yeniden tutuklanabileceği gündeme geldi. Ancak Arat, “tutuklanmaktan korkmadığını söyledi”.

Arat, BOLD Youtube kanalında, Fatih Akalan’a konuk oldu.

 

Okumaya devam et

Popular