Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP’den alınan belediyelerde 3 ayda milyonlarca lira tasarruf yapıldı

AKP’li belediyelerde israf, adam kayırma, yandaşa ballı ihaleler verilerek oluşturulan bütçe açıkları, muhalefete geçen belediyelerde sadece 3 ayda yapılan tasarrufla kapanmaya başladı.

BOLD – Devraldıkları belediyelerde borçları azaltmak için kolları sıvayan muhalif partili belediye başkanları belediyeleri düzlüğe çıkarmak için tasarrufa başladı.

TASARRUFTA İLK SIRAYI MANSUR YAVAŞ ALDI

31 Mart seçimlerinin ardından yeni başkanlar tasarruf yaparak ya da yeni gelir kapıları arayışı ile borç yükünü azaltma mücadelesi veriyor. En büyük tasarrufu ise 136 milyon lira ile Ankara’da Mansur Yavaş yaptı.

AKP’Lİ BAŞKANA TASARRUF FIRÇASI

Öte yandan Malatya Büyükşehir Belediyesinde 2 milyon liraya önceki dönemde ihale edilen alt yapı işini 20 bin liraya mal ederek büyük tasarruf yapan AKP’li başkan, milletvekillerinin hışmına uğramıştı.

İŞTE MUHALEFETİN 3 AYLIK TASARRUF KARNESİ

ANKARA (Millet İttifakı-CHP): AKP’den 8.4 milyar lira borçla devralındı. Mansur Yavaş 3 ayda 136 milyon lira tasarruf sağladı.

ADANA (Millet İttifakı-CHP): Zeydan Karalar, MHP’den 5 milyar lira borçla devraldı. 60 milyon liralık bütçe açığı 18 milyon liraya düşürüldü.

MERSİN (Millet İttifakı-CHP): 3 milyar lira borçla devralındı. 3 ayda 84 milyon TL tasarruf sağlandı.

BOLU (CHP): AKP’den 461 milyon TL borçla alındı. 4 ay içerisinde yaklaşık 44 milyon liralık tasarruf
sağlandı.

KIRŞEHİR (Millet İttifakı-CHP): AKP’den 462 milyon borçla devralındı. Bugüne kadar yaklaşık 20 milyon lira tasarrufla borcun bir kısmı ödendi.

SAMSUN İlkadım: (Millet İttifakı-İYİ Parti): AKP’den 264 milyon TL borçla devralındı. Bugüne kadar yapılan 14 milyon TL tasarrufla borcun bir kısmı ödendi.

SAMSUN Atakum (Millet İttifakı-CHP): AKP’den tam 220 milyon borçla devralındı. Bugüne kadar yaklaşık 10 milyon lira tasarruf yapıldı.

MANİSA Turgutlu (CHP): MHP’den 37 milyon lira borçla alındı, 800 bin lira tasarruf sağlandı. Borç da 3.5 milyon lira geriledi.

RİZE Fındıklı (CHP): Belediye AKP’den 18 milyon lira borçla alındı, 3 ayda 400 bin lira tasarruf sağlandı. Borç da böylece 1 milyon lira erimiş oldu.

HAKKARİ Yüksekova (HDP): Kayyumdan 680 milyon lira borçla devralındı. 4 ayda yaklaşık 1 milyon lira tasarruf sağlandı.

Malatya’da huzur kaçıran tasarruf: AKP’li vekiller ile belediye başkanı birbirine girdi

Politika

Burhan Kuzu Twitter’a ara verdi: ‘Beni özleyeceğinizi biliyorum’

Sosyal medya platformu Twitter’da, paylaşımlarıyla sık sık gündem olan AKP’li Burhan Kuzu, takipçilerine, hesabına yapılan saldırılar yüzünden bir süre Twitter’da olmayacağını duyurdu.

BOLD- Yaptığı paylaşımlarla sosyal medya platformu Twitter’da sık sık gündem olan AKP’li Burhan Kuzu, takipçilerine bir süre Twitter’da olmayacağını duyurdu. Hesabının saldırı altında olduğunu belirten Kuzu, polisin de saldırıların izini sürdüğünü yazdı.

BİR SÜRE KULLANMAMA KARARI ALDIM

Kuzu’nun paylaşımı söyle; ”Bir çete tarafından Twitter’da yoğun bir saldırı altındayım. Twitter hesabımı kısa bir süreliğine kullanmama kararı aldım. Emniyet güçlerimiz bu alçak çeteyi en kısa sürede çökertecek. Beni özleyeceğinizi biliyorum. Görüşmek üzere.”

EMİR BÜYÜK YERDEN Mİ?

Sosyal medyayı aktif kullanan Burhan Kuzu’nun bu son paylaşımına 2 bine yakın yorum geldi. Yapılan yorumlarda takipçileri, Kuzu’nun vedasını inandırıcı bulmadı. Emrin yukarıdan geldiğini düşünen takipçileri, ara verme kararının, Kuzu’ya dikte edildiği görüşünde.

STAR VE GÜNEŞ’TEN SONRA BURHAN KUZU DA KAPANDI

Kuzu’nun ara verme kararı ile ilgili paylaşımına, eğlenceli yorumlar da damga vurdu. Bir sosyal medya kullanıcısı, yakın zamanda, maddi sorunlar yüzünden kapatılan hükumet yanlısı Star ve Güneş gazetelerine atıfta bulunarak, ‘Star ve Güneş’ten sonra Burhan Kuzu da kapandı’ yorumu yaptı.

https://twitter.com/OzsoySerdar06/status/

Fahiş doğalgaz faturaları mizah konusu oldu: Faturasını indiremeyen adamın dramı

Okumaya devam et

Politika

AKP’li başkandan skandal Rahşan Ecevit paylaşımı: ‘Ateşi bol olsun İnşallah’

DSP İlçe Başkanı Veysel Araç, Korgan Belediye Başkanı AKP’li Tuncay Kiraz’ın, sosyal medya hesabından, Rahşan Ecevit için skandal bir paylaşım yaptığını iddia etti.

BOLD- DSP Ordu Korgan İlçe Başkanı Veysel Araç, AKP’li Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz’ın, partisinin kurucu başkanı Bülent Ecevit’in, geçenlerde vefat eden eşi, Rahşat Ecevit hakkında skandal bir paylaşım yaptığını iddia etti. Kiraz sosyal medya hesabından Rahşan Ecevit’in vefatı ile ilgili bir paylaşımın altına “Ateşi bol olsun inşallah” yorumu yaptı.

Sosyal medyada yer alan iddialar ile ilgili, söz konusu skandal paylaşımların fotoğraflarda yer aldı.

Kiraz sosyal medya hesabından Rahşan Ecevit’in vefatı ile ilgili bir paylaşımın altına “Ateşi bol olsun inşallah” yorumu yapması büyük tepki çekti.

YORUMUN KENDİSİNE AİT OLMADIĞINI SAVUNDU

Öte yandan, Belediye Başkanı Kiraz, paylaşımın ortaya çıkmasının ardında bir açıklama yaptı. Kiraz açıklamasında yorumun kendisine ait olmadığını belirterek, “Bizim inancımızda vefat edenler Hayırla anılır Rahşan Ecevit Hanfendinin vefatı nedeni ile Bld. basında çalışan birinin kabul edilemez yorumunu öğrenir öğrenmez yorumu kaldırtıp ilgili hakkında soruşturma açmış bulunmaktayım. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

 

Fahiş doğalgaz faturaları mizah konusu oldu: Faturasını indiremeyen adamın dramı

Okumaya devam et

Genel

Tuncay Özkan’dan Sisi ve Macron’la aynı karede bululan Erdoğan’a: ‘Kendine güldürme ar ediyoruz’

CHP’li Tuncay Özkan, Berlin Zirvesinde, Erdoğan’ın kavgalı olduğu Macron ve Sisi’yle aynı karede fotoğraf vermesini eleştirerek, ‘Kendine güldürme. Ar ediyoruz, memlekete yazık!’ dedi.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı kalıcı ateşkes ve siyasi sürecin başlatılması amacıyla Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen uluslararası Libya Zirvesine dün tamamlandı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, açıkladığı bildiride tarafların kapsamlı bir plan üzerinde anlaştığı ilan edildi.

MACRON İLE YAN YANA SİSİ DE KAREDE

Zirvenin ardından katılımcı liderler birlikte fotoğraf çektirdi. Fotoğraf karesinden Erdoğan, “NATO’nun beyin ölümü gerçekleştiğine” sözleri sonrası polemik yaşadığı, sömürgecilikle suçladığı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yan yana geldi. Fotoğraf karesinde Erdoğan’ın darbeci olmakla suçladığı ve devrik lider Mursi’nin ölümünden sorumlu tuttuğu Mısır Devler Başkanı Sisi de yer aldı.

İNGİLİZ SANA GÜLÜYOR

Erdoğan’ın ‘terörist’ dediği Hafter ile birlikte, katıldığı zirve sonrası çekilen bu fotoğrafa CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan çok sert tepki gösterdi. Özkan ‘Teröristle’, ‘darbeciyle’, ’emperyalistle’ güle oynaya fotoğraf çektir, sonra bağır CHP diye. Ne diyeceksin şimdi? Hele Macron ile duruşunuz, Sisi ile aynı pozu vermeniz, Hafter ile aynı masa… Demedi deme, İngiliz sana gülüyor. Kendine güldürme. Ar ediyoruz, memlekete yazık’ ifadelerini kullandı.

Libya Zirvesi sona erdi, kapsamlı plan üzerinde anlaşıldı

Okumaya devam et

Popular