Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Demet Akalın’a otoyolun ‘pahalı’ olduğunu Bilal’e anlatır gibi anlattılar

Gidiş gelişi 500 lirayı geçen İstanbul – İzmir otoyolunu “Asgari ücretliler nasıl kullanacak” eleştirilerine milyoner şarkıcı Demet Akalın İtalya örneğini göstererek tepki gösterdi.

BOLD – Bir gecelik konserlerden yüz binlerce dolar kazanan Demet Akalın, 256 liralık geçiş ücreti yüzünden eleştirilen İstanbul – İzmir otoyolunu İtalya örneğini vererek savundu.

Hükumeti desteklediğini her platformda dile getiren Demet Akalın Instagram hesabından yaptığı paylaşımla otoyolu oldukça beğendiğini belirtti.

Takipçilerinin fahiş ücret hatırlatmasına İtalya kıyaslamasıyla cevap veren Akalın’a Akalın’a tepkiler gecikmedi.

EKŞİ SÖZLÜK ÜŞENMEDİ HESAPLADI

Ekşi Sözlük editörleri iki ülkenin aynı mesafedeki otoyol ücretlerini ve asgari ücretleri kıyasladı. Buna göre; İtalya’da asgari ücret bin 200 avro, aynı mesafe için otoyola ödenen ücret 30.67 avro yani ayda 40 kere geçilebiliyor. Türkiye’de ise asgari ücret 2 bin 20 lira, otoyola ödenen ücret 256 lira. Yani ayda 7 kere geçebiliyor.

“Müze olacak” dediler Araplara sattılar!

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Diyarbakır’da halk sokağa döküldü, polis tazyikli su kullandı

HDP’li belediye başkanlarının 3 büyük ilde görevden alınması ile ilgili HDP’nin yapmayı planladığı basın açıklaması için toplanan kalabalığa polis tazyikli su ile müdahale etti.

BOLD- HDP’li 3 büyükşehir belediyesindeki görevden almalar ve kayyum atanmasıyla ilgili Halkların Demokratik Partisi (HDP) saat 13.00’de Diyarbakır Büyükşehir Belediye binası önünde basın açıklaması yapacağını duyurdu. Polis basın açıklamasının yapılacağı yerde geniş güvenlik önlemi aldı. Basın açıklaması için gelen Diyarbakırlılar polisin müdahalesiyle karşılaştı. Polis, vatandaşları belediye binasının önünden uzaklaştırmaya çalıştı. Direnen vatandaşlara polis tazyikli su ile müdahale etti. Olaylar devam ediyor.

Diyarbakırlı teyzenin kayyum isyanı: ‘Oyum emri verene zehir zıkkım olsun’

Okumaya devam et

Gündem

Diyarbakırlı teyzenin kayyum isyanı: ‘Oyum emri verene zehir zıkkım olsun’

Diyarbakır Belediyesi önünde oturma eylemi yapan yaşlı teyze kendisini uzaklaştırmak isteyen polislere ‘Oyumu istiyorum. Emri kim verdiyse oyum ona zehir olsun’ diyerek tepki gösterdi.

BOLD – Sabah saatlerinde Van, Mardin ve Diyarbakır büyükşehir belediyelerine İçişleri Bakanlığının talimatıyla operasyon düzenlendi. HDP’li 3 belediye başkanı görevinden uzaklaştırılırken il valileri de kayyum olarak atandı. Polisin barikatlarla ablukaya aldığı belediye binalarına izinsiz giriş çıkışlar yasaklandı.

BEN SİZE OY VERMEDİM

Belediye binası yakınında olup biteni izleyen Diyarbakırlılar ise duruma tepkili. Diyarbakırlı yaşlı bir kadın belediyeyi çevreleyen polis barikatlarının önünde oturma eylemi yaptı. Kendisini uzaklaştırmak isteyen polise direnen kadın ‘Oyum size zehir olsun! Size oy vermedim ben. Oyumu istiyorum’ diyerek eylemine devam etmek istedi. Polisler yaşlı kadını ve çekim yapan gazetecileri belediye önünden uzaklaştırdı.

Kayyum sırası İstanbul ve Ankara’ya mı geliyor?

Okumaya devam et

Gündem

İmamoğlu operasyonlara sessiz kalmadı: ‘Millet iradesi yok sayılamaz’

HDP’li 3 büyükşehir belediyesine yapılan operasyonları eleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görevden uzaklaştırmaların demokrasi ile bağdaşmadığını ve halkın iradesinin yok sayılamayacağını söyledi.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının görevlerinden uzaklaştırılmalarının demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemeyeceğini söyledi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 3 büyükşehir belediyesindeki operasyonlara tepki gösteren İmamoğlu şu ifadeleri kullandı, ”31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez.”

Kayyum sırası İstanbul ve Ankara’ya mı geliyor?

Okumaya devam et

Popular