Bizimle iletişime geçiniz

Ekonomi

İşçilerden Türk-İş Yönetimine tepki: Miatlarını doldurdular

Türk Harb İş Sendikası Eskişehir Şubesi, Türk-İş ile hükümet arasında varılan anlaşmayı da Türk-İş’in bu tutumunu da kabul etmediklerini belirterek, her türlü platformda haklarını arayacaklarını açıkladı.

BOLD – Türk-İş ile hükümet arasında varılan anlaşmaya tepkiler büyüyor. Türk Harb İş Sendikası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Atak, Türk İş ile Hükümet arasında varılan anlaşmayı da Türk İş’in tutumunu da kabul etmediklerini belirterek, konuyu her platformda gündeme getirip her türlü demokratik mücadeleyi göstereceklerini kaydetti. Atak, 20 yıldır “kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir”den başka açıklama yapamayan Türk İş Genel Merkez Yönetimi’in miatlarını çoktan doldurduklarını belirtti.

YÜZDE 25 İSTEYİP YÜZDE 8’E RAZI OLDULAR

Yönetim kurulu ile birlikte açıklama yapan Atak, Türk-İş’in hükümetle yaptığı anlaşmaya onay vermelerinin mümkün olmadığını belirterek, “Görüşmeler başladığında Türk-İş, tüm işçilerin maaşlarına seyyanen 300 TL üzerine yüzde 15 zam istemişti. Yani kamuoyuna yansıtıldığı gibi ilk altı ay için sadece yüzde 15 değil toplamda yaklaşık yüzde 25 zam istenmişti. Hükümet bunu bile fazla bulup karşı teklifi % 5 olarak masaya getirdi ve % 8 oranında anlaşıldı” dedi.

TÜRK-İŞ BAŞKANI TESLİM OLMUŞTUR

İşçileri enflasyona ezdirmeme sözlerinin tutulmadığını, hatta bugüne kadar kazanılmış haklarda geriye gidişlerin olduğunu vurgulayan Atak, “Varılan anlaşma işçi sınıfına hakaret ve saygısızlıktır. Daha iki gün önce grev ve mücadele diyenler ne olmuştur da bu rakamlara evet demiştir? Türk İş Genel Başkanın hem siyaset üstüyüm demesi hem de “zam oranını Cumhurbaşkanı görüşerek aldık, yoksa bunu da vermeyeceklerdi” demesi içine düştüğü açmazın ve teslimiyetin yansımasıdır. Türk İş işçiler tarafından kendisine emanet edilen hakları ve hukukları koruyamamıştır” dedi.

TÜRK-İŞ YÖNETİMİ ÇOKTAN MİADINI DOLDURDU

Son 20 yıldır “kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir” den başka açıklama yapamayan Türk İş Genel Merkez Yönetimi miatlarını çoktan doldurduğunu söyleyen Atak, Türkiye’de kişisel çıkarlarını sınıfsal ortak çıkar ve kazanımların önüne koyan ilkeli sendikacılık anlayışını terk eden bu zihniyetin değişmesinin artık şart olduğunu vurguladı. Türk İş ile hükümet arasında varılan anlaşmayı da Türk İş in bu tutumunu da kabul etmediklerinin altını çizen Atak, konuyu her platformda gündeme getirip her türlü demokratik mücadeleyi göstereceklerini kaydetti.

 

 

Türk-İş Başkanı’na istifa çağrısı: “İşçinin alın terini Saray’a sattı”

 

Ekonomi

Bakan Albayrak duyurdu: Hakan Atilla, Borsa İstanbul Genel Müdürlüğüne atandı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Rıza Zarrab’ın ABD’de itirafçı olduğu davada yargılandıktan sonra Türkiye’ye gönderilen Hakan Atilla’nın Borsa İstanbul’un yeni genel müdürü olduğunu açıkladı.

BOLD-TRT World Forum’unda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’ne Hakan Atilla’nın atandığını açıkladı.

Bakan Albayrak, yaptığı açıklamada “Haksız bir mahkûmiyetin ardından ailesine ve ülkesine kavuşan Hakan Atilla‘nın dinlenme dönemi bitti. Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak göreve başlıyor. Bu görevin kendisi ve BIST için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İran’a yönelik yaptırımları ve ambargoyu delmekle suçlanan İranlı İşadamı Rıza Zarrab’ın yargılandığı ve daha sonra itirafçı olduğu davanın tek sağı olan Hakan Atilla, bir dönem Halkbank’ta Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yaptı.

Türkiye tarihinin en önemli yolsuzluk ve rüşvet soruşturması olarak bilinen 17/25 Aralık operasyonlarının kilit isimlerinden olan Hakan Atilla’nın, ABD’den Türkiye’ye geldiği sırada devlet protokolü ile karşılanması dikkat çekmişti.

Hakan Atilla, Borsa İstanbul’un yeni genel müdürü oldu.

İBB,Haydarpaşa garı ihalesinin iptali için dava açtı

Okumaya devam et

Ekonomi

Gelir İdaresi, sahte para yakalama makinası alacak

Son aylarda artan ve gerçeği ile ayırt edilmede zorluk yaşanan sahte paralardan esnaf kadar Gelir İdaresi de muzdarip. Toplanan vergilerden çıkan sahte paraların artması sonrası Gelir İdaresi, sahte para yakalama konusunda gelişmiş yeni makineler alacak.

BOLD – Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı sahte banknot yakalama ve para sayma makinesi alacak. İhale ile alınacak cihazlarda sahte para ayırmada son model yöntem ve testleri kullanması isteniyor.

İHALE GELİR İDARESİNDE YAPILACAK

135 adet sahte banknot yakalama ve para sayma makinesi alım ihalesi, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile 8 Kasım tarihinde saat 10:30’da Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Toplantı Salonunda yapılacak. İhaleye yerli ve yabancı tüm firmalar katılabilecek.

SAHTE PARA AYIRMA ÖZELLİKLERİ SIRALANDI

Cihazın sahte parayı ayırt etme sırasında banknot kâğıdı, seri – sıra numaraları, filigran (Atatürk portresi, banknot değeri), renk değiştiren mürekkep, bütünleşik görüntü ve hologram gibi hususların hangilerini, hangi yöntemle kullandığını açıklanması istenen ihale teklifinde cihazın sahte para ayırma sırasında başvurduğu diğer yöntem ve testlerin de belirtilmesi istendi.

 

KHK’lıların dilekçe verme hakkı da ellerinden alındı: “Bizi Vatandaşlığa Alın!”

Okumaya devam et

Ekonomi

İcra dairesinden milyonluk saat satışı

17-25 Aralık döneminde siyasette çokça konuşulan pahalı kol saati, yeniden gündemde. Bu kez Reza Zarrap’ın hediye ettiği kadar pahalı olmasalar da icrada pahalı saatler açık artırma ile satışa çıkarıldı.

BOLD – Gaziosmanpaşa 6. İcra Dairesi milyonluk saat satışı için ilana çıktı. 34 kol saati için yaklaşık 1.5 milyon lira bedel çıkarıldı.

18 KASIM’DA SATILACAK

Birinci satış günü 18 Kasım’da yapılacak satışta ikinci ilan günü ise 17 Aralık olarak ilan edildi. 34 adet Rolex marka kol saati icradan 1.451.278 TL’ye satılacak. Birinci artırmada kıymetlerinin % 50’sine istekli bulunmadığı takdirde, 17 Aralık’ta 2. artırma yapılarak saatler satılacak. Birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecek. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden başlamak üzere ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecek.

115 BİN LİRALIK SAAT DE YER ALIYOR

Satılacak saatler arasında 17.680,00 Euro (115 bin TL) bedelli Rolex marka altın kol saati, 13.720,00 Euro (90 bin TL)bedelli Rolex marka altın deri kayış kol saati fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

 

Nadira Kadirova’nın avukatı: “Şirin Ünal sanık olmalı”

Okumaya devam et

Popular