Bizimle iletişime geçiniz

Genel

AKP’li belediyeler ulaşım zammında birbirleriyle yarışıyor

Yerel seçimlerin ardından toplu ulaşım ücretlerine zam yapmaya başlaya AKP’li belediyeler, güncelleme konusunda birbirleriyle yarışıyor. Bursa, Balıkesir, Konya’nın ardından Malatya’da da şehir içi ulaşıma zam yapıldı.

BOLD- Malatya’da Büyükşehir Belediyesi iştiraki MOTAŞ AŞ, şehir için otobüs ücretlerine zam yaptı. Bugün itibariyle uygulamaya konulan karar gereği, Malatya Kart’ta bir kişilik tam kart ücreti 2.60 TL’ye yükseldi. Öğrenci fiyatı 1.75 TL olurken, aktarmalı biniş ücreti ise 1 TL olarak açıklandı.

ÇOKLU BİLETLER DE ZAMLANDI

Zamdan çoklu bilet alanlarda olumsuz etkilendi. Zamla birlikte 120 binişlik 30 günlük kart 195 TL olurken, öğrenci kartı ise 130 TL’ye yükseltildi. Tek binişlik kartlarda ise yapılan zam oranı sonrası 2 binişlik kartlar 7 TL, 4 binişlik 14 TL 6 binişlik ise 21 TL oldu.

DİĞER AKP’Lİ BELEDİYELER DE YAPMIŞTI

CHP’nin seçimi kazandığı İstanbul’da öğrenci kartı aylık 40 TL’ye indirilirken, AKP’li belediyeler ise zam konusunda birbirleriyle yarışıyor. Balıkesir’de AKP’li yönetim öğrenci bilet fiyatlarını 2,25 TL’den 3 TL’ye, sivil bilet fiyatlarını ise 2,5 liradan 3,5 liraya çıkardı. AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi de BursaRay’da 2,30 TL olan tam bileti 2,55 TL’ye, 1,35 TL olan öğrenci 1,45 TL’ye, 1,60 TL olan indirimli bileti ise 2,10 TL’ye yükseltti. 160 binişe sahip öğrenci abonman kartının aylık ücreti de 90 TL’den 100 TL’ye çıkarıldı. Konya’da da daha önce 2.0, 2.25, ve 2.40 TL olan minibüs ücretleri 2,25, 2,50 ve 2,60 TL güncellendi.

Sigaraya şimdi de 2 liralık Tayyip Erdoğan zammı

Genel

Adalet Yürüyüşünde 2. gün: 20 gözaltı

Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya’nın başlattığı Adalet Yürüyüşünün 2. gününde 20 kişi gözaltına alındı. Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde bulunan 20 kişiden şu anda haber alınamıyor.

BOLD – Müebbet hapis cezasına çarptırılan askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya’nın dün başlattığı Adalet Yürüyüşü 2. gününde de gözaltılarla sona erdi. Bugün Batıkent metrosunda olacağını duyuran Çetinkaya ve onu desteklemeye gelen 20 kişi gözaltına alınarak Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

CADDELERDE ADALET NİDALARI

Yürüyüşten dönenlerin verdiği bilgiye göre, Harbiyeli babaları metroda yolculuk yapanlara Melek Çetinkaya ve askeri öğrencileri için destek çağrısında bulundu. Görevliler metroda babaları susturmaya çalıştı. Harbiyeli anneleri ise caddelerde “Adalet istiyoruz, duydunuz mu?” sloganları atarak dolaştı. Anneler o sırada polis engeli ile karşılaştı.

TERS KELEPÇE TAKTILAR

Saat 20.00 sularında serbest bırakılan Melek Çetinkaya, sosyal medya hesabından yaşadıklarını duyurdu ve “Bugün 20 kişi gözaltına alındı. 5 kişi bırakıldık. Haberimizi yapmak isteyen @bsrtskrnn makinasını kırdılar. Ters kelepçe takarak kafasını yere çarptılar. 5 erkek polis üzerine çıkıp vücudunu ezdiler. Biz annelere de ters kelepçe takıldı. 2 saat ters kelepçeli durduk. Beni yerde sürükledi.” dedi. 

 

Adalet yürüyüşüne sert polis engeli, 66 gözaltı

Okumaya devam et

Genel

Tuncay Özkan’dan Sisi ve Macron’la aynı karede bululan Erdoğan’a: ‘Kendine güldürme ar ediyoruz’

CHP’li Tuncay Özkan, Berlin Zirvesinde, Erdoğan’ın kavgalı olduğu Macron ve Sisi’yle aynı karede fotoğraf vermesini eleştirerek, ‘Kendine güldürme. Ar ediyoruz, memlekete yazık!’ dedi.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı kalıcı ateşkes ve siyasi sürecin başlatılması amacıyla Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen uluslararası Libya Zirvesine dün tamamlandı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, açıkladığı bildiride tarafların kapsamlı bir plan üzerinde anlaştığı ilan edildi.

MACRON İLE YAN YANA SİSİ DE KAREDE

Zirvenin ardından katılımcı liderler birlikte fotoğraf çektirdi. Fotoğraf karesinden Erdoğan, “NATO’nun beyin ölümü gerçekleştiğine” sözleri sonrası polemik yaşadığı, sömürgecilikle suçladığı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yan yana geldi. Fotoğraf karesinde Erdoğan’ın darbeci olmakla suçladığı ve devrik lider Mursi’nin ölümünden sorumlu tuttuğu Mısır Devler Başkanı Sisi de yer aldı.

İNGİLİZ SANA GÜLÜYOR

Erdoğan’ın ‘terörist’ dediği Hafter ile birlikte, katıldığı zirve sonrası çekilen bu fotoğrafa CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan çok sert tepki gösterdi. Özkan ‘Teröristle’, ‘darbeciyle’, ’emperyalistle’ güle oynaya fotoğraf çektir, sonra bağır CHP diye. Ne diyeceksin şimdi? Hele Macron ile duruşunuz, Sisi ile aynı pozu vermeniz, Hafter ile aynı masa… Demedi deme, İngiliz sana gülüyor. Kendine güldürme. Ar ediyoruz, memlekete yazık’ ifadelerini kullandı.

Libya Zirvesi sona erdi, kapsamlı plan üzerinde anlaşıldı

Okumaya devam et

Genel

NBA’de Furkan Korkmaz Fırtınası; İki Kariyer Rekoru Kırdı

Philadelphia 76ers´in, Chicago Bulls´u 100-89 yendiği maçta, 27 dakika süre alan Furkan Korkmaz, 24 sayı atarak NBA’de kendi sayı rekorunu kırarken, takımının galibiyetinde büyük rol oynadı.

MUHAMMET ALİ TOKSOY 

 

BOLD NBA- Sakatlığı nedeniyle yıldız basketbolcu Joel Embiid’in forma giyemediği Philadelphia’da, oyuna sonradan girerek 27 dakika süre alan Furkan Korkmaz, 24 sayı, 4 ribaunt ve 1 blokla galibiyette başrolü oynadı.
Başarılı oyuncu, maçın en skorer ismi olmasının yanı sıra kariyerinin sayı rekorunu da kırdı. 22 yaşındaki genç basketbolcu aynı zamanda 9´da 6 üçlük isabeti ile de kariyer üç sayı rekorunu kırmayı başardı.

Furkan Korkmaz maçın en skorer oyuncusu olurken, Philadelphia’nın soyunma odası klasiği haline gelen ve galip geldikleri karşılaşmalardan sonra maçın oyuncusuna çaldırılan zilin başına bu kez Türk oyuncu çağrıldı. Arkadaşlarının alkışlarıyla zili çalan Furkan Korkmaz büyük bir mutluluk yaşadı.

KOÇ, FURKAN’I YERE GÖĞE SIĞDIRAMADI

Karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulunan
koçu Brett Brown şunları söyledi:

“İnanılmaz olduğunu söylemek aşırı dramatik olur ama ne hikaye değil mi? Daha önce bulunduğu nokta, şimdi geldiği yer… Daha çok genç bir oyuncu. Maçı değiştirdi. Bizi ateşledi. Harika bir smaç yaptı. Üst üste attığı sayılar, savunmayı ateşlemesi, Bugün zilleri çalıyordu.”

Brown, Korkmaz ile ilgili sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kaliteli bir insan. İçi dışı bir ve bununla da gurur duyuyor insan. İyi şeyler, iyi insanların başına gelir. O da vaktini iyi değerlendirdi ve takdir etmek lazım, çıkıp bir NBA maçının gidişatını değiştirdi. Bunu da üzerine basa basa yaptı. Öyle halının altına süpürülmüş gibi değil. ESPN’in, takım arkadaşlarının, bizim başarısını hissettiğimiz bir şekilde yaptı.”

Okumaya devam et

Popular