Bizimle iletişime geçiniz

Genel

AKP’li kayyımlar Güllüoğlu baklavalarına da çöktü

15 Temmuz sonrasında el konularak TMSF’ye devredilen Hizmet Hareketi’ne yakın işadamlarının şirketlerini gasp girişimi, AKP’li yöneticilerin önderliğinde devam ediyor. TMSF’ye devredilen Güllüoğlu Baklava şirketi yönetimine atananların neredeyse tamamı AKP’li çıktı. Kayyım atananlar arasında AKP ilçe başkanları ve AKP İstanbul il başkan yardımcısı da bulunuyor.

BOLD – 15 Temmuz’dan sonra Hizmet Hareketine yakın iş adamlarının şirketlerine el koyan AKP hükümeti, milyarlarca liralık ciroya sahip şirketlere AKP’ye mensup olmak dışında vasfı bulunmayan kişileri atamaya devam ediyor. TMSF’ye devredilen Faruk Güllüoğlu’na ait Baklavacı Güllüoğlu Gıda Şirketi’nin yönetim kuruluna da aynı yöntemle AKP’lilerin atandığı ortaya çıktı.

Birgün’ün haberine göre, AKP Adalar Kurucu İlçe Başkanı Mahmut Çelik, Güllüoğlu şirketine yönetim kurulu başkanı olarak atandı. Çelik’in, 2015 Genel Seçimleri’nde AKP’den Samsun Milletvekili Aday Adayı olduğu öğrenildi.

İstanbul birinci bölgeden 24’üncü ve 25’inci dönem milletvekili adayı olan Fahri Yasin Şener, Güllüoğlu Baklavaları Genel Müdürü yapıldı. Şener, 1991-1995 yılları arasında Refah Partisi (RP) İstanbul İl Başkanlığı’nda Özel Kalem Müdür Yardımcısı ve Özel Kalem Müdürü, 1995 yılı Genel seçimlerinde RP İstanbul Seçim Koordinatörü olarak görev yaptı. Ayrıca Şener Türk Hava Yolları’nda özel kalem müdürlüğü de yaptı.

AKP İL YÖNETİCİSİ, ŞİRKET BAŞKANVEKİLİ

AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Ercan da yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Ercan, Güllüoğlu Baklava’da yönetim kurulu başkan vekili olarak görev yapıyor. AKP Sancaktepe İlçe Başkan Yardımcısı Haşim İskender de Güllüoğlu Baklava’ya kayyım yönetim kurulu üyesi olarak atandı. İskender aynı zamanda Sancaktepe ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi.

ESKİ İLÇE BAŞKANI

Eski İGDAŞ genel müdür danışmanı ve AKP Kağıthane Kurucusu İlçe Başkanı Seyit Ahmet Çandır da Güllüoğlu Baklava’ya yönetim kurulu üyesi olarak atananlar arasında yer aldı. Çandır’ın İstanbul ikinci bölgeden AKP milletvekili aday adaylığı da bulunuyor.

İKİ ŞİRKETE DE ATANDI

AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Habil Yazıcı’nın da yönetim kurulu üyesi olarak atandığı ortaya çıktı. Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olan Yazıcı, aktif büyüklüğü 4 milyar 49 milyon TL olan Aydınlı Hazır Giyim Şirketi’ne de kayyım yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

TMSF BAŞKANI DA AKP’Lİ

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’ın 2004 ile 2009 yılları arasında Beyoğlu’nda AKP’den Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkanvekilliği yaptığı öğrenildi. Gülal, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde de AKP’den Beyoğlu Belediye Başkanı aday adayı oldu.

ŞUBE AÇILIŞINI AKP’Lİ BAKANLAR YAPMIŞTI

Güllüoğlu Baklavaları’nın Brüksel Şubesi’nin açılışını 2013 yılında eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerecisi Egemen Bağış ile dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen açılış töreninde Bakan Bağış “Avrupa bu baklavaları görünce Türkiye’yi kesin AB’ye alır” diye konuştu. TMSF tarafından 2017 yılı cirosu 130 milyon TL olarak açıklanan Güllüoğlu Baklavaları’nın 80’e yakın şubesi bulunuyor.

El konulan dev şirketler AKP’li isimlerce hortumlanıyor

Genel

Eğitim Sen’in hazırladığı rapora göre; Öğretmenlerin yüzde 80’i borçlu

Okullar açıldı ancak öğretmenler öğrencilerine anlatacağı dersten çok ay sonunu getirebilmenin derdinde. Yüzde 80’i borçlu olan ve geçimlerini borçlanarak sürdüren öğretmenler bir de 6 yılda 6 çeyrek altından oldu.

BOLD – Yeni eğitim öğretim yılı öğretmenler için sancılı başladı. İstedikleri zam oranını alamayan öğretmenler bir de enflasyon, altın ve döviz kuru karşısında her geçen gün eriyen maaşı ile evini geçindirmeye çalışıyor.

ÇOĞUNLUĞU BORÇ BATAĞINDA

Eğitim Sen’in hazırladığı rapora göre öğretmenlerin yüzde 80 gibi büyük kısmı borç batağında. Yıllardır geçimlerini büyük ölçüde borçlanarak sürdüren, kredi ve borç batağına saplanan öğretmenlerin ekonomik krizden fazlasıyla etkilendiklerine vurgu yapılan raporda TL’deki aşırı değer kaybı, enflasyonunun hızla artması gibi nedenlerin sayıları bir milyonu aşkın öğretmenin çalışma ve yaşam koşullarını ciddi anlamda olumsuz etkilediğinin altı çizildi.

MESLEĞİ SAĞLIKLI İCRA ETMEK MÜMKÜN DEĞİL

Öğretmenlerin çalışma ve yaşama koşulları açısından her geçen yıl, bir önceki yılı mumla aradıklarına vurgu yapılan raporda, “Öğretmenlerin, aldıkları maaşlar, yapılan işin önemi ve niteliği açısından bakıldığında, insanca yaşam seviyesinin yanına bile yaklaşamamaktadır. Maaşlardaki erime ve satın alım gücümüzdeki azalmaya rağmen 5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde 2020 için yüzde 4+4, 2021 için yüzde 3+3 maaş artışı yapılmıştır. İnsanca yaşam talebimizden son derece uzak olan böylesine düşük zam oranları ile ne geçinmek, ne de mesleğimizi sağlıklı bir şekilde icra etmek mümkündür” denildi.

MAAŞLARI 300 DOLAR ERİDİ

Artan döviz kuru öğretmenlerin maaşlarını da etkiledi. 9. derece 1. kademedeki bir öğretmen 2013 yılında aldığı 1.894 TL maaşla 992 dolar alabilen öğretmenler şimdi 3.895 liralık maaşı ile 683 TL dolar alabilmekte.

6 YILDA 6 ÇEYREK ALTIN KAYBETTİLER

Döviz kuru gibi altın kurun da da öğretmenler kaybetti. 2013 yılında
9. derece 1. kademedeki bir öğretmen aldığı 1.894 TL maaşla 14 çeyrek altın alabilirken, bu rakam şimdi 8 çeyrek altın seviyelerine kadar geriledi. Geride kalan 6 yılda öğretmenlerin maaşları altın karşısında 6 çeyrek altın geriledi.

 

Uşşaki ile Cübbeli birbirine girdi

Okumaya devam et

Genel

Meteoroloji ve valilikten İstanbullulara cuma uyarısı: Sel ve su baskınlarına dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden cuma günü için İstanbul’da gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu. Valilik de İstanbulluları sel ve su baskınlarına karşı uyardı

BOLD- Marmara ve Karadeniz kıyılarında sıcaklığın 2 ila 4 derece azalacağı bilgisini paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) resmi web adresinden, İstanbul’da cuma günü gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini uyarısı yapıldı.

Önümüzdeki beş gün için yapılan hava durumu tahminlerinde İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini kaydeden MGM, oluşabilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklara karşı vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Nurettin Yıldız’dan tepki çeken fetva: Kadınların 90 km’den fazla araba kullanması haram

Okumaya devam et

Genel

Okulda büyük ihmal; sabun yerine, yüzey temizleyici kullanan 98 öğrenci hastanelik oldu

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde ki İbrahim Ethem Akıncı okulunda öğrenim gören öğrencilerin yüzünde ve vücudunda aniden başlayan kaşıntı ve yanma şikayetleri üzerine 112 sağlık ekipleri ve AFAD olay yerine gelerek inceleme yaptı. 98 öğrencinin etkilendiği ve hastaneye kaldırıldığı olayın, lavabolarda sıvı sabun yerine yüzey temizleyici konulmasından kaynaklandığı tesbit edildi.

BOLD-Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) ilk raporuna göre, sıvı sabun ve yüzey temizleyicisinin aynı renkte olması sebebi ile karıştığı ve lavabolara yüzey temizleyici konulduğu, öğrencilerinde bunu kullanması sonucu rahatsızlandığı belirlendi. Olayın duyulması üzerine İl merkezi ve çevre ilçelerden 8 ambulans olay yerine geldi. AFAD, BASKİ, Emniyet ve İtfaiye ekipleride incelemelerde bulundu. Sağlık ekipleri, etkilenen 98 öğrenciyi Sındırgı Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Öğrencilerin sağlık durumu ile ilgili ilk açıklamayı yapan Balıkesir İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, hastaneye gelerek öğrenci velilerini bilgilendirdi. 98 öğrencinin durumlarının iyi olduğunu, hayati tehlikesinin bulunmadığını ifade eden Yavuzyılmaz “Çocuklarımızı alerjik reaksiyondan uzaklaştırmak için hastaneye yıkayarak aldık. Tahlilleri ve tetkikleri en ince ayrıntısına kadar yapıldı. Çocuklarımızı sırasıyla taburcu edeceğiz. Diğer konu ile ilgili incelemeler devam ediyor. Önceliğimiz çocuklarımızın sağlığıydı. Çok şükür durumları iyi” dedi.

Vücutlarının farklı yerlerinde kızarıklık tesbit edilen öğrencilere ilk müdahaleler ve tahliller yapılarak ailelerine bilgi verildi. Öğrencilerden 3 tanesi detaylı tetkik için Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken, tahlilleri yapılan ve sağlık durumu iyi olan öğrenciler taburcu edildi.

Kötü günler için hazırlık yapan vatandaşlar kavanoz kapaklarını tüketti

Okumaya devam et

Popular