Bizimle iletişime geçiniz

Medya

‘İhbar var’ diyerek gazeteci Ayşegül Tözeren’i gözaltına aldılar

Evrensel gazetesi yazarlarından Ayşegül Tözeren dün evine gelen polislerce ‘ihbar var’ denilerek gözaltına alındı. Tözeren dosyadaki gizlilik kararı gerekçesiyle avukatlarıyla da görüştürülmüyor.

BOLD – Evrensel gazetesi yazarı Ayşegül Tözeren’in evine dün sabah saatlerinde polisler baskın yaptı. Evde yapılan arama sırasında Tözeren’in telefon ile görüşmesine de izin verilmedi. Tözeren’in yanında bulunan annesi durumu gazetesine bildirdi. Aramanın ardından polisler tarafından gözaltına alınan Tözeren Haseki Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi’nde bulunan emniyet müdürlüğüne götürüldü.

GYY FATİH POLAT DUYURDU

Evrensel gazetesi yazarlarından Ayşegül Tözeren gözaltına alınmasını gazetenin yayın yönetmesi Fatih Polat sosyal medya hesabından paylaştı. Polat gözaltı bilgisini Tözeren’in gözaltı sırasında yayında bulunan annesinden aldığını belirtti.

DOSYADAKİ GİZLİLİK

Polat, polislerin gözaltı gerekçesi olarak sadece ‘İhbar var’ dediklerini, gözaltı kararının ardından emniyete giden avukatların da dosyada gizlilik kararı olduğu gerekçesiyle Ayşegül Tözeren ile görüştürülmediğini anlattı. Tözeren hakkında PKK/KCK operasyonu kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

GAZETEMİ ÇOK SEVİYORUM

Tözeren’in kendisine ulaşan sesinde ‘Gazetemi çok seviyorum’ dediğini söyleyen Polat, kendisi ile telefonda konuşan annenin ise çok tedirgin olduğunu anlattı. Polat, mesai arkadaşı Ayşegül Tözeren’in gözaltına alınmasına şu ifadelerle tepki gösterdi, ”Her anı ayrı bir darbe olan bir ülke”

Bakara Makara Egemen Bağış’a ödüllendirme ataması

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

Emekliye her gün zam müjdesi veren Takvim gazetesi kapanıyor

Her gün emekliye zam, ikramiye ve promosyon müjdesi vermesiyle ünlenen hükumete yakın Takvim gazetesi kapanıyor. 28 Şubat’ta kağıt baskısına son verecek olan gazete dijital ortamda yayın hayatına devam edecek. 

BOLD – İktidara yakın Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yer alan ve her gün birinci sayfadan emekliye zam haberleri yayımlamasıyla ünlenen Takvim gazetesinin de kapatılacağı iddia edildi.

SON BASKI 28 ŞUBAT’TA

Ömer Faruk Kalyoncu’nun sahibi olduğu Kalyon Holding’e bağlı Turkuvaz Medya Grubu’na ait hükumete yakın Takvim gazetesinin kapanacağı iddia edildi. Her gün ilk sayfadan emeklilere zam, ikramiye ve promosyon müjdesi veren Takvim, Medyaradar’ın haberine göre kağıt baskısına son verecek. Bunun için ise koronavirüsle mücadele kapsamında hayata geçen kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı 28 Şubat tarihi beklenecek. O tarihten sonra Takvim dijital olarak yayın hayatına devam edecek.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Medya

Gazeteci Sevim Gözay hayatını kaybetti

Bir süredir lenf kanseri tedavisi gören gazeteci Sevim Gözay hayata veda etti. Kültür, yaşam ve medya alanında haber yapan Gözay 48 yaşındaydı.

BOLD – Gazeteci ve televizyon yapımcısı Sevim Gözay, bu sabah saat 07.30’da İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. 19 Aralık 1972 doğumlu olan Sevim Gözay, 1993 yılında girdiği medya sektöründe birçok yapımda kamera arkasında çalıştı. 2000’lerde kamera önüne geçen Gözay, ödüllü programları “Stüdyo: Sinematik Portakal” ve “Cosmopolis” ile tanınıyordu.

BİRÇOK KANALDA ÇALIŞTI

Sevim Gözay, Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yaptı. Gözay, asistan olarak “Dr. Stress”, “Canlan Biraz”, yardımcı yönetmen ve yönetmen olarak “Sabah Şekerleri”, “Hi-Fi”, “Netike”, yönetmen-seslendiren olarak “İstanbulART”, sunucu-editör olarak “Şehrin Rengi”, “Dizikolik”, “Bazıları Sıcak Sever”’ ve “Artist” programlarında çalıştı.

2001 ve 2002 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kültür-Sanat Televizyon Başarı Ödülü’ne lâyık bulunan Gözay, 2006 – 2013 yılları arasında Akşam gazetesi ve Nokta dergisinde şehir, yaşam, ilişkiler, kültür sanat ve popüler kültür hakkında bin 500’ün üzerinde köşe yazısı yazdı, röportajlar yaptı.

2011 yılında “Kızlar ve Babaları” adlı kitaba katkıda bulunan Gözay’ın, “Kasetten Canlı” (2013) ve “Sinemaskop Randevular” (2015) adlı iki kitabı bulunuyor.

Okumaya devam et

Medya

Erdoğan’dan Ahmet Hakan’a ‘hak edilmiş ödül’

Can Dündar, Tarafsız Bölge programıyla Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından verilen ödülü Erdoğan’ın elinden alan Ahmet Hakan’ı alaycı bir dille kutladı.

BOLD – Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2019 yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni’nde, CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programıyla ödüle değer görüldü.

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla bugün düzenlenen törende ödülünü Erdoğan’ın elinden aldı.

Öte yandan, gazeteci Can Dündar Ahmet Hakan’ın aldığı ödülü sosyal medya hesabından değerlendirdi. Erdoğan ve Ahmet Hakan’ın fotoğrafını paylaşan Dündar, ödül için de “Hakedilmiş bir ödül” ifadesi kullandı.

Genel yayın yönetmeni olduğu dönemde Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan ‘MİT Tırları’ haberi yüzünden cezaevine giren Dündar, hayatına yurtdışında devam etmek zorunda kaldı.

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Okumaya devam et

Popular