Bizimle iletişime geçiniz

Müzik

Sezen Aksu’nun babası hayata veda etti

Türk müziğinin Minik Serçe’si Sezen Aksu’nun babası Sami Yıldırım, 91 yaşında solunum yetmezliği nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

BOLD – Yıldırım, 28 Temmuz’da aniden rahatsızlanınca, yakınlarının çağırdığı ambulansla İzmir’de apar topar hastaneye kaldırıldı. Haberi alır almaz soluğu hastanede alan Sezen Aksu da babasını yalnız bırakmadı.

Yapılan muayene ve tetkikler sonucunda Yıldırım’ın solunum yollarındaki yabancı materyallere bağlı gelişen aspirasyon pnömonisi ve kandaki sodyum değeri düşüklüğü nedeniyle solunum sıkıntısı yaşadığı belirlendi.

Hastanede tedavi gören Sami Yıldırım’ın ölüm haberi üzerine ünlü isimler Sezen Aksu’ya taziye mesajları yolladı.

Minik Serçe, 3 yıl önce 91 yaşındaki annesi emekli öğretmen Şehriban Yıldırım’ı yitirmişti.

Hastane odasında dehşet: Yeni doğum yapan eşini bıçakladı

Kültür

Eivør Pálsdóttir Türkiye’ye geliyor

Nordik müziğin güçlü ismi Eivør Pálsdóttir İstanbullu müzikseverlerle buluşmaya geliyor.

BOLD– The Last Kingdom dizisinin müzikleriyle geniş kitlelere ulaşan Eivør Pálsdóttir, 12 Mart’ta Zorlu PSM’de bir konser verecek.

KUZEY’iN ŞAMAN RUHLU SESİ

İskandinav müziğine aşina olanlar Eivør Pálsdóttir ismine yabancı değil. Faroe Adaları’nın dağ, deniz ve rüzgar tınısı taşıyan müziğinin güçlü sesi. Özellikle “Trollabundin” şarkısıyla geniş bir hayran kitlesi toplayan şarkıcı İngilizce albüm çıkartsa da asıl beğeniyi ana dilinde söylediği şarkılarla topluyor.

16 yaşında ilk albümünü yayınlayan Nordik sanatçı, zamanla müziğini elektronik, caz ve klasik türleriyle besleyip geliştirdi. Seslendirdiği şarkıların önemli bir kısmını kendisi yazan Palsdottir, toprağıyla bağını koruyan bir isim. Hatta bunun için “Faroe Islands My Mother” (Faroe Adaları Benim Annem) diye bir şarkı bile yazmış.

Okumaya devam et

Kültür

Grup Gündoğarken’in şarkısına sansür

Grup Gündoğarken’in “Nereden Nereye” isimli şarkısına çektiği klip, Türkçe şarkıları izleyici ile buluşturan “netd” isimli kanal tarafından yayınlanmadı.

BOLD– Burhan Şeşen olaya “Bu kendi kendine sansür uygulamak… O zaman nasıl üretim yapılacak?” sözleriyle tepki gösterdi.

“netd” Gündoğarken’in diğer şarkılarını yayınlarken “Nereden Nereye”ye sansür uyguladı

NETD’DEN ELEŞTİREL ŞARKIYA SANSÜR
Sözcü’den Sercan Meriç’in haberine göre, Gündoğarken, iki yıldır sürdürdüğü politik gösterisinin jenerik şarkısı olan “Nereden Nereye” için bir klip çekti. Söz konusu klipte; Levent Kırca, Ferhan Şensoy, Adile Naşit, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Tarık Akan, Kemal Sunal, Zeki Müren, Süleyman Demirel, Turgut Özal, Tansu Çiller, Necmettin Erbakan ve Uğur Mumcu gibi isimler görülüyor.

Gündoğarken’in Türkiye’nin geçirdiği değişimi ve bu gün içinde bulunduğu durumu anlatan eleştirel şarkısı YouTube’da Türkçe şarkılar yayınlayan en büyük platform olan “netd” tarafından yayınlanmadı. Grubun kurucusu Burhan Şeşen, bu durumu şu sözlerle eleştirdi. En çok üzüldüğüm hikaye kendi kendine sansür uygulamak. ‘Ya bir şey derlerse’ diye düşünüyorlar. O zaman nasıl üretim yapılacak? Kaldı ki bu kanal sosyal medyada… Herhangi bir TV’de gösterilmiyor. Bu bize yapılıyorsa, alternatif, muhalif bir şey yapmak isteyenler sesini nasıl duyuracaklar?”

Gündoğarken’in kendi kanalından yayınladığı şarkıyı ve sözlerini sizlerle paylaşıyoruz.

HENÜZ CEP TELEFONU YOKTU HAYATIMIZDA
AKAN SULAR BU KADAR BULANMAMIŞTI
BİR KAHVENİN KIRK YILLIK HATIRI VARDI HARBİDEN
HİÇ BİR ZAMAN MERTLİK BU KADAR BOZULMAMIŞTI

NEREDEN NEREYE NEREDEN NEREYE
NEREDEN NEREYE GELDİK BİZ
NEREDEN NEREYE NEREDEN NEREYE
NEREDEN NEREYE GİDİYORUZ

BİN ODALI SARAYLAR YOKTU HAYATIMIZDA
YANDAŞ MEDYA HENÜZ VAR OLMAMIŞTI
HER GÜN GELEN ZAMLARLA BELİMİZ BÜKÜLÜRKEN
HİÇ BİR ZAMAN BU KADAR PİŞKİN OLUNMAMIŞTI

NEREDEN NEREYE NEREDEN NEREYE
NEREDEN NEREYE GELDİK BİZ
NEREDEN NEREYE NEREDEN NEREYE
NEREDEN NEREYE GİDİYORUZ

Söz : Gökhan ŞEŞEN, Burhan ŞEŞEN, Enver AYSEVER

Okumaya devam et

Kültür

25. Bond filmi No Time To Die tema şarkısı Billie Eilish’ten

18 yaşındaki genç şarkıcı Billie Eilish’in yeni Bond filmi No Time to Die için yaptığı tema şarkısı yayınlandı.

BOLD– Henüz müzik kariyerinin başında olan Billie Eilish adını daha önce Bond şarkısı yapmış olan Louis Armstrong, Nancy Sinatra, Tina Turner, Madonna gibi isimlerin arasına yazdırdı.

NO TIME TO DIE 3 NİSAN’DA VİZYONDA

Daniel Craig’in beşinci ve son kez Bond rolünde karşımıza çıkacağı film 3 Nisan 2020’de vizyona girecek. Craig’in daha önce 007’ye hayat verdiği Casino Royale’de tema şarkısını Chris Cornell seslendirirken, Sykfall’un tema şarkısı Adele‘e, Spectre’ın tema şarkısı ise Sam Smith‘e emanet edilmişti. Quantum of Solace’ın tema şarkısını ise Jack White ve Alicia Keys seslendirmişti.

Okumaya devam et

Popular