Politika

AKP iki seçim arasında İBB’de, 2 bin 500 kişiyi işe almış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki (İBB) işten çıkartmalarla ilgili tartışmalar devam ederken ilginç bir açıklama geldi. CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir, 31 Mart ve 23 Haziran arasında belediyede 2 bin 500 kişi işe aldığının tespit edildiğini söyledi.

AKP iktidarına yakın medya, son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki işten çıkartmalar nedeniyle Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan haberler yapmaya başladı. İBB’deki işten çıkartmalarla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir, İmamoğlu’nun mazbatasını ilk aldığı tarihten seçimin yenilendiği tarihe kadar geçen sürede 2 bin 500 kişinin belediyede işe başladığını söyledi.

İŞE ALIMLARLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATILDI

Deniz Demir, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “İstanbul Büyükşehir Belediyesinde, Başkan İmamoğlu’nun ilk mazbatasını aldığı 18.4.2019 tarihinden ikinci seçimin yapıldığı 23.6.2019 tarihine kadar 2.500 kişinin işe alındığı tespit edildi. Büyükşehir, 1.1.2019 ile 23.6.2019 arasında işe alınanlar hakkında inceleme başlattı.” ifadesini kullandı.

31 Mart seçimleri sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, AKP’nin itirazları nedeniyle görevine 17 Nisan’da göreve başladı. YSK’nın seçimleri iptal etmesiyle İmamoğlu, 6 Mayıs 2019’da görevden alındı. 23 Haziran seçimine kadar İBB Başkanlığına İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kayyum olarak vekâlet etti.

23 Haziran’da yenilenen seçimi de kazanan İmamoğlu, 27 Haziran 2019 tarihinde mazbatasını alarak göreve başladı. İmamoğlu, göreve geldiğinde kayyum ve seçim dönemlerindeki belediye faaliyetlerinin inceleneceğini söylemişti.

Dünya Barış Günü’nde ‘Kayyum’ ve ‘darbe’ sözcükleri yasaklandı

 

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya