Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Haluk Levent’in trol isyanı: “Siz sadece hainsiniz”

Haluk Levent, ziyaret edeceğini açıkladığı halde, HDP önünde bekleyen Diyarbakırlı anneleri neden ziyarete gitmediğini açıkladı. ‘KHK’lılara verdiği konser sözü nedeniyle kendisine yönelik lince sert tepki gösterdi.

BOLD – AKP yanlısı sosyal medya hesaplarının yoğun saldırısı altında bulunan şarkıcı Haluk Levent Twitter hesabından bir dizi açıklama yaptı. Bazı hesapların, HDP önünde bekleyen Diyarbakırlı anneleri neden ziyarete gitmediği ve KHK’lılara verdiği konser sözü yüzünden kendisine her saniye saldırdıklarını söyleyen Haluk Levent açıklamalarında bu hesaplara tepki gösterdi. KHK’lıların hepsinin suçlu olmadığını belirten Levent, “Yine bana saldırılar başladı. KHK’lılara da söz vermişim konser için. Ben daha önce de söyledim. Her KHK’lı FETÖ’cü ve PKK’lı değildir! Hükumet de geçenlerde bir çalışma içerisine girdi en az 26 bin geri dönüş için. Yazık değil mi beraat alıp işine dönmeyenlere? Bu nasıl kin? Her saniye Diyarbakır anneleri ile karşıma çıkıp beni PKK’lı Fetöcü ilan ediyorlar. Ben en başından bu sorunu devlet çözer dedim. Ama Diyarbakır’a gideceğimi de söyledim o anaları kucaklayacağım dedim. Ama hedefe beni koydular bir kere.. Her dakika her saniye saldırıyorlar! Arkaya bayrak bir de Mehmetçik fotoğrafı koyan Allah kesiliyor başımıza” diyerek isyan etti.

SİZ SADECE HAİNSİNİZ

Levent, açıklamasının devamında şehitler üzerinden kendisine saldıranlara da, “Sanki şehit onların şehidi! Sanki cumhuriyeti sadece onlar koruyacak tek tekel onlar! Biziz ulan bu ülkenin bekçileri biziz! Siz sadece hainsiniz! KHK’lının da çocukları aç . Adam beraat etmiş yazık yazık. Bütün troller üzerimde. Yıllardır cebimden etrafımdan topladığım paralarla ülkem insanına destek olmak için çaba sarf ediyorum. Baktılar ki AHBAP’tan bir açık yok başka yerlerden saldırıyorlar” dedi.

ÇÜNKÜ İNSANIM

Saldıran AKP’li sosyal medya trollerinin kendisini Sorozcu, cemaatçi ilan ettiğini söyleyen Levent açıklamasının devamında, ”Bizler bu ülkenin tüm mağdurlarının yanında olduk. O asker fotosu koyanların neredeyse tamamı provokasyon amaçlı troller. 58 şehit ailesi gezdim destek olduk Ahbaplarla onlara tek tek sorduk . Bu sitelerden bize saldıranlardan bir tanesi bile uğramamış onlara. Sahtekarlar! İş milliyetçiliğe geldi mi hepsi en önde. İcraata geldi mi sıfır. Korkaklar! Aralarında milliyetçi geçinen dernekler var. Söz vermişler yapmamışlar tutmamışlar. Şimdi bizleri tüm trollerle birlikte hain ilan ediyorlar. Gideceğim EYT’ye de, gideceğim beraat etmiş takipsizlik almış durup dururken işten çıkarılmış gariban işçilere memurlara da gideceğim. Gideceğim Diyarbakır annelerine. Gideceğim Ali İsmail’e. Herkes bu vatanın evladı. Gideceğim! Bana devletin resmi bir yetkilisi yaptıklarımın suç olduğunu söylesin tartışayım. Hiç bir siyasi parti ya da düşünceyle bağım yok olmayacak da. Ben grevlere de giderim. Srebrenitsa’ya da. Filistin için de söylerim. Suruç’ta Güneş Erzurumlu oğlu için de. Çünkü ben insanım!”

THY’ye ikram servisinde mide bulandıran olay

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

Wonder Woman 1984, Türkiye vizyon tarihi 15 Ocak

25 Aralık olarak duyurulan gösterim tarihi sinemaların kapatılması üzerine bir kez daha ertelenen Wonder Woman 1984 filmi 15 Ocak 2021’de vizyonda olacak.

BOLD– Warner Bros., gişede 1 milyar doları zorlaması beklenen Wonder Woman 1984’ü ABD’de 25 Aralık 2020’de gösterime sokacağını ama aynı gün HBO Max’te de yayınlayacağını duyurarak geçtiğimiz günlerde sürpriz yapmıştı.

DUYURULAN VİZYON TARİHLERİ SALGINA BAĞLI

Birçok ülkede sinema salonlarının ne zaman açılacağı belli olmadığı için Asya, Latin Amerika ve bazı Avrupa ülkeleri için vizyon tarihi duyurmayan Warner Bros., ülkelerin muhtemel açılma politikalarına göre vizyon tarihleri ilan etti.

Şirketin açıklamasına göre Wonder Woman 1984’ün Türkiye’deki vizyon tarihi 15 Ocak 2021… Tabi bu tarih şu anki yasakların 31 Aralık’ta sona ereceği öngörülerek belirlendi. Salgının ülkedeki hızı düşünüldüğünde söz konusu gösterim tarihinin oldukça belirsiz olduğu söylenebilir.

HEM SİNEMADA HEM DİJİTALDE

Yapım şirketinin gösterim ve dijital yayını aynı anda planlamasının filmin gişe hasılatını olumsuz etkileyeceği kesin. Ancak, HBO’nun yaygın gösterime sokulmayan filmlere özel ücret talep ettiği göz önünde bulundurulursa Warner Bros.’un yine de hatırı sayılır bir kazanç elde edeceği söylenebilir. Türkiye’de henüz HBO Max olmadığı için yerli izleyicinin sinemaların yeniden açılmasını beklemesi gerekiyor.

Okumaya devam et

Kültür

TRT Bilge Tonyukuk Abidesi’nin 1300. yılına özel belgesel hazırladı

UNESCO’nun 2020-2021 etkinlikleri kapsamında yer alan Bilge Tonyukuk Abidesi’nin dikilişinin 1300’üncü yıl dönümünde TRT Avaz tarafından özel bir belgesel hazırlandı.

BOLD– Sekizinci yüzyılın ilk yarısında dikilen ve Türkçenin ilk yazılı eseri olan Göktürk Yazıtları’ndan biri olan Tonyukuk Abidesi, İslam öncesi Türk siyaseti, askeri yapısı, hukuku ve düşünce hayatına dair önemli bilgiler içeriyor.

TÜRKÇENİN EN ESKİ YAZILI METİNLERİ

Bilge Tonyukuk’un kendi ağzından yazdırdığı kitabede yaşadığı döneme dair verdiği bilgiler gözetilerek hazırlanan belgeselde, Göktürk dönemine ait tarihi olaylar, Türklerin savaş stratejileri, bağımsızlık mücadelesi için verilen savaşlar, Tonyukuk’un Türk milleti için verdiği mücadeleler anlatılıyor.

Coşkun Oğuz’un yönetmenliğini üstlendiği belgeselin çekimleri Kazakistan, Türkiye ve Göktürk Yazıtları’nın bulunduğu Moğolistan’da gerçekleştirildi.

Belgeselde, Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun, Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, Prof. Dr. Erhan Aydın, Prof. Dr. Darhan Kuandıkoğlu Kıdırali, Prof. Dr. Şaban Doğan, Dr. Yakup Ömeroğlu, Arkeolog Adil Yılmaz ve Moğolistan Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan’ın görüşleri yer alıyor.
“Tonyukuk” belgeseli yarın 21.30’da TRT Avaz ekranlarında izlenebilecek.

Okumaya devam et

Kültür

Ceylan Ertem koronavirüse yakalandı: Keşke ‘evinizde kalın’ diyebilseydim

Koronavirüse yakalandığını duyuran Ceylan Ertem, ” Keşke hepinize ‘evinizde kalın, hastalıktan korunun, gerisini düşünmeyin’ diyebilseydim ama ekmek derdi…” açıklamasında bulundu.

BOLD– Son yılların en başarılı müzisyenlerinden şarkıcı Ceylan Ertem de koronavirüse yakalandı. Twitter hesabından açıklama yapan Ertem, “İnanılmaz bir koruma kollama içinde de olsam ne yazık ki bugün Covid-19 test sonucum pozitif çıktı dostlar.” dedi.

NASIL YAKALANDIM BİLMİYORUM

Tedbirlere uymasına rağmen koronavirüse yakalandığını belirten Ceylan Ertem’in açıklaması şöyle:

“Maskemi çıkarmama rağmen nereden nasıl bulaştığını bilemiyorum ama şu an evde karantinadayım. İlaçlarıma 1 saat evvel başladım. 5. günümde olduğumu düşünüyor doktorum.

Doktor hanımefendi beni sakinliğe, moralimi yüksek tutmaya yönlendirdi. Hastaneye yatmama gerek olmadan umarım evde atlatabilirim. Ki hafif atlatacağım söylendi. Hastanelerdeki hemşireleri doktorları çok iyi anlayıp, önlemlerimizi en yüksek seviyeye çıkarmamızı tavsiye ederim. Belli ki nisan ayındaki gibi evlerimize kapanıp izole olmalıyız ama biliyorum, ekmek derdi…

Keşke hepinize ‘evinizde kalın, hastalıktan korunun, gerisini düşünmeyin’ diyebilseydim.
Öyle bir gücüm olabilseydi… Diyebileceğim tek şey lütfen çok çok dikkatli olun.”

Okumaya devam et

Popular