Bizimle iletişime geçiniz

Spor

Dostluk maçında ev sahibi hastanelik, konuk takım karakolluk oldu

Düzce’de dostluk maçı için sahaya çıkan amatör 2 takımın oyuncuları birbirine girdi. Ev sahibi takımdan 3 futbolcu hastaneye kaldırılırken konuk ekip geç saatlere kadar jandarmada gözetim altında tutuldu.

BOLD – Kaynaşlı’daki Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesislerinde hazırlık maçı için bir araya gelen ve ısınmak için sahaya çıkan Kaynaşlıspor ile Gaziantep Ankas Spor futbolcuları arasında, bilinmeyen nedenle kavga çıktı. Dostluk maçı için sahaya çıkan futbolcular, tekme tokat birbirine daldı. Gaziantep Ankas Spor futbolcuların, yere düşürdükleri Kaynaşlıspor futbolcusunu tekmelemesi görüntülere yansıdı.

İki amatör takımın kavgasında 3 Kaynaşlıspor futbolcusu yaralandı. Sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından futbolcular, ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hazırlık maçı ise iptal edilirken Gaziantepli futbolcular ise Kaynaşlı Jandarma Komutanlığında gözetim altına tutuldu.

Bazı ilçe sakinlerinin Topuk yaylasına çıkarak Jandarma Komutanlığı Binasında geç saatlere kadar beklediği öğrenildi. Kalabalığın dağılmasının ardından Gaziantepli futbolcular, jandarma eşliğinde ilden çıkarıldı.

Cübbeli Ahmet kadınları hedef aldı: “İşsizlik, erkeğin maaşının düşük olması, ekonominin bozukluğu buna bağlı”

Okumaya devam et
Reklamlar

Spor

Transfer zor, çöküşün eşiğindeyiz

Almanya Bundesliga’nın CEO’su Seifert, finansal zarara uğrayan kulüplerin transferi sessiz geçireceğini söyledi. Lig bitmezse bunun 750 milyon euroya mal olacağını belirtildi. Maçlar seyircisiz başlayacak ve 240 kişi görev yapacak.

BOLD – Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan liglerden biri olan Almanya Bundesliga’daki kulüpler, diğer liglerdeki kulüpler gibi gelirlerinin azalması nedeniyle finansal zorluklar çekiyor. Bu durumu bir felaket olarak nitelendiren Almanya Bundesliga CEO’su Christian Seifert, New York Times’a açıklamalarda bulundu. Seifert “Biz de ülkenin bir parçasıyız. Vatandaşlarımız ne zaman normal yaşantısına geri döner, Bundesliga da o zaman yeniden oynanmaya başlar. Bize düşen görev ise hükümetimize yardımcı olmak” ifadelerini kullandı.

TRANSFER ZOR, ÇÖKÜŞÜN EŞİĞİNDEYİZ

Ligin tamamlanmaması Bundesliga’ya 750 milyon euroya mal olması beklenirken, Bundesliga 2’deki kulüpler iflas tehlikesiyle yüz yüze gelecek. Seifert sözlerine “Kısa vadede yazın transfer yapılması zor görünüyor. Çöküşün eşiğindeyiz” şeklinde devam etti. Ligde kalan 9 haftanın Haziran sonuna kadar tamamlanmasını planlayan Bundesliga yönetimi Mayıs ayıyla birlikte futbola yeniden start vermek istiyor.

ALMANYA AVRUPA’DA İLK OLMAK İSTİYOR

Kalan maçların seyircisiz olarak oynanacağını ve herkesin ekranları başından izleyeceği Bundesliga Avrupa’da dönüş yapan ilk lig olmayı hedefliyor. Bugüne kadar 107 binden fazla Koronavirüsü vakası bildirerek dünyada bu oranla 5. sırada olan Almanya iyi test kaynakları ve iyileşme oranıyla da zirvede yer alıyor. Hükümet ile birlikte son gelişmeleri değerlendirmek istediklerini belirten Bundesliga ekibi sağlık sistemine çok fazla yük bindirmeden güvenli bir şekilde dönüş yapmayı hesaplıyor. Bundesliga’da maçların tekrar başlamasıyla birlikte her karşılaşma için yaklaşık 240 kişinin görev yapabileceği belirtiliyor.

Bülent Korkmaz: Markette birini görünce yol değiştiriyoruz

Okumaya devam et

Spor

Galatasaray Mecidiyeköy’deki binayı Sağlık Bakanlığı’na tahsis edecek

Galatasaray Kulübü Mecidiyeköy’de otel olarak yapılması planlanan 182 oda kapasiteli binayı hastane olarak kullanılması için Sağlık Bakanlığı’na tahsis etmeye hazır olduklarını açıkladı.

BOLD – Koronavirüsü salgını nedeniyle olası bir hastane ihtiyacına destek olmak isteyen Galatasaray Kulübü Mecidiyeköy’deki otel yapılması planlanan ve mülkiyet hakkı kulübe ait olan bina ile ilgili harekete geçti. Sarı -Kırmızılı kulüp  şu anda boş olarak duran 182 kapasiteli bu binayı ihtiyaç halinde hastaneye çevrilmesi için Sağlık Bakanlığı’na verebileceklerini açıkladı. Kovid-19 salgını sonrası Türkiye’de özel ve devlet ayrımı yapılmaksızın tüm hastaneler pandemi olarak ilan edilmişti. Galatasaray Kulübü resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu. İşte Galatasaray’dan yapılan o açıklama:

TAHSİS ETMEYE HAZIR OLDUĞUMUZU BİLDİRİRİZ

“Ülkemizin Koronavirüs salgını sebebiyle yaşadığı zor günlerde, kulübümüzün mülkiyetinde olan ve otel olarak planlanan Mecidiyeköy’deki 182 oda kapasiteli binayı, ihtiyaç halinde hastane olarak kullanılması için Sağlık Bakanlığı’nın emrine tahsis etmeye hazır olduğumuzu bildiririz.”

Okumaya devam et

Spor

Bülent Korkmaz: Markette birini görünce yol değiştiriyoruz

Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Fiziksel yeterlilik için hazırlanmak en az 4 hafta gerekli” dedi. Kormaz, markette bile karşıdan gelen birini görünce yol değiştirdiklerini ifade etti.

BOLD – Bülent Korkmaz, koronavirüs salgını nedeniyle şu anki durumun sezon başı hazırlıklarına döndüğünü kaydetti. Tecrübeli çalıştırıcı futbolcunun işinin takım antrenmanı ve hareketli koşu olduğunu belirtti. Süper Lig’in tekrardan başlayabilmesi için Bilim Kurulu kararının önemine vurgu yapan Korkmaz, “Ligin başlaması için Bilim Kurulu’nun kararı çok önemli. Onların söylemlerine göre hareket etmemiz lazım. Virüsü onlar takip ediyor ancak net bir söylem yok. Sağlıklı bir şekilde ligin başlaması için bilim adamlarının söylemleri ne olursa benim için o geçerlidir. Oradan gelecek bilgilere göre hareket edeceğiz” diye konuştu.

HAZIR OLMAK İÇİN EN AZ 4 HAFTA GEREKLİ

Lige verilen aranın ardından yoğun bir idman programının içine gireceklerini belirten Korkmaz, “Haziran başında oynanacak gibi söylemler var ama bunları söylemek bence doğru değil. Bilim Kurulu bu durumla ilgili net bir tarih veremiyor. 19 Mart’ta en son antrenman yaptığımız tarih. Şu anda 20 günü geçmiş. Şu anki durum sezon başı hazırlıklarına döndü gibi. Evde antrenmanlar yapılıyor da, futbolcunun işi takım antrenmanı, toplu antrenman ve hareketli koşu. Evde ise koşu bandında stabil koşu yapılıyor. Fiziksel yeterlilik için hazırlanmak en az 4 hafta gerekli.” ifadelerini kullandı.

MARKETTE BİRİNİ GÖRÜNCE YOL DEĞİŞTİRİYORUZ

Bülent Korkmaz konuşmasına şöyle devam etti: Hafta içi ve hafta sonu maç temposunda oynatabiliriz deniliyor ancak orada da futbolcuların psikolojik anlamda nasıl etkilenildiğini biliyorlar mı? Markete gidince karşıdan gelen birini görünce bile yol değiştiriyoruz. Temasa dikkat etmeliyiz diyorlar. Bunun psikolojik olarak yarattığı durumu da göz önünde tutmak gerekiyor. Fiziksel yeterliliği belki halledersin ama psikolojik anlamda nasıl halledeceksiniz. TFF, Bilim Kurlu ile iletişim halinde ama net bir karar yok belirsizlik var, UEFA bile net karar verememiş”

FUTBOLCULARLA YÜZ YÜZE GELİNCE NASIL OLDUKLARINI ANLAYACAĞIZ

Futbolcuların psikolojik olarak nasıl olduğunu lig başlayınca daha iyi anlayacaklarını dile getiren Korkmaz, “Bizim için tedirginlik sadece virüsten dolayı bir kaygılanma olur. Bunu hiç yaşamadık. Lige Mart ayında ara veriyorsunuz ve tekrar Haziran’da başlatılması konuşuluyor. Yaklaşık 2 buçuk ay. O yüzden bir şey söylemek zor. Antrenman bile yok, sadece iletişim kuruyoruz ve evden çalışmalar sürüyor. Net bir cevap vermek zor. En kısa zamanda her şey düzelirse ondan sonra göreceğiz. 51 yaşındayım ilk kez böyle bir şey yaşıyorum. 32 senedir bunun içerisindeyim ancak böyle bir durum hiç yaşamadım. Oyuncuların şu anda ne hissettiklerini anlamak çok zor. İletişim halindeyiz ancak onlarla yüz yüze gelince nasıl olduklarını anlayacağım” dedi.

PLANLAMA YAPMAK ZOR

Yaşanacak süreçle ilgili gelecek sezon planlamasının da belirsiz olduğunu dile getiren Korkmaz, düşüncelerini şöyle açıkladı: “Gelecek sezonu da tabii ki etkileyecek. Planlama, hazırlıklar ve transferi etkileyecek. İzlettiğimiz, takip ettiğimiz oyuncular var. İncelemeler yapıyoruz ama transfer sezonu ne zaman açılacak ne zaman bitecek onu bilmiyorsun dolayısıyla gelecekle ilgili plan yapamazsın ki. İzlediğimiz oyuncuların geçmiş maçlarını takip ediyoruz. Bir planlama yapmak çok zor”

Okumaya devam et

Popular