Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK’lı öğretmen Rıfat Deniz: “Bunca ahı, yaptığınız bu zulümleri bir gün çekeceksiniz”

KHK ile ihraç edilen 38 yıllık öğretmen Rıfat Deniz, “Tek suçum sendikal faaliyetlere katılmak ve insan hakları aktivisti olmaktı” dedi.

BOLD – AKP’nin hukuksuz Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) ihraç ettiği on binlerce öğretmen yeni eğitim dönemine buruk girdi. KHK TV’ye konuşan 38 yıllık ihraç öğretmen Rıfat Deniz, “Bizi her türlü zor şartlara mahkum ettiniz, vicdanınız bu zulmü ne derece kabul eder bilmiyorum ama bunca ahı, yaptığınız bu zulümleri bir gün çekeceksiniz” dedi.

BİZ İHRAÇ EDİLMEDİK DİYE SESSİZ KALMAYIN

38 meslek hayatı boyunca bir soruşturma geçirmediğini ve hiçbir kimsenin kalbini kırmadığını belirten  Rıfat Hoca, “Bir eğitimci, bir öğretmen olarak, size göre bir tek suç işledim o da sendikal faaliyetlerde bulunmak ve temel insan hakları aktivisti olarak çalışmaktı. Bu nasıl suç olabilir? En güzel hizmet insanlığa verilen hizmettir” diye konuştu.

“140 bin insanı ihraç ettiniz aileleriyle beraber yüz binlerce insanı zulmettiniz. Siz bunu yaparken evinizde rahat uyuyabiliyor musunuz” diye soran Rıfat Deniz, “Buradan öğretmen arkadaşlara şunu söylemek istiyorum: Bu gün bize geldi, yarın siz bu döngünün içinde olabilirsiniz. Biz ihraç edilmedik diye geri çekilmeye kalkışmayınız” ifadelerini kullandı.

HER OKUL ZİLİ ÇALDIĞINDA SAÇLARIM DİKEN DİKEN OLUYOR

Okuldan, öğrencilerden ayrılmaya bir türlü alışamadığını dile getiren Rıfat Hoca şunları söyledi:

“Her okul zili sesi duyduğumda saçlarım diken diken oluyor, o anda dersimden geç kaldım diye kendimi toparlıyorum, son anda ihraç edildiğimin farkına varıyorum. Vicdanınız bu zumlu ne derece kabul eder bilmiyorum ama bunca ahı, yaptığınız bu zulmü bir gün çekersiniz. Bugün bize bu zumlu yapanlar bizim binde birimiz kadar bu ülkeyi düşünmüş olsaydı, asla bizi böyle bir zulme sürükleyemezlerdi. Utanç duyacak hiçbir şey yapmadık.

Deniz sözlerini şöyle tamamladı:

“Bir söz vardır, onursuz insanlar düşmanını öldürür gömmeden gider, onurlu insanlar düşmanını öldürür ama gömerek gider.”

Yurtdışı Türkler Başkanlığından 300 bin liraya “Saray’a uyum” ihalesi

Gündem

İran’da 5,9 şiddetinde ikinci deprem! Van’da da hissedildi

AFAD’tan yapılan açıklamaya göre, İran’ın Hoy ilinde saat 19.00’da 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Van’da da hissedildi.

BOLD-Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 19.00’da merkez üssü İranın Hoy şehri olan 5,9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Yerin 6.01 kilometre derinliğinde olan deprem, merkez üssüne 8.97 kilometre mesafedeki, Van’ın Başkale ilçesinde de yoğun şekilde hissedildi. Çevre illerde de paniğe neden olan depremde, can ve mal kaybı ile yaralanma olup olmadığı araştırılıyor.

Depremin ardından saat 19.07’de 3.5, saat 19.10’da 3.3, saat 19.13’te 3.9, 19.24’te ise 3.5 büyüklüğünde artçı depremler meydana geldi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, “İran’in Hoy şehri yakınlarında meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası, depreme en yakın noktada bulunan yerleşim yerlerimiz taranmış olup şu an itibarıyla can kaybı ve yaralanmaya yönelik olumsuz durum ihbarı olmadığı öğrenilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

 

İran merkezli depremde bilanço büyüyor! Van’da ölü sayısı 9’a yükseldi

 

Okumaya devam et

Gündem

Ölüm orucundaki çocuğu için adalet isteyen baba: ‘Fakire adalet yok mu?’

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ölümüyle ilgili ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan, ölüm orucundaki Mustafa Koçak için eylem yapan anne ve babası gözaltına alındı.

Çağlayan Adliyesinde rehin alınan Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ölümüyle ilgili yargılanan sanıklara ‘silah temin etme’ ve ‘anayasal düzeni bozmak’ suçlamalarından 11 Temmuz 2019 tarihinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Mustafa Koçak, girdiği cezaevinde adil yargılanmadığı gerekçesiyle açlık grevine başlamıştı. Koçak, açlık grevini 90. günde ölüm orucuna çevirmişti.

POLİS BASIN AÇIKLAMASINA İZİN VERMEDİ

Mustafa Koçak’ın babası ve annesi oğullarının sesini duyurabilmek için Kadıköy’de basın açıklaması yapmak istedi. Polis eyleme izin vermezken Anne Zeynep Koçak ve Baba Hasan Koçak gözaltına alınarak İskele Karakoluna götürülmek istendi.

ANNE VE BABADAN İSYAN: FAKİRE ADALET YOK MU?

Oğlu için adalet istediğini yineleyen Hasan Koçak, kendisini gözaltına alan polislere derdini anlatmaya çalıştı. Oğlunun sağlığının iyiden iyiye bozulduğunu söyleyen baba Koçak’a polislerden ‘Yol bu değil’ diyerek karşılık geldi. Polislerin cevabı sonrası elleri titremeye başlayan baba Koçak ‘Nedir yol Cumhurbaşkanı mı? İçişleri Bakanı mı? Bir yol gösterin. Bırakın sesimizi duyuralım. Fakire adalet yok mu?’ diyerek isyan etti. Anne Zeynep Koçak da “Benim oğlum 225 gündür aç. Ne olur oğlumun sesi olsunlar” diyerek gözyaşı döktü. Mustafa Koçak’ın anne ve babası Hasan ve Zeynep Koçak, sivil polisler tarafından gözaltına alınarak İskele Polis Merkezine götürüldü.

Libya’da şehit olan Albay’ı gündeme getiren gazetecilere siber saldırı!

Okumaya devam et

Gündem

Bakan açıkladı: 6 kişi temiz çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yüksek ateş sebebiyle hastaneye kaldırılan 5 kişide koronavirüse rastlanmadığını duyurdu. Afyon’da tedaviye alınan İranlı bebeğinse mevsimsel grip geçirdiği öğrenildi.

BOLD – Son 24 saatte koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle hastaneye kaldırılan 6 kişi ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı.

Yüksek ateş belirtisi sebebiyle hastanede gözlem altına alınan 5 hastanın sonuçlarının negatif çıktığını duyurdu.

İRANLI BEBEKTE MEVSİMSEL GRİP TESPİT EDİLDİ

Öte yandan Afyonkarahisar’da tedaviye alınan İranlı bebeğin de mevsimsel grip geçirdiği öğrenildi.

İran’dan Türkiye’ye dün giriş yapan 3 Türk vatandaşı, yüksek ateş görülmesi sebebiyle Van’da tedavi altına alınmıştı.

ANNE VE  ÇOCUĞU VAN’DA TEDAVİ ALTINA ALINMIŞTI

Hakkari’de de ateşi yükselen bir çocuk ile annesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne aynı şüphe ile getirilmişti.

Bakan Koca hastaların test sonucunun negatif çıktığını açıkladı.

Afyonkarahisar Valiliği ise hastaneye kaldırılan İranlı çocuğun mevsimsel grip geçirdiğinin anlaşıldığını açıkladı.

AFYON VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI: VİRÜS VAKASI YA DA ŞÜPHELİ YOK

Valilik açıklamasında, “20 gün önce Türkiye’ye giriş yapan İranlı ailenin 3 yaşındaki çocuğunda yüksek ateş olması sebebiyle bu sabah Afyonkarahisar Devlet Hastanesine getirilmiş; hastanın mevsimsel grip olduğu anlaşılmıştır. İlimizde Yeni Koronavirüs (COVID-19) vakası ya da şüphelisi bulunmamaktadır” denildi.

Evi ve ahırı yıkılan depremzedenin Kürtçe ağıdı yürek burktu

Okumaya devam et

Popular