Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde simit atılarak yapılan ‘Genç Martı Karşılaması’na inceleme

Kadıköy Anadolu Lisesi öğretmenlerinin düzenlediği, yeni gelen öğrencilere eski öğrencilerin simit parçaları atarak yaptıkları ‘Genç Martı Karşılaması’ hakkında inceleme başlatıldı.

BOLD – Armasında martı logosu bulanan İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesine (KAL) yeni başlayan öğrencilere simit parçaları atma geleneği sosyal medyada tepki topladı.

Okul öğretmenleri, bazı veliler ve öğrenciler, ‘Genç Martı Karşılaması’ ile yeni başlayan öğrencilere hoş geldin merasimi olarak bu geleneğin sürdürüldüğünü dile getirdi.

“BU GELENEĞE SON VERİN” ÇAĞRISI

Karşılamayı düzenleyenler, ayrıca atılan simit parçalarının göreviler tarafından hemen süpürülerek temizlendiğini belirtti. Paylaşılan bir görüntüde ise okul müdürünün, bu geleneğe son verilmesi konusunda veli ve öğrencilere çağrıda bulunduğu görülüyor.

Gelen tepkiler üzerine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Kadıköy Anadolu Lisesine yeni katılan öğrencilere yönelik yapılan etkinlik ile ilgili inceleme başlatıldığı duyuruldu.

KHK’lı öğretmen Rıfat Deniz: “Bunca ahı, yaptığınız bu zulümleri bir gün çekeceksiniz”

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

İşte 6.6’lık Elazığ depreminin yer altındaki sesi

22 kişinin yaşamını yitirdiği Elazığ merkezli 6.6 büyüklüğündeki depremin yer altındaki ses kaydı ortaya çıktı.

BOLD – Merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.6’lık deprem bölgede geniş bir alanda hissedildi. Daha sonra ABD’nin başkenti Washington merkezli çok sayıda üniversitenin konsorsiyumu ile oluşan Sismoloji İçin Anonim Araştırma Kurumları (IRIS), depremin yer altındaki ses kaydını resmi web sitesinde paylaştı.

Okumaya devam et

Gündem

Depremden 20 saat sonra enkaz altından sağ çıktı

Hatun Yamış, Elazığ merkeze Mustafapaşa mahallesinde ki Kalay apartmanı enkazından depremden 17 saat sonra sağ çıkarıldı. Afetin 20’nci saatinde de Ayşe Yıldız sağ kurtarıldı.

BOLD – Elazığ Sivrice merkezli 6.6’lık depremde yıkılan binaların enkazlarında arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Afetin meydana geldiği 20.55’ten bu yana 40 kişinin enkazlardan çıkarıldığı şehirde umutlu bekleyiş devam ediyor.

ÇALIŞMALAR MUSTAFAPAŞA MAHALLESİNDE YOĞUNLAŞTI

Enkaz altında en çok depremzedenin bulunduğu ve çalışmaların yoğunlaştığı yer ise Mustafapaşa Mahallesi’ndeki Kalay apartmanı.

Sabah saatlerinden sevindirici kurtuluşlara sahne olan ve 8 kişinin sağ çıkarıldığı Kalay apartmanı göçüğünde en son Hatun Yamış ve Ayşe Yıldız çıkarıldı.

YILDIZ, EŞİ, OĞLU, KIZI VE ANNESİ İLE GÖÇÜK ALTINDAYDI

Depremden yaklaşık 17 saat sonra enkazdan sapasağlam çıkan Hatun Yamış enkaz başında yakınlarını bekleyenlere de umut oldu.

Yamış’ın ardından 65 yaşındaki Ayşe Yıldız da Kalay apartmanı enkazından sağ çıkarıldı. Yıldız; eşi Hüseyin, oğlu Onur, kızı Büşra ve annesi Hanım Yıldırım ile göçük altındaydı.

KURTARILMA ANINA ERDOĞAN DA ŞAHİT OLDU

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da çalışmaların sürdüğü Kalay apartmanı enkazına gelip yetkililerden bilgi aldı. Ayşe Yıldız’ın kurtarılmasına da şahit oldu.

Afet bölgesinde hava daha da soğuyacak, yağmur ve kar da geliyor

 

Okumaya devam et

Gündem

Depremle ilgili sosyal medya paylaşımlarına soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Elazığ’da meydana gelen depremle ilgili sosyal medyada ‘provokatif içerikli’ paylaşımlarla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

BOLD – Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, “24 Ocak 2020 günü meydana gelen deprem olayı ile ilgili olarak, sosyal medyada yer alan provokatif içerikli paylaşımlarla için, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır” denildi.

RTÜK DE HAREKETE GEÇTİ

Öte yandan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Elazığ merkezli 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından ‘provokatif yorum ve haberler’ için inceleme başlattığını açıkladı.

Kurul’dan yapılan açıklamada “Bazı medya hizmet sağlayıcı kuruluşların toplumu provoke etme amaçlı ve yanlış yönlendirme amacı güden yayınlar incelemeye alındı” denildi.

AĞIR İDARİ YAPTIRIM ÖNERİYOR

Yapılan inceleme sonucunda uzmanlar tarafından yazılan ve ilgili kuruluşlara ‘ağır idari yaptırım’ öneren raporun kurula sunulduğu aktarıldı.

Depremde can veren anne oğulun cenaze töreninde konuştu

Okumaya devam et

Popular