Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

1997 tarihli aksiyon klasiği Face/Off yeniden çekilecek

1990’lı yılların aksiyon filmleri arasında özel bir yeri olan Face/Off filmini yeniden çekmek isteyen Paramount Pictures kolları sıvadı.

BOLD– Hollywood’un bir türlü vazgeçmediği remake yapımlara bir yenisi eklenecek gibi görünüyor. 1997’de o zamanlar yıldızı parlayan bir yönetmen olan John Woo yönetiminde çekilen ve kariyerinin zirvesindeki iki isim olan John Travolta ve Nicholas Cage’i bir araya getiren Face/Off yeniden çevrimi için hazırlıklara başlandı.

YER DEĞİŞTİREN AJAN VE TERÖRİST

1997 yapımı Face/Off, FBI ajanı Sean Archer’ın, bir terör saldırısında çocuğunu öldüren terörist Castor Troy’u yakalamak için yaptıklarını konu alıyordu. Bir operasyonda Castor komaya girincean Sean, estetik ameliyatla yüzünü değiştirir ve Castor’ın yerine geçerek LOs Angeles’a yerleştirdiği zaman ayarlı bir biyolojik silahım yerini öğrenemye çalışır. Tam da bu sırada Castor’un komadan çıkıp aynı yöntemle Sean’in yerine geçmesi ise hikayeye bambaşka bir yön verir.

Hala izlenebilir olan film John Woo’nun başarılı aksiyon yönetimi ve Travolta-Cage ikilisinin kalburüstü oyunculuğu ile aksiyon sinemasında kendine iyi bir yer edinmişti. Zaten başarılı olmuş filmleri yeniden çekmenin pek de iyi sonuçlar vermediği geçmişte görülmüştü. Point Break (1991) yeniden çevriminin (2015) yaşattığı hayal kırıklığı buna güzel bir örnek iken Face/Off remake’inin de aynı akıbete uğraması sürpriz olmaz. Hollywood’un içine düştüğü kısırdöngü bakalım bizi daha nelerle karşılaştıracak.

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

J.London uyarlaması “Vahşetin Çağrısı”ndan ilk fragman yayınlandı

Jack London’ın ünlü eseri The Call of the Wild’dan (Vahşetin Çağrısı) uyarlanan ve başrolünde Harrison Ford’un yer aldığı aynı adlı filmin ilk fragmanı paylaşıldı.

BOLD– Beyaz Diş, Martin Eden, Demiryolu Serserileri gibi klasikleşmiş eserleri kaleme alan Jack London‘ın unutulmaz romanı The Call of the Wild sinemaseverler ile buluşacak. Daha önce Charlton Heston ve Rutger Hauer gibi oyuncularla da sinemaya uyarlanan öyküde bu sefer perdede Harrison Ford yer alacak.

ALASKA’NIN VAHŞİ DOĞASINDA BİR KÖPEK VE BİR İNSAN

Türkçeye Vahşetin Çağrısı adıyla çevrilen The Call of the Wild, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? İle dikkatleri çeken Oscar adayı yönetmen Chris Sanders tarafından sinemaya uyarlanıyor. Filmin senaryosu ise daha önce Logan ve Blade Runner 2049’da imzası olan Michael Green‘e ait.

Film, 19. yüzyılın sonlarında yaşanan altına hücum sırasında huzurlu bir yaşam sürdüğü California’dan kızak çekmesi için Alaksa’ya götürülen Buck adlı bir köpeğin zorlu şartlara uyum sağlamak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Türkiye’de 21 Şubat 2020’de vizyona girecek olan Vahşetin Çağrısı’nda Harrison Ford’a Dan Stevens, Omar Sy, Karen Gillan, Bradley Whitford ve Colin Woodell gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya devam et

Kültür

“Cosmos” serisinin 3. sezonu National Geographic’te prömiyer yapacak

Beğenilen belgesel serisi “Cosmos” üçüncü sezonu prömiyerini 2020 Mart’ında National Geographic’te yapacak.

BOLD– “A Pesonal Voyage” ve “A Spacetime Odyssey” isimli ilk iki sezonun ardından 9 Mart 2020’de izleyici buluşacak olan üçüncü Cosmos, “Possible Worlds” (Muhtemel Dünyalar)adını taşıyor.

ÜNLÜ İSİMLERE YER VERME GELENEĞİ SÜRÜYOR

Serinin ünlü isimlere yer verme alışkanlığı devam ediyor. Possible Worlds’ta seriye katkı sunacak isimler ise Seth MacFarlane, Viggo Mortensen ve Patrick Stewart. İkinci sezon olarak tanımlayabileceğimiz A Spacetime Odyssey’de yer alan Neil DeGrasse Tyson da 9 Mart’ta izleyiciyle buluşacak olan yeni seride yer alacak.

2039 NEW YORK DÜNYA FUARI

2039 yılında New York’ta düzenlenecek kurgusal bir fuarla start alacak olan öykü bizleri bir uzay-zaman yolculuğuna çıkaracak. Dizinin; yaratıcı, baş yapımcı, yazar ve yönetmeni olan Ann Druyan “Possible Worlds” için “Bu üçüncü Cosmos bizim için en cesur olanı.” ifadesini kullandı.

Yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda Seth MacFarlane Başkan Truman olarak yer alırken, Patrick Stewart astronom William Herschel’i canlandıracak. Viggo Mortensen, Sovyet bitki genetikçisi Nikolai Vavilov’u oynayacak ve Judd Hirsch’i ise atom bombasının babası Robert Oppenheimer rolünde izleyeceğiz.

Okumaya devam et

Kültür

The Lord of The Rings dizisi daha çekilmeden 2. sezonu onaylandı

Amazon tarafından çekilecek olan The Lord of The Rings dizisi daha birinci sezon bölümleri bile çekilmeden ikinci sezon onayı aldı.

BOLD– Televizyon tarihinin en pahalı prodüksiyonu olması beklenen dizinin ekranlara ne zaman geleceği de hala belirsizliğini koruyor.

ORTA DÜNYA’NIN İKİNCİ ÇAĞI

Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nde anlatılan üçüncü çağın öncesini anlatılacak dizinin senaryosunu daha önce Star Trek Beyond’a imza atmış olan Patrick McKay ve John D. Payne kaleme alıyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Penny Dreadful ve Jurassic Park: Fallen Kingdom’a imza atmış olan J.A. Bayona oturuyor.

Dizinin ilk sezonunda ilk iki bölüm çekildikten sonra yapıma birkaç ay ara verilecek ve sürede ikinci sezon yazılacak. Böylece yapımcılara da ilk bölümlere bakarak birinci sezonun geri kalanını daha iyi planlama imkanı tanınmış olacak.

Okumaya devam et

Popular