Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Ankara’da AKP’lilerin ‘çocuk’ ajitesi bir skandalı ortaya çıkardı

Ankara İl Meclisinde AKP’liler, Mansur Yavaş’ı çocuk koruma evlerini kapatması nedeniyle sıkıştırdı. Yavaş, ıslarla çocuk koruma evlerinin neden kapatıldığını soran AKP’lilere, tecavüz vakıalarından bahsetti

BOLD – Mamak Belediye Başkanı AKP’li Murat Köse Ankara Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı Meclisi toplantısında, gündem dışı söz alarak Başkan Mansur Yavaş’a çocuk koruma evlerinin kapatılmasını sordu. Yavaş ise AKP tarafından 2012 yılında yapılan kanun değişikliğiyle belediyelerin sadece çocuk konukevi açabildiklerini ve kapatılan evlerin mevzuata uygun olmadığını söyledi. AKP’li Köse’nin sorularını yinelemesi üzerine Yavaş, “Söylemek istemiyorum da tecavüz vakıası var ortada. Konuşturmayın beni. Gel ben sana belgesini vereyim. Çocukları sen düşünüyorsun da biz mi düşünmüyoruz” dedi.

KÖSE, VERİLEN SÖZÜN TUTULMADIĞINI İDDİA ETTİ

Meclis toplantısında gündem dışı söz alan Köse, 11 çocuk koruma evinden 10’unun kapatıldığını, koruma altındaki 44 çocuğun evlerden tahliye edildiğini söyledi. Başkan Köse, Yavaş’ın, çocuk koruma evlerindeki tahliyelerin durdurulacağı sözünü de tutulmadığını öne sürdü.

AKP’NİN YAPTIĞI DEĞİŞİKLİĞİ HATIRLATTI

Bunun üzerine Yavaş, bazı vakıflarda yaşanan çirkin olaylar nedeniyle AKP tarafından 2012 yılında yapılan kanun değişikliğiyle belediyelerin sadece çocuk konukevi açabildiklerini belirtti. Çocuk koruma evlerinin mevzuata uygun olmadığını belirten Yavaş, göreve geldikten sonra Ankara Büyükşehir Belediyesinin önceki yönetiminin, ilgili kanunu dikkate almadığını belirlediklerini öne sürdü. Belediye olarak kanuna uygun kararlar almak zorunda olduklarını anlatan Yavaş, çocuk koruma evlerine ilişkin işlemleri bu çerçevede yaptıklarını söyledi.

“TECAVÜZ VAKIASI VAR ORTADA”

Köse’nin karşılık vermesi üzerine Yavaş, “Söylemek istemiyorum da tecavüz vakası var ortada. Konuşturmayın beni. Gel ben sana belgesini vereyim. Sen çocukları seviyorsun da biz mi sevmiyoruz. Çocukları sen düşünüyorsun da biz mi düşünmüyoruz. Kanuna uymak istiyoruz, sizin çıkarttığınız kanuna” ifadelerini kullandı. Yavaş’ın sözleri üzerine AKP Grup Başkanvekili Mümin Altunışık da tecavüz iddiasına ilişkin gereken yasal işlemlerin başlatılmasını istedi.

AKP’LİLER TOPLANTIYI TERK ETTİ

Toplantının sonunda Köse, Yavaş’ın çocuk koruma evleri ile ilgili sözleri nedeniyle kendisine cevap hakkı doğduğunu ifade ederek söz istedi. Yavaş’ın “Çocukları istismar ediyorsunuz; çocuk sevgisini, yetim sevgisini istismar ediyorsunuz. Siz çocukları seviyorsunuz da biz sevmiyor muyuz” diyerek Köse’ye söz vermemesi üzerine AKP Grubu toplantıyı terk etti. Yavaş da oturumu sonlandırdı.

TARTIŞMAYA GÖKÇEK DE KATILDI

Ankara eski belediye başkanı Melih Gökçek de tartışmaya sosyal medyadan katıldı. Gökçek, Yavaş’ın sözlerinin rezalet ötesi olduğunu söyleyerek ‘Çalışanlara ve çocuklara iftira atılıyor’ dedi.

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

Burhan Kuzu Twitter’a ara verdi: ‘Beni özleyeceğinizi biliyorum’

Sosyal medya platformu Twitter’da, paylaşımlarıyla sık sık gündem olan AKP’li Burhan Kuzu, takipçilerine, hesabına yapılan saldırılar yüzünden bir süre Twitter’da olmayacağını duyurdu.

BOLD- Yaptığı paylaşımlarla sosyal medya platformu Twitter’da sık sık gündem olan AKP’li Burhan Kuzu, takipçilerine bir süre Twitter’da olmayacağını duyurdu. Hesabının saldırı altında olduğunu belirten Kuzu, polisin de saldırıların izini sürdüğünü yazdı.

BİR SÜRE KULLANMAMA KARARI ALDIM

Kuzu’nun paylaşımı söyle; ”Bir çete tarafından Twitter’da yoğun bir saldırı altındayım. Twitter hesabımı kısa bir süreliğine kullanmama kararı aldım. Emniyet güçlerimiz bu alçak çeteyi en kısa sürede çökertecek. Beni özleyeceğinizi biliyorum. Görüşmek üzere.”

EMİR BÜYÜK YERDEN Mİ?

Sosyal medyayı aktif kullanan Burhan Kuzu’nun bu son paylaşımına 2 bine yakın yorum geldi. Yapılan yorumlarda takipçileri, Kuzu’nun vedasını inandırıcı bulmadı. Emrin yukarıdan geldiğini düşünen takipçileri, ara verme kararının, Kuzu’ya dikte edildiği görüşünde.

STAR VE GÜNEŞ’TEN SONRA BURHAN KUZU DA KAPANDI

Kuzu’nun ara verme kararı ile ilgili paylaşımına, eğlenceli yorumlar da damga vurdu. Bir sosyal medya kullanıcısı, yakın zamanda, maddi sorunlar yüzünden kapatılan hükumet yanlısı Star ve Güneş gazetelerine atıfta bulunarak, ‘Star ve Güneş’ten sonra Burhan Kuzu da kapandı’ yorumu yaptı.

https://twitter.com/OzsoySerdar06/status/

Fahiş doğalgaz faturaları mizah konusu oldu: Faturasını indiremeyen adamın dramı

Okumaya devam et

Politika

AKP’li başkandan skandal Rahşan Ecevit paylaşımı: ‘Ateşi bol olsun İnşallah’

DSP İlçe Başkanı Veysel Araç, Korgan Belediye Başkanı AKP’li Tuncay Kiraz’ın, sosyal medya hesabından, Rahşan Ecevit için skandal bir paylaşım yaptığını iddia etti.

BOLD- DSP Ordu Korgan İlçe Başkanı Veysel Araç, AKP’li Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz’ın, partisinin kurucu başkanı Bülent Ecevit’in, geçenlerde vefat eden eşi, Rahşat Ecevit hakkında skandal bir paylaşım yaptığını iddia etti. Kiraz sosyal medya hesabından Rahşan Ecevit’in vefatı ile ilgili bir paylaşımın altına “Ateşi bol olsun inşallah” yorumu yaptı.

Sosyal medyada yer alan iddialar ile ilgili, söz konusu skandal paylaşımların fotoğraflarda yer aldı.

Kiraz sosyal medya hesabından Rahşan Ecevit’in vefatı ile ilgili bir paylaşımın altına “Ateşi bol olsun inşallah” yorumu yapması büyük tepki çekti.

YORUMUN KENDİSİNE AİT OLMADIĞINI SAVUNDU

Öte yandan, Belediye Başkanı Kiraz, paylaşımın ortaya çıkmasının ardında bir açıklama yaptı. Kiraz açıklamasında yorumun kendisine ait olmadığını belirterek, “Bizim inancımızda vefat edenler Hayırla anılır Rahşan Ecevit Hanfendinin vefatı nedeni ile Bld. basında çalışan birinin kabul edilemez yorumunu öğrenir öğrenmez yorumu kaldırtıp ilgili hakkında soruşturma açmış bulunmaktayım. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

 

Fahiş doğalgaz faturaları mizah konusu oldu: Faturasını indiremeyen adamın dramı

Okumaya devam et

Genel

Tuncay Özkan’dan Sisi ve Macron’la aynı karede bululan Erdoğan’a: ‘Kendine güldürme ar ediyoruz’

CHP’li Tuncay Özkan, Berlin Zirvesinde, Erdoğan’ın kavgalı olduğu Macron ve Sisi’yle aynı karede fotoğraf vermesini eleştirerek, ‘Kendine güldürme. Ar ediyoruz, memlekete yazık!’ dedi.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı kalıcı ateşkes ve siyasi sürecin başlatılması amacıyla Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen uluslararası Libya Zirvesine dün tamamlandı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, açıkladığı bildiride tarafların kapsamlı bir plan üzerinde anlaştığı ilan edildi.

MACRON İLE YAN YANA SİSİ DE KAREDE

Zirvenin ardından katılımcı liderler birlikte fotoğraf çektirdi. Fotoğraf karesinden Erdoğan, “NATO’nun beyin ölümü gerçekleştiğine” sözleri sonrası polemik yaşadığı, sömürgecilikle suçladığı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yan yana geldi. Fotoğraf karesinde Erdoğan’ın darbeci olmakla suçladığı ve devrik lider Mursi’nin ölümünden sorumlu tuttuğu Mısır Devler Başkanı Sisi de yer aldı.

İNGİLİZ SANA GÜLÜYOR

Erdoğan’ın ‘terörist’ dediği Hafter ile birlikte, katıldığı zirve sonrası çekilen bu fotoğrafa CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan çok sert tepki gösterdi. Özkan ‘Teröristle’, ‘darbeciyle’, ’emperyalistle’ güle oynaya fotoğraf çektir, sonra bağır CHP diye. Ne diyeceksin şimdi? Hele Macron ile duruşunuz, Sisi ile aynı pozu vermeniz, Hafter ile aynı masa… Demedi deme, İngiliz sana gülüyor. Kendine güldürme. Ar ediyoruz, memlekete yazık’ ifadelerini kullandı.

Libya Zirvesi sona erdi, kapsamlı plan üzerinde anlaşıldı

Okumaya devam et

Popular