Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP’de kavga büyüyor: Metiner, Arınç’a “Kibir abidesi, al gölgeni, çek git!” dedi

AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, isim vermeden Bülent Arınç’a yönelik ağır sözler sarf etti. “Adam tam bir kibir abidesi” diyen Metiner, “Al gölgeni, çek git!” ifadesini kullandı.

BOLD – Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç’a yönelik AKP içerisindeki tepkiler artıyor. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın “Hadi ordan” çıkışının ardından bir tepki de Mehmet Metiner’den geldi.

ARINÇ: AHMET TÜRK’ÜN TERÖRLE ALAKASI YOKTUR

Arınç, “Ahmet Türk’ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Terörle alakası yoktur, barış olsun isteyen biridir” demişti. Arınç CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasını da eleştirmiş, “Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız” ifadesini kullanmıştı.

MÜTEVAZILIK POSTUNDA BİR KİBİR ABİDESİ

Metiner yazısında, Arınç’ın bu ifadelerine sert bir dille karşılık verdi. Metiner, “Adam tam bir kibir abidesi. Ama kibri mütevazılık postunda. En tehlikeli kibir türüdür bu: Tevazu kisvesine bürünmüş kibir! Kendi fikirlerini çok önemser. Siyasette duayen olduğuna inanır. Müthiş hırslıdır. Bir o kadar da kindar, kıskanç ve kaprisli” diye yazdı.

LİDERİNE SADAKATİ GÖSTERMELİK

Metiner şunları dile getirdi: “Bir insan kendi büyüklüğüne ve ağırlığına kendisi vurgu yapıyorsa bunun başkaca bir anlamı vardır. Bu bir marazdır. Patolojik bir arıza halidir. Adamın enteresan bir kişiliği var. Liderine sadakati göstermeliktir. Kendini güçlü gördüğünde liderinin dibini ve gözünü oyar. Güçsüz düştüğünde liderinin eteğine tutunur, ondan güç devşirmeye kalkışır.”

İHANETÇİLERDEN DAHA ÇOK ZARAR VERİYOR

Metiner, “Büyük bilge Feridüddin Attar ne güzel tanımlar bu adam gibilerini: ‘Ey kibrinin kölesi olan! Al gölgeni, çek git!’ Liderinin ihanetçi diye tanımladıklarını o pek bir sever. Onları bağrına basar. Liderinin dediklerinin tersini der, yaptıklarının karşısına dikilir, sevmediklerini sever, sevdiklerini de gözden düşürmek için elinden geleni ardına koymaz… Bana sorarsanız şöyle derim: Liderin ihanetçi dediklerinin verdiği zararın daha fazlasını bu adam veriyor. Hâlâ içerden konuştuğu için. Benden söylemesi” dedi.

Bülent Arınç, Ahmet Türk konusunda kendini eleştirenlere öyle bir cevap verdi ki…

Politika

“PKK Suriye’de Irak’ta değil Ankara’da kuruldu, çözümü de burada”

TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi HDP’li Hişyar Özsoy, Türkiye’nin sınır ötesi operasyonlarının Kürt meselesi ve PKK konusunda çözüm olmayacağını belirtti. “PKK Ankara’da kurulmuş bir örgüt. Çözümü Türkiye sınırları içinde aramalısınız” dedi.

BOLD – Meclis Dışişleri Komisyonu Üyeleri Hişyar Özsoy, Serpil Kemalbay ve Tülay Hatimoğulları, Türkiye’nin sınır ötesi operasyonları ile Ortadoğu ve Libya’daki gelişmelere ilişkin basın toplantısı düzenledi. TBMM’deki toplantıda konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, Türkiye’nin dış politikada “komşularla sıfır sorun” politikası yürüteceğini belirtmesine rağmen gelinen aşamada komşusunun kalmadığını söyledi.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre Türkiye’nin Suriye ve Irak’a yönelik sınır ötesi operasyonlarının arkasında Kürt sorunu ve PKK olduğunu vurgulayan Özsoy, “Bunlar Irak’ta, Suriye’de çözülebilecek sorunlar değil. PKK tam şu kentte, Ankara’da kurulmuş bir örgüt” diye konuştu. Özsoy şöyle devam etti: “PKK, Türkiye’nin dinamikleri içerisinden çıkmış bir örgüt. Çözümü arayacaksanız, sınır ötesi operasyonlarla, savaşla değil, diyalogla ve Türkiye’nin sınırları içerisinde çözmek zorundasınız. Türkiye, Suriye’de de Libya’da da boğazına kadar suça batmış durumda.”

HER YERİ FETHEDECEKLER HAVASI YARATILIYOR

Türkiye’nin her yere “sert güç” olarak girmek istediğini dile getiren Özsoy, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Osmanlıcılık ve İttihatçılık sentezinde bir politika yürüttüğünü söyledi. Özsoy, şunları dile getirdi: “Türkiye, dış politikada ‘bir koyup, üç almak’ şeklinde bir politika yürütmek istiyor. Hükumetin domine ettiği kanallara baktığımızda, neredeyse bir fetih havası var. Suriye’den, Libya’ya her tarafı fethedecekler havasını yaratıyorlar. Politikalarının arka planında da ‘saha da yoksan masada da yoksun’ düşüncesi var. Sahada olmaktan kasıtları da savaşmak. Türkiye’nin yaptığı şey fetih falan değil, yaptığı şey; Türkiye’de, Suriye’de, Libya’da yaşayan halkların çıkarlarına değil, emperyal politikalarını çıkarlarınadır. Suriye’yi de Libya’yı da kendi vesayet savaşlarının merkezi haline getirdiler. Rusya’nın Suriye ve Libya’da daha fazla ilerlememesi için Amerika, Türkiye’nin sırtını sıvazlıyor. Amerika ve kimi batılı güçler Türkiye’ye bölgesel jandarmalık rolünü veriyorlar. Türkiye’nin oyun kurduğu, oyun yıktığı bir durum söz konusu değil. Bu güçler, ‘Biz savaşmayacağız ama yerel partnerimiz Türkiye savaşsın’ diyor.”

Okumaya devam et

Politika

Akşener ekonomi ile Erdoğan’ı vurdu: Sözüm ona dünya bize hayran, Avrupa bizi kıskanıyor!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan’ın ekonomi politikalarını eleştirdi: “Milyonlarca vatandaşı yoksulluk ve açlık sınırında yaşayan bir ülkenin ekonomisi nasıl uçan ekonomi oluyor? Sözüm ona dünya bize hayran, Avrupa bizi kıskanıyor!”

BOLD – İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Z Kuşağı hakkında Tayyip Erdoğan’ı uyardı. Akşener’in açıklamalarından satır başları özetle şu şekilde:

 • Sivas’ta yakılan da bizdik, Başbağlar’da vurulan da bizdik. Biz Madımak’la, Başbağları ayıranlardan değiliz. Her iki acıyı da kendi acımız bilenleriz.
 • Sosyal medya üzerinden insanların ailelerine namuslarına her türlü hakareti yapan AKP’nin trolleri için gereğini yapalım. Yani işe samimiyetle başlayalım.
 • Olayları bahane edip “fırsat bu fırsat” diyorlar. Barolardan rahatsızlar. Kafaya koymuşlar, baroları ayrıştıracak bir yasa getiriyorlar. Ankara Barosu’nun haddi aşan açıklamalarını fırsat bildiler. Kadınlara gıcıklar. Kafaya koymuşlar. Kırk yılda bir iyi bir iş yaptıkları İstanbul Sözleşmesi’nden çekileceklermiş. Nedeni bir LGBTİ yürüyüşü.
 • Gençleri sosyal medyada kontrol edemiyorlar. Yasaklayacaklarmış. Kendilerine yapılan alçakça bir saldırıyı gündeme getirip algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Twitter ne yaptı kendilerine ait trol hesapları kapattı. Kendi hesaplarının engellenmesine kızdılar. Bir hafta önce sosyal medyayı öve öve bitiremeyen Sayın Erdoğan, bir hafta sonra “kapatacağız” der miydi? Bu, farklı düşünceleri ezerek susturma çabasıdır.
 • Her gün birileri hakarete, iftiraya uğruyor. Küçük ortak her gün öfke krizi geçiriyor. Minik ortak her gün birini hedef gösteriyor. Masum gazeteciler cezaevine konuluyor ama masum kadınlara tecavüz göndermesi yapanlar serbest kalabiliyor. Erdoğan’a sorarsanız; suçlu Netflix, YouTube, Twitter.
 • Ahmakça tedbirlerle sonuç alamazsın Sayın Erdoğan. Onca kadının yaşadıklarının hakkı sende kalır. Bu zihniyet tek adam rejimlerinin genel tanımı. Dislike yaptılar diye yasak getirmek hep aynı zihniyetin ürünüdür.
 • Buradan Sayın Erdoğan’ı uyarıyorum; Gençlerin önüne kurulan hiçbir duvar ayakta kalamamıştır. “Ne yaptım” dediğin gün her şeyi kaybettiğin gün olur, demedi demiyesin. Gazetecileri dinlemek yerine susturmayı seçtin. Türkiye’yi bu hale bizzat sen getirdin.
 • Dolar bugün 6.58’ten işlem görüyor. İki senede TL yüzde 50 değer kaybetmiş. Kişi başı milli gelirimiz 9 bin doların altına düşmüş. Tarım işçilerinin sayısı azalmış. İki senelik enflasyon yüzde 30 olmuş. Türkiye kendi sınıfında dünyanın en yüksek enflasyonuna sahip.
 • Gelmekte olan geliyorken, damat bey ve kayınpederine önerim, Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini türlü yalanlarla savunmayı bir an önce bırakmalarıdır.
 • Sizi TÜİK’in düzenlenmiş rakamları kurtaramaz. Damadı hazinenin başından almalısın. Gitsin başkasının hazinesiyle oynasın kardeşim.
 • O 5 müteahhidi zengin etmekten bıkmadınız gitti. Bir türlü doyuramadınız gitti. Yazıklar olsun size.
 • Bakkalda, markette, manavda fiyatlar ortada. İşsiz gençlerin, emeklilerin, EYT’lilerin durumu ortada. 148 lira zam ortada. Emeklilere günlük 5 TL zam ortada.
 • Milyonlarca vatandaşı yoksulluk ve açlık sınırında yaşayan bir ülkenin ekonomisi nasıl uçan ekonomi oluyor? Sözüm ona dünya bize hayran, Avrupa bizi kıskanıyor.

Okumaya devam et

Politika

Gençler ‘Yeşil Bursa’yı betona boğan AKP’li belediyeyi böyle protesto etti

Bursalı Saadet Partili gençler, ‘yeşil Bursa’ olarak da bilinen kenti, betonlaştırmakla suçladıkları AKP’li yöneticileri hazırladıkları tiyatral basın açıklamasıyla protesto etti.

BOLD- Saadet Partisi (SP) Bursa Gençlik Kollarına üye gençler, Bursa’nın betonlaştırmasını ilginç bir eylemle protesto etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vergilerle topladığı parayı betona yatırarak israf ettiğini savunan göstericiler, belediye binası önünde tiyatral bir basın açıklaması yaptı.

BEYAZ AK PARTİLİ ADAM…

Üzerinde ‘gariban halk’ yazan bir tişört giyen bir partili ile ‘belediye başkanı’ yazılı takım elbise giyen bir partilinin yer aldığı açıklamada, ‘belediye başkanı’, ‘gariban halktan’ aldığı parayı yanlarında getirdikleri beton dolu bir kutuya gömdü. Yapılan paylaşımda ise şu ifadeler kullanıldı:”Son fabrika satıldığında son üretici toprağını terk ettiğinde Beyaz Ak Partili Adam betonun ve asfaltın yenmeyen birşey olduğunu anlayacaktır.”

Tünelde şerit değiştiren araç bisiklet sürücüsüne böyle çarptı!

Okumaya devam et

Popular