Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Küçük ortaktan kabine revizyonu çıkışı: Uygun bulmuyorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kabine revizyonunu doğru bulmadığını söyledi. AKP’nin muhalefetin bu konudaki isteğine cevap vermesi durumunda iki yanlışı bir arada yapmış olacağını söyledi.

BOLD – Bahçeli, “Böyle bir ortamda yeni bir sistemi yerleştirmek, kökleştirmek ve bununla ilgili uygulamaları hayata geçirmek için çaba sarf edileceği yerde, Bakanlar Kurulu’nda şunlar değişsin gündemini taşırsanız, muhalefetin bu isteğine cevap veriyorum derseniz, iki yanlışı birlikte yaparsınız” dedi.

BU YOLA GİRERSENİZ MUHALEFET İSTEMEZÜK DER

Gazetelerin MHP muhabirleriyle bir araya gelen Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi, 9 Temmuz 2018’de başlamıştır. Bir yılı da çok az bir süre aşmıştır. Bir: Daha hizmeti yeni kavrayan bakanları bir senede kaldırıp, atamazsınız. İkincisi böyle bir yola girdiğiniz vakit aynen Yeniçeri Ocağı gibi ‘İstemezük’ derler. Hangi bakan bir şey söylemişse muhalefet ‘İstemezük’ der. Ne yapacağız, her gün bakan mı değiştireceğiz?

BÜLENT ARINÇ ARTIK BİR KENARDA OTURMALI

Bahçeli Bülent Arınç’ın son çıkışı hakkında, “Eğer, çok farklı özel bilgilere sahip veya özel bilgiler çerçevesindeki kurum ve kişilerle ilişkili değilse nefsiyle hareket eden bir siyasal yapı gözüküyor karşımızda. Biz Bülent Arınç Bey’e saygı duyarız, ama Bülent Arınç Bey’i kabulde zorlanıyoruz. Ama Türkiye’yi sıkıntıya koyacak davranışlarda artık Bülent Arınç Bey bir kenara oturmalı… Ya Bursa’ya ya Manisa’ya yerleşmeli” dedi.

KENDİSİNE ZARAR VERMENİN ÖTESİNDE AKP’Yİ BALTALIYOR

Bahçeli şunları söyledi: “Kendisine zarar vermenin ötesinde terörle mücadelede önemli katkılar sağlandığı bir süreçte AKP’yi baltalıyor. Bunu doğru bulmuyorum. Yani Pençe 1, Pençe 2, Pençe 3, Kıran 1, Kıran 2’nin olduğu bir dönemde kala kala İstanbul İl Başkanı olan bir Hanımefendi’nin 9 yıllık cezası konusunda siyaset üretip, öbürüne sessiz kalmasını anlamak mümkün değil. Onun için kendisine olan saygımı yitirdiğimi ifade ediyorum.”

SELAM VERMEYENE OY VERİLİR Mİ?

Bahçeli’nin hedefinde Ali Babacan’da vardı. Bahçeli, Babacan’ın Mecliste parti gruplarındaki milletvekillerine selam vermediğini ileri sürerek, “Ne yapacaklar, görmek lazım. Ali Babacan mecliste oy vermeye giderken dönüp bakmaz. Selam dahi vermez. Ülkücüler oraya nasıl gidecek? Selam vermeyen yere oy verilir mi?” ifadelerini kullandı.

AKP’de kavga büyüyor: Metiner, Arınç’a “Kibir abidesi, al gölgeni, çek git!” dedi

Politika

Ali Babacan yine erteledi: Yeni tarih 10 Mart

Partisinin kuruluş tarihini sürekli erteleyen Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın partisinin kuruluşunu açıklayacağı yeni tarihin 9-10 Mart olacağı öne sürüldü. Babacan’ın partisi vekil transfer ederek Mecliste de yer alacak.

BOLD – Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın partisinin yeni kuruluş tarihi belli oldu. Babacan partisinin tabelasını 9 ya da 10 Mart’ta asmayı planlıyor. Ali Babacan’ın partisi TBMM’ye 11’inci parti olarak girecek.

SON OLARAK 2-3 MART TARİHİ TELAFFUZ EDİLMİŞTİ

Tarafsız Haber Ajansı’nın haberine göre Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi birkaç kez ertelenmişti. Partinin kuruluş tarihi için 2 ya da 3 Mart’ın telaffuz edildiği, ancak o tarihlere yetişemeyeceği belirtildi. Babacan’ın partisinin 9 ya da 10 Mart’ta kurulacağı ifade ediliyor. Partinin tanıtım toplantısının da 1000-1500 kişilik salonu olan bir otelde yapılması planlanıyor. Babacan’ı desteklediğini belirten 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, partinin vitrininde ve tanıtım toplantısında yer almayacak.

TBMM’YE 11’İNCİ PARTİ OLARAK GİRECEK

Ali Babacan’ın partisi TBMM’ye 11’inci parti olarak girecek. Babacan’ın partisinde Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta ve İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun yer alacağı öğrenildi.

Hamile tutuklu Elif Tuğral bu sabah doğum yaptı

Okumaya devam et

Politika

Ahmet Davutoğlu’ndan Kavala açıklaması: Suçsuzsa bir dakika bile hapiste kalması zulümdür

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Osman Kavala’nın serbest bırakıldıktan sonra yeniden tutuklanmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Suçsuzsa bir dakika bile hapiste kalması zulümdür” dedi.

BOLD-AKP’den istifa ettikten sonra Gelecek Partisi’ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gezi Davası’ndan 840 gün tutuklu yargılandıktan sonra beraat eden ve tahliyesine karar verilen Osman Kavala’nın 15 Temmuz soruşturması nedeniyle tutuklanmasını değerlendirdi.

Davutoğlu, “Hukuki süreçte bir karar alınmış, aynı gece daha önce yapılmayan başka hukuki bir işlem yapılmış. Aynı kişi gözaltına alınıyor eğer o suç var ise daha yapmalıydınız bunu. Bir adam suçluysa bırakmamalısınız, kim ne dersin bırakmayacaksınız. Ama suçsuzsa bir dakika bile hapiste kalması zulümdür” dedi.

NE OLMUŞTU?

Gezi Davası’nın görüldüğü İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde aralarında iş insanı Osman Kavala’nın da olduğu 9 sanık beraat etmişti. Yurtdışındaki sanıkların dosyası ayrılmış ve haklarındaki yakalama kararı kaldırılmıştı.

Beraat kararının ardından Osman Kavala hakkında 15 Temmuz soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilmiş, Kavala yeniden tutuklanmıştı.

Gezi Davası’nda beraat ve tahliye kararı veren hâkimler hakkında da HSK tarafından soruşturma başlatılmıştı.

CHP Gezi hakimlerine soruşturma açılmasına tepki gösterdi

Okumaya devam et

Politika

CHP, Atatürk’ün kaybedilen mektubunun peşinde

Mustafa Kemal Atatürk’ün Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan bir çocuğa yazdığı mektup kayıplara karıştı. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, mektubun akıbeti hakkında soru yönelttiği yetkililerden hala cevap yok.

BOLD – Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinden 10 yaşındaki Curtis La France isimli çocuğa Atatürk’ün yazdığı mektup kayıp. Anıtkabir’de sergilenmesi için Curtis La France tarafından bağışlanan mektubun akıbeti bilinmiyor.

1998’DE KÜLTÜR BAKANLIĞINA BAĞIŞLANMIŞ

CHP Ordu Milletvekili TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Mustafa Adıgüzel, Atatürk’ün ABD’li çocuğa yazdığı mektubun nerede olduğu ile ilgili kendisine üç aydır cevap verilmediğini söyledi. Konuyu Meclis gündemine taşıyan Adıgüzel, “28 Ekim 1923 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin New York yakınlarındaki Elmira şehrinde 10 yaşındaki Curtis La France isimli bir çocuk Büyük Önder Atatürk’e bir mektup yazıyor, Büyük Önder de bu mektuba cevabi bir yazı yazıyor. Bu cevabi mektup, 1998 yılında bizzat La France tarafından Anıtkabir’de sergilenmek üzere Kültür Bakanlığına bağışlanıyor” dedi.

MEKTUP KAYITLARDA YOK

Atatürk’ün çocuklara gösterdiği ilgiye, o zor yıllarda bile böyle bir inceliğe dikkat çeken Adıgüzel, “Anıtkabir ziyaretinde bu mektubu aradım, hiçbir sergi alanında bu mektubu bulamadım. Anıtkabir komutanına ve müze müdürüne sordum, böyle bir mektubun kayıtlarda olmadığını söylemeleri üzerine 7 Kasım 2019 tarihinde Bakanlığa soru önergesiyle de sordum. Aradan geçen 3 buçuk ayda hiçbir cevap verilmedi. Buradan yetkililere tekrar soruyorum: Atatürk’ün mektubu nerede?” dedi.

 

AKP’nin Prototip Savcısı Yılmaz’ın maharetleri; Kavala, Karaca, 146 avukat ve medyaya kayyım…

Okumaya devam et

Popular