Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Stranger Things’in çocuk yıldızı yapımcı oluyor

Netflix’in en sevilen yapımlarından Stranger Thins’te canlandırdığı “Eleven” karakteriyle şöhrete kavuşan, Godzilla: Canavarlar Kralı ile ilk sinema filminde rol alan Millie Bobby Brown şimdi de yapımcı oluyor.

BOLD– 15 yaşındaki oyuncu ablası ile birlikte yazdığı öykü Netflix tarafından çekilecek. Böylece genç oyuncu birçok Hollywood starının daha sonraki yaşlarda gerçekleştirdiği yapımcılığa henüz çocukken adım atmış olacak.

BİR SEVGİ İŞİ YAZDIK

Millie Bobby Brown ve kız kardeşi Paige Brown birlikte yazdıkları “A Time Lost” öykü Anna Klassen tarafından senaryoya dönüştürülecek. İki Long Island ailesi arasında uzun süredir devam eden bir kavganın genç kızlarından birine kanser teşhisi konulmasıyla değişmesini ele alacak hikaye için Millie Bobby Brown “Dizi, arkadaşlık, aile ve dünya seni aşağı çekiyormuş gibi hissettiğinde engellerin üstesinden gelmekle ilgili. Kelimenin tam anlamıyla sevgi işi oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

Dizinin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi ile ilgili bir bilgi henüz duyurulmadı.

Kültür

Gişenin zirvesinde Mucize var

Türkiye’de gösterimde olan filmler arasında bu hafta sonu en çok izlenen film Mucize 2 oldu.

BOLD– Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminin liderliğini sadece bir hafta sürdüğü listeye yeni filmlerden ise sadece ikisi girebildi. İşte 06-08 Aralık hafta sonunda en çok izlenen on film…

10. MİDWAY

5.601 İzleyici

9. KRAL ŞAKİR KORSANLAR DİYARI

9.231 İzleyici

8. KAHRAMAN BALIK

13.463 İzleyici

7. CHARLİE’NİN MELEKLERİ

22.871 İzleyici

6. ADDAMS AİLESİ

50.859 İzleyici

5.7.KOĞUŞTAKİ MUCİZE

80.246 İzleyici

4. KARLAR ÜLKESİ 2

101.389 İzleyici

3. RECEP İVEDİK 6

121.346 İzleyici

2. CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU

193.530 İzleyici

1. MUCİZE 2: AŞK

431.028 İzleyici

Okumaya devam et

Kültür

Vizyonda 7 yeni film var

Türkiye’deki sinemalarda bu hafta 7 yeni film gösterime girdi.

BOLD– Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi ve Uzun Kız filmlerinin dikkat çektiği haftanın gişeye oynaması beklenen filmi ise Mucize 2. İşte 6 Aralık 2019 günü vizyona giren filmler.

ALEV ALMIŞ BİR GENÇ KIZIN PORTRESİ

Portrait de la jeune fille en feu – Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

Cannes’da “en iyi senaryo” ödülünü kazanan film, 1760 yılında izole bir adada geçen filmde istemediği bir evliliğe sürüklenen Héloïse ile gizli bir şekilde onun portresini çizmek zorunda olan Marianne’yi anlatıyor.

UZUN KIZ

Rusya’nın 2020 Oscar adayı film Kantemir Balagov’a Cannes’te Un Certain Regard kategorisinde En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandırdı. 1945’te Leningrad savaşının sona ermesinin ardından kalan ruhsal ve bedensel enkazla baş etmeye çalışan insanların hikayesi anlatılıyor.

MUCİZE 2

2015 yapımı Mucize’nin devam filminde Aziz ve Mızgin’in köyden ayrıldıktan sonrak sınav dolu yaşamları anlatılıyor. Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği filmde Mert Turak, Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz, Erdal Özyağcılar, Şenay Gürler gibi birçok isim rol alıyor.

ADDAMS AİLESİ

Hikayesi 1930’lara kadar uzanan sevimli ve korkutucu aile Addamslar bir kez daha beyaz perdede.

BALON PİLOTLARI

Eddie Redmayne ile Felicity Jones’u bir arada izleme fırsatı veren filmi Tom Harper yönetiyor. Balon pilotu Amelia Wren ile öncü meteorolog James Glaisher’in, kimsenin ulaşamadığı irtifalara erişebilmek için çıktıkları tehlikeli yolculuk anlatılıyor.

KAHRAMAN BALIK

Kahraman Balık, yaşadıkları okyanusu kirlenmekten korumak için harekete geçen papağan balığı Alex ve arkadaşlarını anlatıyor.

RAHİBENİN LANETİ

Genç bir kadın yeni ve daha güzel bir eve taşınarak hayatında yeni bir sayfa aömak ister. Ama eski evini mesken tutan bir rahibe hayaletinin buna izin vermeye niyeti yoktur.

Okumaya devam et

Gündem

Aydınlıların direnişi belgesel oldu: Jeotermal Yetti Gari

Yönetmen Murat Yüksel ve Gazeteci Onur Yıldırım, Aydın’ın köylerini gezerek “Jeotermal Yetti Gari” isimli belgesele imza attı.

BOLD– JES’lerin doğa ve tarımsal alanlar üzerindeki etkilerini anlatan yapımda Aydın’da yaşayan mağdurlar ve uzmanlarla görüşüldü. Belgeselin odağında ise halkın verdiği mücadele yer alıyor.

KIZILCAKÖY DİRENİŞİ İLHAM OLDU
Evrensel’den Eda Aktaş’ın haberine göre yönetmen Murat Yüksel Kızılcaköylülerin direnişinden etkilenerek bölgedeki JES (jeotermal enerji santrali) sorununu gündeme alan bir belgesele yapmaya karar verdi. Belgeselin ilk gösterimini 6 Ekim’de JES direnişinin simgesi haline gelen Kızılcaköy’de gerçekleştiren Yüksel “JES’lerin bu kadar zararlı olduğunu bilmiyordum. Temiz enerji olduğu iddia ediliyordu ama bunun temiz enerji olmadığını gözlemledim.” açıklamasında bulundu.

Çekimleri 20 köyde yapılan belgesel sırasında köylülerin dertlerini anlatmakta çekinmediğini dile getiren Murat Yüksel yörede yaşananları ise “Menderes Ovası’nın hoyratça kullanılması sonucu, geleceğimiz ipotek altına alınıyor ve kanser vakaları artıyor, bu kanser hastalarının bir gideri var ama elektrik şirketinin de ürettiği bir gelir var. İkisini yan yana getirdiğimiz zaman, kanser hastalarının iyileşmesi için harcanan para daha fazla. Ama adı temiz enerji ne hikmetse!” şeklinde açıkladı.

Diğer köylerde de gösterimi yapılacak olan “Jeotermal Yetti Gari” aralık ayı içerisinde İzmirli izleyicilerle de buluşacak.

Okumaya devam et

Popular