Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP’den Davutoğlu istifa yorumu: “Çöküşü gördü”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Ahmet Davutoğlu’nun AKP’den istifasına ilişkin konuştu. Kaya, Davutoğlu’nun AKP’deki çöküşü gördüğü için ayrıldığını söyledi.

BOLD – Kayseri’nin İncesu ilçesinde düzenlenen 26’ncı İncesu Kültür ve Üzüm Festivali’ne katılan Yıldırım Kaya, Festival sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

TOPLUM SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYOR

Kaya, AKP’den ihracı istenen eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, partiden istifası hakkında “Bu toplum artık sorunların çözülmesini istiyor. Ahmet Davutoğlu, bu çöküşü gördü” ifadelerini kullandı.

HER İLDEN İNSANLAR İSTİFA EDİYOR

CHP’li Kaya Davutoğlu’nun istifası ile ilgili şöyle konuştu: “Adalet ve Kalkınma Partisinden sadece Ahmet Davutoğlu istifa etmedi. Hemen her ilde insanlar istifa ediyor. Belli ki sorunlar çözülememiştir. Bizim insanımız bir partiye körü körüne bağlanmaz. Çözüm varsa devam eder, çözüm yoksa terk eder.”

DAVUTOĞLU BU ÇÖKÜŞÜ GÖRDÜ

Siyasetçilerin bu durumdan bir kez daha ders alması gerektiğini belirten Kaya, “Toplumun derdine derman olmaya bakacağız. Kendi çizdiğimiz sınırlar içinde kalmayacağız. Acaba parti mi kuracaklar, onu bilmiyoruz. Bu toplum artık sorunların çözülmesini istiyor. Ahmet Davutoğlu, bu çöküşü gördü” dedi.

AKP’den istifa eden Davutoğlu’dan ‘dar oligarşik yapı’ itirafı

Politika

AKP’li başkan ‘Villa Kent’ projesini böyle savundu: Zenginleri düşünmek zorundayız

‘Villa Kent’ projesiyle tepkilerin odağında olan Malatya’nın AKP’li Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Tüccarları, zenginleri de düşünmek zorundayız” diyerek projesini savundu.

BOLD – Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki Beydağı eteklerine, ilçe belediyesi tarafından yapılması planlanan lüks konutlar bir süredir kentte tartışma konusu. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, katıldığı bir yerel televizyonun canlı yayınında tepki toplayan “Villa Kent” projesini savundu.

İHTİYAÇLARA CEVAP VERMELİYİZ

Malatyahaber sitesindeki habere göre Osman Güder şunları söyledi: “Battalgazi Belediye Başkanı olarak insanların ihtiyaçlarına cevap vermek zorundasınız. Battalgazi’yi sadece Taştepe gözüyle göremezsiniz, sadece Şehit Fevzi olarak göremezsiniz, sadece Kernek gözüyle göremezsiniz. Şehre bakarken şehrin tüm birleşenleri göz önüne alıp öyle kararlar almak gerekir.”

Projeyi eleştirenlere seslenen Güder: “Neden Battalgazi bölgesinde yaşayan insanlar bir anda Yeşilyurt bölgesine göç ediyorlar?’ veya ‘Bina yaparken neden Yeşilyurt bölgesine koşarak gidiyorsunuz?’diye bir soru sormak istiyorum. Projeye karşı çıkanlar bir cevap versinler. Hazırlayacağımız yere buyursun gelsinler yapsınlar. Bizler şehri düşünürken, bir bütün olarak düşünmek zorundayız. Dar gelirli insanlarımızı düşünmek zorundayız, şehrin tüccarını düşünmek zorundayız, şehrin zenginini de düşünmek zorundayız, şehrin öğretmenlerini de düşünmek zorundayız.” dedi.

NEDEN ELİTİSTLER OLMASIN

Her kesiminin ihtiyacını karşılamak zorunda olduklarını söyleyen Güder: “Battalgazi’nin neden elitistleri olmasın. Diğer bölgelerde olduğu gibi. Battalgazi’de yaşam kalitesini arttıracağız. Sosyal konut talep edenler vatandaşlarımıza sosyal konut vereceğiz. Villa talep edenlere villa vereceğiz. Tüm kesimden insanların ihtiyacını karşılayacağız. Belediyeler artık kendi olanaklarını kendi sağlıyor. Villaları yapıp satış işlemlerini gerçekleştirdikten sonra oradan gelen gelirlerimizi, sosyal konutlara yatıracağız. Battalgazi’yi dar makastan kurtarıyoruz. Alt merkezler oluşturuyoruz. Bize gelen birçok talep var. Bu talepleri karşılamazsak o talepler başka bölgelerde karşılanıyor. Amacımız tüm dokuyu bir arada tutmaktır. Battalgazi’de her kesimden vatandaşımızın ihtiyacını karşılayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu

Almanya’da Ülkücü Hareket’e yasak geliyor: Erdoğan milliyetçiliğinin bu ülkede yeri yok!

 

Okumaya devam et

Politika

İşte ‘İstifa story’nin perde arkası: O da sansürü tattı

CHP’li Vekil Murat Emir’in iddiasına göre Berat Albayrak istifa metnini AA ve ağabeyi Serhat Albayrak’ın kanallarında yayınlatamayınca son çare olarak Instagram’a yöneldi.

BOLD – Berat Albayrak Instagram hesabından paylaştığı istifa metni ile görevini bıraktı. Albayrak’ın istifası geçen pazar akşamından bu yana siyasetin bir numaralı gündemi. Berat Albayrak’ın neden istifa ettiği tartışılırken, istifa metnini neden Instagram hesabından paylaştığı çok konuşulmadı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’den bu konuyla ilgili dikkat çekici bir iddia geldi. Emir’e göre Albayrak’ın gönderdiği istifa metnini AA abonelerine duyurmadı. Ağabeyi Serhat Albayrak’ın kanalları bile metni yayınlamak istemedi. Emir’in iddiasına göre Berat Albayrak’ın Twitter hesabı bile istifa metnini paylaşmasın diye ele geçirildi ve çökertildi.

Emir’in sosyal medyadan paylaştığı iddiasında şu ifadeler yer aldı: “İstifanın perde arkası. Berat Albayrak, metni AA’ya verdi. Yayınlanmayınca kendi kanalı A Haber’e gönderdi, olmadı. Havuz medyasından istifayı yayınlayacak bir kanal arandı, bulunamadı. Twitter’ı da çökertilen Albayrak, son çare Instagram’ı kullandı. O da sansürü tatmış oldu.

Devlet Bahçeli’den ABD’ye bölünme uyarısı!

 

Okumaya devam et

Politika

Devlet Bahçeli’den ABD’ye bölünme uyarısı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD başkanlığına seçilen Joe Biden’a karşı tedbirli ve kuşkulu olacaklarını belirtti. “Belki de ABD’ye yakın bir gelecekte etnik kamplaşma hakim olacak, bu ülke eyaletler bazında bir ayrışma sürecine sürüklenebilecektir” dedi.

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında ABD seçimlerini değerlendirdi.

MHP’nin ABD seçimlerini takip ettiğini ancak taraf tutmadığını savunan Bahçeli, “Bizim için önemli olan ABD’nin uygulayacağı politikaların muhtevası, bunun da ülkemize, bölgemize ve uluslararası ilişkilere yansıma düzeyleridir. Kaldı ki, biz ne Biden şakşakçıyız, ne Trump sevdalısıyız, ne filin hortumundan tutuyoruz ne de eşeğe binmek için sıra bekliyoruz, hamd olsun Türk oğlu Türk olarak cihanı kavrıyoruz” dedi.

ABD’nin yakın bir gelecekte bölünebileceğini öne süren Bahçeli, “Belki de ABD’ye yakın bir gelecekte etnik kamplaşma hakim olacak, bu ülke eyaletler bazında bir ayrışma sürecine sürüklenebilecektir. Kanaatim odur ki, yeni ABD Başkanı’nın dış politika ve uluslararası güvenlik konularında izleyeceği temel siyaseti zaman içinde daha iyi anlaşılacak ve değerlendirilebilecektir” ifadelerini kullandı.

CHP ve HDP’yi ABD başkanlığına seçilen Biden’i kesin sonuçlar açıklanmadan tebrik etmesine tepki gösteren Bahçeli,  “Sayın Kılıçdaroğlu nereye yetişeceksin? Gizlenemez bu memnuniyetin esbab-ı mucibesi nedir? CHP’yi, ABD’nin sevdalısı yapan ilişkiler ağını neye yoralım? Biden’in ağzına sürdüğü bir tutam balın lezzetini almış olmalı ki, Kılıçdaroğlu yeni efendisiyle sosyal medyayla temas kurma gereği hissetmiştir” dedi.

Bahçeli şunları kaydetti:

BİDEN’İN SÖZLERİ BARAJ OLUŞTURUYOR

Başkanlığa seçilen Biden’in, Türkiye’yi meşgul eden çetrefilli konularda takip edeceği politikaların müttefiklik hukukuyla ne kadar bağdaşacağını, güven temeli aşınan iki ülke arasındaki ilişkileri koltuğuna oturur oturmaz nasıl ele alacağını zaman gösterecektir. Yine de temkinli, tedbirli, tedarikli ve kuşkulu bir bekleyişin içinde olduğumuzu herkesin bilmesinde yarar vardır. Çünkü Biden’in geçmişteki sözleri, temasları, çelişkileri, gelgitleri, mesafeli tutumu, Türkiye’ye şaşı ve soğuk bakışı iyimserliğimizin önüne set çekmekte, baraj oluşturmaktadır. Dostluğumuz maskeli, mesafeli, muhataralı, muvazaalı, mukaveleli değildir; kaldı ki doğrudur, tutarlıdır, güvenilirdir, adam gibi adamlığın tezahürüdür. ABD yönetiminde görmeyi arzu ettiğimiz tavır da aynısıyla bu olacaktır.

KARABAĞ’DA TARİHİ RÖVANŞ ALINDI

Büyük bir bahtiyarlık ve memnuniyetle ifade ediyorum ki, Karabağ’da 30 yıla yakındır devam edegelen düşman tasallutuna tarihi bir darbe indirilmiş, can Azerbaycan kahramanlıkla topraklarını almıştır. Çok şükür hak sahibini bulmuştur. Çok şükür Türklük büyük bir zafer elde etmiştir. Ermeni çeteleri tutundukları vatan topraklarından sökülüp atılmıştır. Katil Paşinyan acıyla kıvranarak yenilgiyi kabullenmiş, elleri titreye titreye uzlaşılan anlaşma metnine imza atmak zorunda kalmıştır. Ermenistan döktüğü kanların bedelini ödemiştir. Tarihi rövanş alınmıştır.”

Erdoğan, Albayrak’a teşekkür etti: 2 sismik araştırma, 3 tane de sondaj gemisini kazandırdı

Okumaya devam et

Popular