Bizimle iletişime geçiniz

Medya

“Gül, Babacan ve Davutoğlu, ‘Erdoğan yakında ölecek’ diye harekete geçti”

Doğu Perinçek’e yakın isimlerden Sebahattin Önkibar, Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun, Erdoğan’ın nükseden hastalığı sonrası harekete geçtiklerini iddia etti.

BOLD – Eski Aydınlık gazetesi çalışanı, Doğu Perinçek’in eski sağ kolu olarak da bilinen gazeteci Sabahattin Önkibar, YouTube hesabından yaptığı yayında Abdullah Gül, Babacan ve Davutoğlu çevresinden aldığı bir duyumu paylaştı.

O ALANA BİZ PARK EDELİM

Duyumu, takipçilerine son kulis bilgisi olarak paylaşan Önkibar, Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun siyaset sahnesinde giriş yapmaları konusunda ”Erdoğan’ın sağlığı konusunda bazı bilgiler aldıkları ve eğer Tayyip Erdoğan’a emri hak vaki olursa, oluşacak boşluğu kaptırmayalım. Hemen oraya biz park edelim’ mantığıyla hareket ettiklerini söyledi.

Önkibar, ”Duyum doğru ise ve Erdoğan’ın sağlığı üzerinden böyle hesaplar yapılıyorsa, bunu yapanlara yazıklar olsun. Bu alçaklıktır. Bir insanın şerefi ve onuru üzerinden siyaset yapılamaz”diye konuştu. Önkibar bu duyumu eski AKP’lilerin yakın çevresi tarafından sık sık dillendirildiğinin de altını çizdi.

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

Canlı yayında ‘Örtülü AKP’li’ kavgası : ‘Düzgün konuş benimle terbiyesiz’

Barış Pınarı Harekatını değerlendiren Mete Yarar, programın diğer konuğu Barış Yarkadaş’tan hiç beklemediği bir tepki aldı. Yarkadaş, Yarar’ın örtülü AKP propagandası yaptığını söyleyince gergin anlar yaşandı

BOLD- Barış Pınarı Harekatı televizyon programlarına katılan yorumcuların da sinirlerini gerdi. Habertürk kanalında yayınlanan Didem Arslan’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı adlı programda operasyonu değerlendiren gazeteci Barış Yarkadaş ile eski asker Mete Yarar arasında gerginlik yaşandı.

AKP PROPAGANDASI YAPIYORSUN

Barış Yarkadaş, Mete Yarar’a, “AKP propagandası yapıyorsun sabahtan beri, gerçekleri anlatın gerçekleri” derken, Yarar da Yarkadaş’a, “Şu üsluba bak… CHP’lisiniz ve başkasının siyasi kimliğini reddediyorsunuz, bravo. Sizin işinize gelmeyen her şey AKP’nin propagandası oluyor” şeklinde yanıt verdi.

DÖNEM DEŞİFRE ZAMANI

Yüksek sesle birbirine bağırarak konuşan iki konuğunu sakinleştirmeye çalışan programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz’ın ise, “Arkadaşlar, öyle bir dönemden geçiyoruz ki, sakin konuşalım” diyerek ortamı yumuşatmaya çalıştığı görüldü. Ancak, gerginlik sürerken, Yarar, Yılmaz’a “Dönemden geçmiyoruz, dönem insanları deşifre etme dönemi. Al işte bu” diyerek Barış Yarkadaş’ı işaret etti.

DÜZGÜN KONUŞ TERBİYESİZ

Yarkadaş ise Yarar’a, “AKP’nin politikasını bana devlet diye anlatma” derken, “Düzgün konuş benimle” diye belirtti. Mete Yarar ise, Yarkadaş’a, “Terbiyesiz” diye cevap verirken, Didem Arslan Yılmaz da konuklar arasındaki polemiği bitiremeyince araya gitmek zorunda kaldı. Yılmaz, arkadaşlarına bağırarak, “Ver arayı, versene arayı” diye uyardı.

Aranın ardında söz alan Mete Yarar, devlet adına iyi bir şeyler söyleyince AKP’li olarak itham edildiğini söyledi. Terör destekçilerinin açıkça kendilerini ifade edebildiklerini öne süren Yarar, Devletin tezlerini söylediğinizde örtülü AKP’li olursunuz’ diye konuştu

Trump’ın Erdoğan’a gönderdiği “tehdit ve hakaret” içeren mektubu ortaya çıktı

Okumaya devam et

Medya

Akit TV’de şaşırtan KHK’lılar çıkışı: Zulüm ile abad olunmaz

Hükumet yanlısı yayıncılığıyla bilinen Akit TV’de, KHK’lıların maruz kaldığı zulmü eleştiren Taha Gergerlioğlu, “Bu insanların bazılarının çocukları asker ve cephede savaşıyor” diye konuştu.

BOLD- Akit TV’de yayınlanan, Feridun Erdoğral’ın sunduğu Açık Söz programında konuşan Taha Gergerlioğlu ezber bozan bir açıklama yaptı.

Yüz binlerce KHK’lının mağdur edildiğini söyleyen Gergerlioğlu, “Bu insanların bazılarının çocukları şimdi asker. Cephede ülkesi için savaşıyor. Ailenin derdine bak, oğlunun derdine bak” dedi. Bir an önce KHK’lılar için çözüm üretilmesi gerektiğini söyleyen Gergerlioğlu, “Zulüm ile abad olunmaz” diye konuştu.

KHK’LILAR DA ŞAŞIRDI

Hükumet yanlısı yayıncılığıyla bilinen Akit TV’nin bu çıkışı KHK’lıları da şaşırttı. Sosyal medyada Gergerlioğlu’nun konuşmasını paylaşan bir KHK’lı, “Tekrar tekrar baktım, hakikaten @akittv de söylenmiş bu cümleler” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın Pence ile görüşmeyeceği sözlerine Cumhurbaşkanlığı’ndan düzeltme

Okumaya devam et

Medya

Sosyal medya isyan etti: ‘Savaş muhabirliğinde nereden nereye…’

TSK’nın Barış Pınarı Harekatını sınırdan takip eden A Haber muhabirinin düzmece haberinin ardından sosyal medyada Mithat Bereket’in savaş muhabirliği videoları dolaşıma girdi.

BOLD- A Haber muhabirinin sınırdaki düzmece haberinin ardından sosyal medyada Mithat Bereket videoları dolaşıma girdi. Ünlü bir savaş muhabiri Mithat Bereket, 20 yıldan fazla, Bosna, Halepçe, Kosova, Irak, Afganistan, Çeçenistan, Filistin bölgelerinde, sıcak savaş ortamında muhabirlik yaptı. Türkiye çevresindeki, özellikle Ortadoğu’daki çatışmaları yıllarca Mithat Bereket’ten öğrendi. A Haber’in savaş muhabirleri skandalının ardından sosyal medyada, Bereket’in Ortadoğulu bir asker tarafından kafasına silah dayanmasına rağmen gazeteciliği bırakmadığı görüntüler en çok paylaşılan videolardan oldu.

BEREKETE ÖVGÜ, A HABER’E TEPKİ

Barış Pınarı Harekatı sırasında sınır bölgesinden yayın yapan A Haber muhabirinin ‘Kurşunlar vızır vızır üzerimizden geçiyor’ diyerek yaptığı düzmece haberi, aynı yerden yayın yapan TRT kameralarına yansımıştı. Daha sonra ortaya çıkan bir fotoğrafta ise, bölgenin tamamen güvenli olduğu, hatta A Haber muhabirini çeken kameramanın da kasksız, yeleksiz, ayakta çekim yaptığı görülüyordu. Sosyal medya kullanıcıları, A Haber’in savaş muhabirleri ile Mithat Bereketi karşılaştırdı. Yapılan yorumlarda, savaş muhabirliği mumla aranan Bereket’e övgü, düzmece haber yapan A Haber muhabirlerine ise tepki var.

Mehmet Ali Birand’ın 32. gün programının efsane kadrosunda yer alan Mithat Bereket Kadir Has Üniversitesinde gazetecilik dersi veriyor.

A Haberin yalan haberinde ikinci perde: ‘Muhabirinki can da kameramanınki patlıcan mı?’

Okumaya devam et

Popular