Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Memnuniyetlerinizi AKP’ye şikayetlerinizi CHP ve HDP’ye bildirin!

Annelerin acılarını yarıştıran, kapısına gelen anneleri tutuklanan iktidar partisi AKP’nin, eylemler konusundaki ikiyüzlülüğü karikatürist Sefer Selvi’nin çizimlerine yansıdı.

BOLD – Yaklaşık bir ay önce başlayan HDP Diyarbakır İl binası önündeki, çocukları dağa giden annelerin, oturma eylemi ülkede dinamo etkisi yarattı. Hükumetin desteklediği eylem, KHK mağdurları ve çocukları müebbetle yargılanan harbiyelilerin annelerine de umut oldu. HDP ve CHP önünde başlayan oturma eylemleri AKP önlerine de sıçradı. Fakat, AKP önünde başlayan eylemler beklendiği gibi gitmedi. Polis, AKP binasına eylem yapmak isteyen anneleri ve mağdurları yaklaştırmadı. KHK mağdurları ve anneler ve onları destekleyen siyasilere polis müdahale etti.

HÜKUMET MUHALEFETİ ADRES GÖSTERDİ

Kolluk kuvvetlerinin emrinde hareket ettiği AKP, sorunları olan vatandaşlara muhalefet partilerini adres gösterdi. Polisin, HDP ve CHP önünde gerçekleştirilen eylemlere izin verip, AKP önünde eylem yapanları gözaltına alması mizah malzemesi oldu. Karikatürist Sefer Selvi’nin son çizimi de, annelerin acılarını yarıştıran AKP’nin bu tutumunu özetliyor. İşte ülkenin en sıcak siyasi gündemini en iyi anlatan o karikatür

Meteoroloji ve valilikten İstanbullulara cuma uyarısı: Sel ve su baskınlarına dikkat!

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

Canlı yayında ‘Örtülü AKP’li’ kavgası : ‘Düzgün konuş benimle terbiyesiz’

Barış Pınarı Harekatını değerlendiren Mete Yarar, programın diğer konuğu Barış Yarkadaş’tan hiç beklemediği bir tepki aldı. Yarkadaş, Yarar’ın örtülü AKP propagandası yaptığını söyleyince gergin anlar yaşandı

BOLD- Barış Pınarı Harekatı televizyon programlarına katılan yorumcuların da sinirlerini gerdi. Habertürk kanalında yayınlanan Didem Arslan’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı adlı programda operasyonu değerlendiren gazeteci Barış Yarkadaş ile eski asker Mete Yarar arasında gerginlik yaşandı.

AKP PROPAGANDASI YAPIYORSUN

Barış Yarkadaş, Mete Yarar’a, “AKP propagandası yapıyorsun sabahtan beri, gerçekleri anlatın gerçekleri” derken, Yarar da Yarkadaş’a, “Şu üsluba bak… CHP’lisiniz ve başkasının siyasi kimliğini reddediyorsunuz, bravo. Sizin işinize gelmeyen her şey AKP’nin propagandası oluyor” şeklinde yanıt verdi.

DÖNEM DEŞİFRE ZAMANI

Yüksek sesle birbirine bağırarak konuşan iki konuğunu sakinleştirmeye çalışan programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz’ın ise, “Arkadaşlar, öyle bir dönemden geçiyoruz ki, sakin konuşalım” diyerek ortamı yumuşatmaya çalıştığı görüldü. Ancak, gerginlik sürerken, Yarar, Yılmaz’a “Dönemden geçmiyoruz, dönem insanları deşifre etme dönemi. Al işte bu” diyerek Barış Yarkadaş’ı işaret etti.

DÜZGÜN KONUŞ TERBİYESİZ

Yarkadaş ise Yarar’a, “AKP’nin politikasını bana devlet diye anlatma” derken, “Düzgün konuş benimle” diye belirtti. Mete Yarar ise, Yarkadaş’a, “Terbiyesiz” diye cevap verirken, Didem Arslan Yılmaz da konuklar arasındaki polemiği bitiremeyince araya gitmek zorunda kaldı. Yılmaz, arkadaşlarına bağırarak, “Ver arayı, versene arayı” diye uyardı.

Aranın ardında söz alan Mete Yarar, devlet adına iyi bir şeyler söyleyince AKP’li olarak itham edildiğini söyledi. Terör destekçilerinin açıkça kendilerini ifade edebildiklerini öne süren Yarar, Devletin tezlerini söylediğinizde örtülü AKP’li olursunuz’ diye konuştu

Trump’ın Erdoğan’a gönderdiği “tehdit ve hakaret” içeren mektubu ortaya çıktı

Okumaya devam et

Medya

Akit TV’de şaşırtan KHK’lılar çıkışı: Zulüm ile abad olunmaz

Hükumet yanlısı yayıncılığıyla bilinen Akit TV’de, KHK’lıların maruz kaldığı zulmü eleştiren Taha Gergerlioğlu, “Bu insanların bazılarının çocukları asker ve cephede savaşıyor” diye konuştu.

BOLD- Akit TV’de yayınlanan, Feridun Erdoğral’ın sunduğu Açık Söz programında konuşan Taha Gergerlioğlu ezber bozan bir açıklama yaptı.

Yüz binlerce KHK’lının mağdur edildiğini söyleyen Gergerlioğlu, “Bu insanların bazılarının çocukları şimdi asker. Cephede ülkesi için savaşıyor. Ailenin derdine bak, oğlunun derdine bak” dedi. Bir an önce KHK’lılar için çözüm üretilmesi gerektiğini söyleyen Gergerlioğlu, “Zulüm ile abad olunmaz” diye konuştu.

KHK’LILAR DA ŞAŞIRDI

Hükumet yanlısı yayıncılığıyla bilinen Akit TV’nin bu çıkışı KHK’lıları da şaşırttı. Sosyal medyada Gergerlioğlu’nun konuşmasını paylaşan bir KHK’lı, “Tekrar tekrar baktım, hakikaten @akittv de söylenmiş bu cümleler” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın Pence ile görüşmeyeceği sözlerine Cumhurbaşkanlığı’ndan düzeltme

Okumaya devam et

Medya

Sosyal medya isyan etti: ‘Savaş muhabirliğinde nereden nereye…’

TSK’nın Barış Pınarı Harekatını sınırdan takip eden A Haber muhabirinin düzmece haberinin ardından sosyal medyada Mithat Bereket’in savaş muhabirliği videoları dolaşıma girdi.

BOLD- A Haber muhabirinin sınırdaki düzmece haberinin ardından sosyal medyada Mithat Bereket videoları dolaşıma girdi. Ünlü bir savaş muhabiri Mithat Bereket, 20 yıldan fazla, Bosna, Halepçe, Kosova, Irak, Afganistan, Çeçenistan, Filistin bölgelerinde, sıcak savaş ortamında muhabirlik yaptı. Türkiye çevresindeki, özellikle Ortadoğu’daki çatışmaları yıllarca Mithat Bereket’ten öğrendi. A Haber’in savaş muhabirleri skandalının ardından sosyal medyada, Bereket’in Ortadoğulu bir asker tarafından kafasına silah dayanmasına rağmen gazeteciliği bırakmadığı görüntüler en çok paylaşılan videolardan oldu.

BEREKETE ÖVGÜ, A HABER’E TEPKİ

Barış Pınarı Harekatı sırasında sınır bölgesinden yayın yapan A Haber muhabirinin ‘Kurşunlar vızır vızır üzerimizden geçiyor’ diyerek yaptığı düzmece haberi, aynı yerden yayın yapan TRT kameralarına yansımıştı. Daha sonra ortaya çıkan bir fotoğrafta ise, bölgenin tamamen güvenli olduğu, hatta A Haber muhabirini çeken kameramanın da kasksız, yeleksiz, ayakta çekim yaptığı görülüyordu. Sosyal medya kullanıcıları, A Haber’in savaş muhabirleri ile Mithat Bereketi karşılaştırdı. Yapılan yorumlarda, savaş muhabirliği mumla aranan Bereket’e övgü, düzmece haber yapan A Haber muhabirlerine ise tepki var.

Mehmet Ali Birand’ın 32. gün programının efsane kadrosunda yer alan Mithat Bereket Kadir Has Üniversitesinde gazetecilik dersi veriyor.

A Haberin yalan haberinde ikinci perde: ‘Muhabirinki can da kameramanınki patlıcan mı?’

Okumaya devam et

Popular