Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Gökçek’in HDP’li ilan ettiği İspark görevlisi “Reisçi” çıktı

Melih Gökçek’in “İspark HDP’lilere teslim edildi. İstanbul’un güvenliği nasıl sağlanacak?” dediği ve fotoğrafını yayınladığı İspark görevlisinin videoları çıktı. Görevli sıkı AKP’li çıktı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Videohaber

Taciz ve tecavüz olayları her geçen gün artıyor

BOLD – Türkiye’de de tacize, tecavüze uğrayan çocukların ve kadınların sayısı da hızla artıyor. Olaylar artık siyasetin koridorlarına kadar yansımış durumda. Son örneği AKP’li Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölü bulunan 23 yaşındaki Nadira Kadirova’ydı..

 

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’nin dört bir yanından başkente giden KHK’lılara polis işte böyle müdahale etti

KHK’lıların Ankara’daki Büyük Buluşması’na katılmak için İstanbul’dan gelen grubun otobüsleri polis tarafından şehir girişinde durduruldu. KHK mağdurları tam iki saat alıkonuldu. Bir kişiyi gözaltına alan polis vatandaşlara meydan dayağı attı.

BOLD – KHK’lılar Büyük Buluşması’na Ankara polisi şehir girişinde müdahale etti. Şehre girişlerine polis tarafından izin verilmeyen KHK’lılar İstanbul’a geri gönderildi. Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Bütün dünya barışçıl bir kapalı salon toplantısının nasıl terörize edilmek İstendiğini görsün” diyerek İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliğine seslendi.

HDP Genel Merkezi’ne giden 100 kadar KHK’lı ise polis barikatını aşıp HDP binasına girdi. KHK’lılar burada sorunlarını dile getirdi. Bu sırada parti binası ve çevresi, polis tarafından sarıldı. Burada çıkan arbedede 2 KHK’lı gözaltına alındı.

KARAMOLLAOĞLU VE HDP’DEN DAVET

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Hakları ve işleri ellerinden alınmış insanların sesini kısmak için salonları ve meydanları kapatmanız hiçbir şey ifade etmez. Herkes bilmeli ki; Saadet Partisi’nin kapısı başta KHK mağdurları olmak üzere, bütün mağdurlar için sonuna kadar açıktır. KHKlı buluşması yasaklanamaz” ifadelerini kullandı. HDP de, “Toplanmaları yasaklanan KHK’lileri Genel Merkezimize davet ediyoruz” açıklaması yaptı.

VALİLİK İPTAL ETTİ

Olağanüstü Hal uygulaması çerçevesinde Kanun Hükmünde Kararnameler ile görevlerinden ihraç edilen kamu çalışanlarının 5-6 Ekim tarihlerinde başkent Ankara’da yapmayı planladığı etkinlik valilik tarafından iptal edilmişti.

“KHK’lılar Büyük Buluşması” adındaki etkinlikte, KHK’lıların hukuki açıdan problemleri ve kararnamelerin kişilerde neden olduğu psikolojik ve ekonomik sorunları mercek altına alınacak, “öteki olmak”, Hukuk Masası”, “Serbest Kürsü”, “Örgütle Direnmek”, “Hukukla Direnmek” gibi başlıklarla çeşitli oturumların yapılması planlanıyordu.

“Su üzerinden bir toplum ayrışır mı?”

Okumaya devam et

Videohaber

Metrobüste çanta kavgası: Hem sövdü hem dövdü

Metrobüste bir kadın ve erkek yolcunun kavgası sosyal medyada gündeme damga vurdu. Kadın yolcu, kendisine “Elimi kaldırmak istemiyorum” diyen erkek yolcuyu söve söve dövdü.

BOLD – İstanbul’da metrobüste bir kadın ve erkek yolcu arasında yaşanan tartışma ve sonrasında çıkan arbede sosyal medyanın gündeminde.

İddiaya göre, erkek yolcu, kadın yolcudan, rahatsız olduğu çantasını biraz çekmesini istedi. Kadın yolcunun olumsuz tepkisi üzerine ikili tartışmaya başladı. Tartışma sertleşti ve kadın yolcu erkek yolcuya vurdu. Bununla da yetinmeyen kadın yolcu erkek yolcuya küfür ve hakaretler savurdu.

Kadın yolcu, metrobüsteki diğer yolcuların uyarılarına da “Benim yaptığım doğru değil de bunun yaptığı mı doğru” diyerek vurmaya devam etti.

‘ÇILDIRTMA BENİ’

Kadın şiddetine maruz kalan erkek yolcu ise, “Kadınsın diye elimi kaldırmak istemiyorum ama çıldırtma beni” diyerek tepki gösterdi. Sosyal medyada da kadına tepki vardı.

Şampiyonlar Ligi’nin yabancısı değiliz bu tip takımlarla oynadık

Okumaya devam et

Popular