Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ali Kemal Özcan: Öcalan görüşmesine Erdoğan’ın bilgisi dahilinde gittim

23 Haziran İstanbul seçimleri öncesinde Abdullah Öcalan’a ait mektubu okuyarak gündeme gelen akademisyen Ali Kemal Özcan, “Beni İmralı’ya götüren irade bu açıklamayı yapmamı istedi. Ben de buna uydum” dedi.

BOLD – Ali Kemal Özcan, “Bu mektubu devletsiz nasıl açıklardım?” diyerek, “Beni İmralı’ya götüren irade bu açıklamayı yapmamı istedi. Ben de buna uydum. Bir ahlaksızlık yapmadım. Buna uydum çünkü bu işin devletsiz çözülemeyeceğine inananlardanım” ifadeleri kullandı.

ERDOĞAN’IN BİLGİSİ DAHİLİNDE GİTTİM

Al-Monitor’dan Amberin Zaman’a konuşan Özcan, “Neticede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde gitmişim” diyerek, istihbaratçı olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.

ÖCALAN’LA HAZİRAN AYINDA İKİ KEZ GÖRÜŞTÜM

Özcan, “Öcalan ile iki kez haziran ayında İmralı’da görüştüm. Yıllardır Abdullah Öcalan ile görüşmek için yoğun bir çaba içerisindeydim. O zaman Öcalan ile devlet adına görüşmeleri fiilen yürüttüğü anlaşılan MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın o dönem yardımcısı olan Muhammed Dervişoğlu’yla oldu. Kendisiyle, biri çözüm süreci çöktükten sonra olmak üzere altı kez görüştüm” dedi.

13 HAZİRAN’DA BEŞTEPE’DE GÖRÜŞTÜK

Özcan şunları dile getirdi: “13 Haziran’da ilk görüşmem sayın Erdoğan ile kendi talebim üzerine Ankara’da Beştepe’de gerçekleşti. Görüşmemizde Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan da yer aldı. Öcalan ile neden görüşmem gerektiğini etraflıca anlattım. Görüşme bir saate yakın sürdü. Görüşme esnasında en fazla ben konuştum. Erdoğan ile İstanbul seçimlerini çok az konuştum.”

ERDOĞAN ÖCALAN BUNLARI DURDURAMIYOR DİYE VAZGEÇTİ

Öcalan’ın çözüm sürecini Erdoğan’la, bu hükumetle götürdüğünü belirten Özcan, “Ama sivil alandakiler [HDP’yi kastediyor] tümüyle ona karşı cephede yer alıyor değil mi? Erdoğan barış sürecinden vazgeçmedi. Aradaki mesajları getirip götürenler meseleyi çıkmaza sürdü. En son çözüm sürecinde, Dolmabahçe sürecinde, konuşulanları biliyoruz. Akabinde, Mecliste Selahattin Bey [Demirtaş] Erdoğan’a ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ diyor. Sanırım Erdoğan da bu noktada ‘Bunlarla gitmez, sürdürmeye değmez, Öcalan da bunları durduramıyor’ diyerek süreci tümüyle bitirdi” ifadelerini kullandı.

AVUKATLARIN MEKTUBU PAYLAŞMAMASINA KIZDI

Özcan, Öcalan’ın görüşlerini mektup üzerinden kamuoyuyla paylaştığını belirterek, ikinci görüşmesinde mektubun avukatları tarafından kamuoyu ile paylaşılmadığını öğrendiğinde şaşırıp sinirlendiğini aktardı. Özcan, “Öcalan ‘Mektubu sakın avukatlar yanınızda olmadan açıklamayın’ dedi. ‘Ya avukatlar gelmezse?’ dedim. ‘Nasıl gelmezler? Avukatlar gelmezlerse ters teper, sizi de komplocu ilan ederler’ dedi. Ve tam da dediği gibi oldu” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN VE FİDAN’A ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUM

Özcan açıklamasını şu ifadelerle noktaladı: “Basın toplantısı öncesi açıklamanın doğuracağı muhtemel olumsuz sonuçlardan kaygı duyduğumu devlet yetkililerine söyledim. Sonuçlar ortada. Ve o günden beri Cumhurbaşkanı’na, Hakan Fidan’a ulaşmaya çalışıyorum. Öcalan ile tekrar görüşüp bu yanlışı düzeltmemiz gerektiğini söylüyorum. Her ikisine mektup yazdım. Ulaştı mı onu da bilmiyorum. Ortalıkta çok tehlikeli yalanlar dolaşıyor.”

Erdoğan’dan Selahattin Demirtaş açıklaması: “Bunları bırakamayız…”

Gündem

Skandalların rektörü Ali Gür’ün gidişi davullarla kutlandı

Yakalandığı amansız hastalık sonrası geçen aylarda aramızdan ayrılan psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Haluk Savaş’ı Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’ndeki görevinden atan ve Savaş’ın hapse atılması için doktorlara baskı yapan Rektör Ali Gür’ün gidişi davul ve zurnalarla kutlandı. 

BOLD – Gaziantep Üniversitesi’nde skandallarıyla gündemden düşmeyen Rektör Ali Gür dönemi bitti. Cumhurbaşkanlığı kararıyla tekrar atanmaya uygun görülmeyen Gür’le ilgili yüzlerce haksız soruşturma, yolsuzluk, resmi evrakta sahtecilik gibi iddialar olurken, tüm bu iddiaların nasıl sonuçlanacağı merakla bekleniyor. Üniversite yerleşkesinde Gür’ün gidişi davul ve zurnayla kutlandı.

 

YERİNE ÖZAYDIN ATANDI

Gaziantep Üniversitesi’nde skandallarla gündeme gelen Rektör Ali Gür dönemi bitti! Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Rektör Ali Gür yerine Prof. Dr. Arif Özaydın atandı. Usulsüzlüklerle ve skandallarla gündemden düşmeyen Gür’ün görev süresinin dolması kentte bayram havası estirdi. Üniversite yerleşkesinde Gür’ün gidişi davul ve zurnayla kutlandı.

BURS PARALARIYLA MAKAM ARACI ALMIŞTI

Gür ile ilgili yüzlerce kişi hakkında haksız soruşturma, yolsuzluk, resmi evrakta sahtecilik gibi iddialar olurken, tüm bu iddiaların nasıl sonuçlanacağı merakla bekleniyor. Daha önce görevi kötüye kullanma nedeniyle Gür hakkında soruşturmada başlatılmıştı. 15 Temmuz’dan sonra göreve iadenin en fazla olduğu üniversitenin Gaziantep Üniversitesi olmasının Rektör Gür’ün haksız ve keyfi uygulamalarından kaynaklandığı belirtiliyor. Dosyası skandallarla dolu olan Gür’ün, bir vakıf üzerinden burs paralarıyla 1 milyon TL’lik makam aracı aldığı da biliniyor.

Cezaevinden Kovid-19 teşhisiyle hastaneye kaldırılan 74 yaşındaki eski vekil İşbilen’in durumu ağır

Okumaya devam et

Gündem

Uzun namlulu rezillik: 26 şehirde akademisyenlere operasyon

akademisyen operasyon

Hizmet Hareketine yönelik 26 ilde 76 akademisyen ve idari personel hakkında gözaltı kararı alındı. Uzun namlulu silahlarla yapılan operasyonlarda birçok eve baskın düzenlendi.

BOLD – İstanbul merkezli 26 ilde Hizmet Hareketi’nin üniversite yapılanması iddiasıyla 76 akademisyen ve idari personel hakkında gözaltı kararı verildi. Sabah erken saatlerde yapılan operasyonlarda çok sayıda eve baskın düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, cemaatle bağlantısı olduğu öne sürülen ve aralarında aktif görevde bulunanların da olduğu 76 akademisyen ile idari personel hakkında gözaltı kararı verildi.

Anadolu Ajansı ve yandaş medya, operasyonu uzun namlulu silahlı polislerin fotoğrafıyla servis etti.

6 yıl sonra 82 kişiye Kobani operasyonu: Listede Sırrı Süreyya Önder ve Ayhan Bilgen de var

Okumaya devam et

Gündem

352 milyon liralık yolsuzluğa 206 bin liralık ceza

Mardin Büyükşehir Belediyesinde yapılan yolsuzluk operasyonunda 10 ayrı ihalede 352 milyon TL değerinde yolsuzluk yaptığı için tutuklanan Kırsal Yollar Daire Başkanı Sinan Yıldırım, 206 bin TL kefaret ödeyerek tahliye edildi.

BOLD – Kayyum yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesinde yapılan yolsuzluk operasyonunda tutuklanan ve 352 milyon TL değerindeki ihalelerde usulsüzlük yaptığı ortaya çıkan Kırsal Yollar Daire Başkanı Sinan Yıldırım, 206 bin TL kefaretle tahliye edildi.

KEFALET İLE SERBEST BIRAKILMIŞ

Kayyım yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne dönük “yolsuzluk”, “usulsüzlük”, “ihaleye fesat karıştırma” ve “rüşvet ve zimmet” suçlamalarıyla 28 Temmuz’da gerçekleştirilen operasyon kapsamında birçok kişi gözaltına alınmış ve 8 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, hakkında “gizlilik” kararı bulunan soruşturma henüz iddianameye dönüşmezken, tutuklananlar arasındaki Kırsal Yollar Daire Başkanı Sinan Yıldırım’ın bir süre önce kefaretle tahliye edildiği öğrenildi. Hakkında farklı ihaleler, mazot alımları, sahte faturalar ve araç kiralamaları gerekçesiyle soruşturma yürütülen Yıldırım’ın 206 bin TL kefaret ödediği bilgisine ulaşıldı.

KAYYUM YÖNETİMİ USULSÜZLÜĞÜ OLAN YILDIRIM’I YENİDEN ATAMIŞTI

Tahliye edilen Yıldırım, daha önce de kimi iddialarla gündeme gelmişti. Belediyeye kayyum atanmadan önce Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimi, iç soruşturma kapsamında Yıldırım’ın 10 ayrı ihalede usulsüzlük yaptığını ortaya çıkarmıştı. HDP’li yönetim, Yıldırım’ın isminin karıştığı ve değeri 352 milyon 453 bin 738 TL olan 10 ayrı ihalede usulsüzlük tespit etmişti. Bunun üzerine Yıldırım görevden alınmıştı. Ancak, 19 Ağustos 2019 tarihinde belediyeye yeniden kayyum atanmasının ardından dönemin kayyımı ve Mardin Valisi Mustafa Yaman, Yıldırım’ı tekrardan göreve getirmişti.

Cezaevinden Kovid-19 teşhisiyle hastaneye kaldırılan 74 yaşındaki eski vekil İşbilen’in durumu ağır

Okumaya devam et

Popular