Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Erdoğan’dan Selahattin Demirtaş açıklaması: “Bunları bırakamayız…”

Tayyip Erdoğan, hakkında tahliye kararı verilen muhalif lider Selahattin Demirtaş ile ilgili konuştu: “Bunları bırakamayız. Eğer biz bırakırsak ebedi alemde şehitlerimiz bize bunun hesabını sorar.”

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Teknofest’i ziyaret etti. Erdoğan, Türkiye’nin kendisine biçilen az gelişmiş ülke rolünü kabul etmediği için bu sıkıntıları yaşadığını ileri sürdü. “Ama bu millet tarih boyunca zillet içinde yaşamayı kabul etmemiştir” dedi.

Erdoğan “Sokağa insanları çağırıp ondan sonra Diyarbakır’da 53 evladımızı öldürenleri bu millet unutmuyor ve unutmayacaktır da. Sonuna kadar bu işin takipçisiyiz, takipçisi olacağız. Bunları bırakamayız. Eğer biz bırakırsak ebedi alemde şehitlerimiz bize bunun hesabını sorar” dedi.

HDP ÖNÜNDE BEKLEYEN ANNELER

Erdoğan, “Bugün Diyarbakır’da evlatları dağa kaçırılan o analar dimdik duruyorsa bir sebebi var. Ölümden korkmuyorlar. Evlatlarımız gelene kadar buradan ayrılmıyoruz. Buradan Kandil’e ve destekçilerine sesleniyorum. Bu ülkede katil aranıyorsa bunun adresini sormaya gerek yok bunlar biliniyor. Bunlar Parlamento’ya kadar sızmış olanlar… Milleti sokağa çağırıp da 53 insanımız öldürenleri unutamayız” ifadelerini kullandı.

ABD’DE YAPILACAK BM GENEL KURULU

Erdoğan şunları söyledi: “Bugün BM Genel Kurulu için ABD’ye hareket ediyoruz. Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmelere dair ne düşünüyorsak tüm devletlerin temsilcileri önünde açıkça ifade edeceğiz. Bize gizli açık tehditlerle bedel ödetmeyi düşünenler beyhude bir işle uğraştığını bilmelidir. Milletimiz bir şeye inandığında ve yola çıktığında onu durdurabilecek hiçbir güç yoktur. Şu an karşımda AKINCI ve SU-35’i görüyorum. İnsanlar neler yapıyor. Biz batının ilmini alacağız ve bunu kendimize amaç edineceğiz.”

Demirtaş: Bir gün gerektiğinde halkımdan tahliye talep edeceğim

Politika

Gökçek’e mahkemeden kötü haber; mal varlığının incelenmesine karar verildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AKP’li Melih Gökçek, eski Devlet Bakanı Gürcan Dağdaş hakkında açtığı hakaret davasında mahkeme Gökçek’in mal varlığının incelenmesine karar verdi.

BOLD-Kapatılan Refah Partisi’nden iki kez milletvekili seçilen ve 28 Şubat’ta sona eren Refahyol Hükümeti’nde Devlet Bakanlığı görevini yürüten Gürcan Dağdaş, kendisi hakkında hakaret davası açan Melih Gökçek ile ilgili sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu.

Hakaret davasının görüldüğü duruşmada Melih Gökçek’in mal varlığının incelenmesiyle ilgili talepte bulunduğunu belirten Gürcan Dağdaş, mahkemenin talebini kabul ettiğini söyledi. Mahkeme tarafından Gökçek’in mal varlığının incelenmesi için tapu ve bankalara yazı yazılmasına ayrıca mal beyanlarının da incelenmesine karar verildi.

Dağdaş sosyal medyadaki açıklamasında, “İ. Melih Gökçek’in şahsıma açmış olduğu hakaret davasının ilk duruşması yapıldı. İ. Melih duruşmaya katılmadı! Hakim talebim üzerine; İ. Melih’in mal varlığının araştırılması için tapuya ve bankalara yazı yazılmasına ve mal beyanlarının incelenmesine karar verdi! TARZAN ZORDA!!!” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu cephesinden:Tabanda kopma var, partiyi kurun gelelim diyorlar

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu cephesinden:Tabanda kopma var, partiyi kurun gelelim diyorlar

Yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu cephesinden AKP’de yaşanan ayrılıklara ilişkin yeni bir açıklama geldi. Davutoğlu’na yakın bir isim, çok sayıda belediye meclis üyesinin yeni partiye katılacağını belirtti.

BOLD – Tarafsız Haber Ajansı’nın haberine göre Davutoğlu’nun partisi kurulduktan sonra belediye meclis üyelerinden de çok sayıda katılım olacak. Davutoğlu cephesinden bir isim, “Partiyi kurun, gelelim’ diyen çok belediye meclis üyesi var” dedi.

Edinilen bilgiye göre bir süre önce AKP’den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Davutoğlu ile zaman zaman görüşmeler yapıyor. Yeneroğlu’nun Davutoğlu ile birlikte hareket edeceği iddia ediliyor. Konuyla ilgili olarak Davutoğlu’na yakın kaynak, “Görüntü o ama kesinleşmesi lazım” ifadesini kullandı.

BİRÇOK İLÇEDEN MESAJ ALIYORUZ

Davutoğlu’nun partisinin tabelasını Aralık ayının ilk haftası asacağı kaydedilirken, Davutoğlu’na yakın kaynak, çok sayıda belediye meclis üyesinin kendilerine katılmak istediğini belirtti. Sözkonusu kaynak, ‘Partiyi kurun, gelelim’ diyen çok belediye meclis üyesi var. Biz belediyelerde ağırlığımızı hissettiririz parti kurulduğu zaman. Birçok ilçeden bu mesajları alıyoruz. Türkiye genelinde bize katılmak isteyen belediye meclis üyeleri bulunuyor. İktidar kanadında olan belediye meclis üyelerinde azınlığa düşme söz konusu olabilir. Bazı kararlar alırken sıkıntı oluşabilir. Tabanda kopma gözüküyor. Tabanda yılgınlık var. Tabanın eridiğini gözlemliyoruz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde, AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız ve eski İstanbul İl Başkan Yardımcısı Habibe Çiftcioğlu Başer’de AKP’den istifa etmişti. Başer, aynı zamanda hali hazırda Büyükçekmece AKP Meclis Üyesi idi.

AKP’li ailelerin lüks yaşamını ifşa eden ‘AKP Çocukları’ hesabı askıya alındı

Okumaya devam et

Politika

İyi Parti’den, Türkkan’ın ‘AKP ile koalisyon yaparız’ açıklamasına sert tepki

İyi Parti, Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın AKP ile koalisyon yapabilecekleri açıklamasına sert tepki gösterdi. Açıklamada, Türkkan’ın sözleri için ‘yanlış ve kabul edilemez’ denildi.

BOLD İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Türkkan’ın sözlerine hatırlatılarak, “Grup Başkanvekilimizin malum yanlış ve kabul edilemez açıklaması, partimizin imasını dahi meşru görmediği ve göremeyeceği bir beyandır. Partimiz seçmenine ve milletine verdiği sözleri, siyasi namusu bilen bir sorumlulukla siyaset yapmaktadır. İyileştirilmiş parlamenter sistem hassasiyetlerimiz, bu kabil siyasi savrulmaları mazur yahut meşru göremeyeceğimiz kadar mühimdir” denildi.

MÜSAADE EDEMEYİZ

Türkiye’nin içinde bulunduğu ağır şartların, mevcut iktidarın yönetim beceriksizliği olduğu kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Partimiz bu yönetim beceriksizliğine son vermek ve ülke yönetimini üstlenmek için mücadele etmektedir. Sürdürdüğümüz siyasi mücadelenin ilkeleri partimizin ve milletimizin umududur. Bu umudun hiçbir açıklama ile söndürülmesine, değersizleştirilmesine ve itibarsızlaştırılmasına müsaade edemeyiz. Bu, seçmenimize olduğu kadar devletimize ve milletimize olan sorumluluğumuzun da gereğidir.”

EN AZ 5-6 TANE BAKANLIK İSTERİZ

İyi Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, partinin Bursa İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda, bir partilinin sorusu üzerine, şunları söylemişti: “Ak Parti ile koalisyon yapar mısınız? Yaparız. Ben söylüyorum yaparız. Seçim tarihi 2020 sonunu geçmeyecek, bu bir. İki, parlamenter sisteme hemen döneceğiz. Varsa öyle bir teklifleri hemen getirsinler. Bir de öyle MHP gibi otopark, büfe alıp da koalisyon olmaz. En az 5-6 tane sağlam Bakanlık isteriz.”

KHK TV muhabiri Büşra Taşkıran adli kontrol şartıyla serbest

Okumaya devam et

Popular