Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Netflix’e yeni ödeme yöntemleri eklendi

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, Türkiye’deki müşterilerine yeni ödeme yöntemleri sunmak için BKM ve iyzico ile anlaşma imzaladı.

BOLD – Netflix, Türkiye’deki müşterilerinin kullanabileceği iki yeni ödeme yöntemi ortaklığına imza attı.

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) TROY logolu kartlarıyla Netflix üyelik ödemesi yapmak artık mümkün olacak.

Ayrıca Türkiye’nin en hızlı büyüyen finans teknolojisi kuruluşlarından olan, ancak Güney Afrikalı bir şirkete satılan ve geçen hafta da Rekabet Kurumu tarafından satışına onay verilen iyzico üzerinden de Netflix üyelik ödemesi yapmak mümkün hale gelecek.

Paramız pul oldu: İki büyük Türk şirketi daha yabancılara satıldı

Netflix Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Ödeme Sistemleri Direktörü Kristen Morrow-Greven, BKM ve iyzico gibi alanında öncü markalarla çalışmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını belirterek, “Üyelerimize daha da gelişmiş bir ödeme deneyimi sağlamak adına bu yeni işbirliklerinin çok faydalı olacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

BKM Genel Müdürü Soner Canko ise TROY kullanımını artırma hedefinden ve bu amaçla da lider şirketlerle çalışmaları gerektiğinden söz ederek, “Dünyanın lider internet eğlence servislerinden biri olan Netflix, Türkiye pazarına büyük bir başarıyla girdi. Netflix ile iş birliği yapmaktan gerçekten büyük mutluluk duyuyoruz. Böylece halihazırda Netflix’i keyifle izleyen TROY kullanıcılarına ulaşabilecek ve onlara kolay, güvenli ödeme deneyimi sunabileceğiz” ifadelerini kullandı.

İşbirliğine dahil olan firmalardan iyzico’nun Satış, Pazarlama ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Saitoğlu da, “Kart kullanım alışkanlıkları ülkeden ülkeye değişirken yerel ödeme uzmanlığı, tüketicilere sorunsuz ve kesintisiz bir deneyim sunmada kilit önem taşıyor. iyzico olarak üye işyerlerimize sunduğumuz kolay ve hızlı ödeme entegrasyonunun Netflix gibi global markaların büyümesinde ve kaliteli hizmet sunmasında ne kadar önemli olduğunu iyi biliyoruz. Türkiye’deki izleyiciler, iyzico’nun bu pazardaki deneyimi sayesinde hızlı ve güvenli bir ödeme deneyimi yaşayarak içeriğe her an her yerden erişebilecekler” diye konuştu.

Türkiye’de 1.5 milyonun üzerinde abonesi olan Netflix, Türk yapımı dizileri Atiye ve Aşk 101 üzerinde de çalışmaya devam ediyor.

Tank-Palet Fabrikası sorusuna kızan Erdoğan, Fox TV’yi fırçaladı

Dünya

AB Liderler Zirvesi’nde gündemi: Brexit ve Türkiye’nin Suriye operasyonu

Avrupa Birliği Liderler Zirvesi’nin gündemi Türkiye’nin Suriye harekatı ve Brexit olacak. Ancak AB ülkeleri arasında Türkiye’ye yaptırım uygulanması konusunda bir mutabakat yok.

BOLD -Avrupa Birliği Liderler Zirvesi Belçika’nın başkenti Brüksel’de bugün toplanıyor. Avrupa Birliği Devlet ve Hükümet Başkanlarını bir araya getirecek olan iki günlük zirvede 2 önemli gündem maddesi öne çıkıyor: Suriye operasyonu bağlamında Türkiye’yle ilişkiler ve Brexit.

Avrupa Konseyi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin Kıbrıs açıklarında “yasa dışı devam eden sondaj çalışmalarının” da müzakere edileceği ifade edildi.

YAPTIRIM KARARI BEKLENMİYOR

Türkiye’nin Suriye’deki askeri harekatını kınayan ve operasyonların son bulmasını isteyen AB, diğer yandan Ankara ile iplerin kopmasını da istemiyor.

Bu nedenle Türk hükümetine mali yaptırım uygulanması yönündeki çağrılar artsa da AB liderleri “henüz” bunu gündemine almış değil. AB yetkilileri, “önemli ve ani bir gelişme” olmadığı müddetçe AB liderler zirvesinde Türkiye ile ilgili bir yaptırım kararı alınmasının öngörülmediğini belirtiyor.

AB liderlerinin gündeminde yer alan bir diğer konu da ABD’nin Suriye’den çekilmesinin Ortadoğu’da yol açtığı güç boşluğu ve Türkiye’nin Suriye harekatının, Batı aleyhine bölgedeki güç dengelerinde yol açtığı değişim.

SİLAH AMBARGOSU KARARI ÇIKMAMIŞTI

Pazartesi günü Lüksemburg’da toplanan Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları, Ankara’nın Suriye’nin kuzey doğusuna başlattığı operasyonu kınamıştı. Bakanlar Avrupa geneli Türkiye’ye silah ambargosu uygulaması konusunda ise anlaşamadı.

Türkiye’nin operasyonuna destek veren açıklamalar yapan Macaristan’ın Dışişleri Bakanı ise kritik toplantı yapılırken Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de görüşmelerde bulundu.

Trump, Beyaz Saray’da Kongre liderleriyle tartıştı, Demokratlar toplantıyı terk etti

Okumaya devam et

Dünya

BM Güvenlik Konseyi, Suriye’nin kuzeyi ile ilgili ikinci kez biraraya geldi

Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, Suriye’nin kuzeyinde insani durumun daha fazla kötüleşme riskinden ve IŞİD militanlarının kaçmasından endişe duyduğunu açıkladı.

BOLD – BM Güvenlik Konseyi, Suriye’nin kuzeyindeki gelişmeleri ele almak üzere son bir hafta içerisinde ikinci kez basına kapalı oturumda toplandı.

Toplantının ardından doğrudan Türkiye’ye kınayan ortak bir bildiri çıkmadı. Ancak, ABD, Çin ile AB üyeleri İngiltere, Fransa, Almanla, Polonya ve Belçika, yaptıkları ayrı ayrı açıklamalarla Türkiye’den operasyonu durdurmasını istedi.

IŞİD ENDİŞESİ DİLE GETİRİLDİ

BM’deki Rusya’nın Büyükelçisi Vassily Nebenzia, basına yaptığı açıklamada Suriye ile ilgili tek sorunun Türkiye’nin operasyonu olmadığını, bu sorunun diğer yönlerinin de dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Rus Büyükelçi “Türk tarafı bize Suriye’nin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı göstereceğini söylüyor. Biz Türkiye’nin ulusal güvenlik endişelerini anlıyoruz. Biz onların ilan ettikleri hedefle orantılı bir operasyon yürütmeleri gerektiğine inanıyoruz” dedi.

ABD Büyükelçisi Kelly Craft, IŞİD ile mücadeleye ve sivil halkın güvenliğine zarar verdiğine inandıkları operasyona son verilmesini istediklerini söyledi.

Güvenlik Konseyi’nin açıklamasında ise BM’nin terörist ilan ettiği IŞİD gibi grupların bölgede yayılmasından ve insani durumun daha da kötüleşmesinden büyük endişe duyulduğu bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi: Suriye’nin kuzeyinde 300 bin kişi evlerini terk etti

Okumaya devam et

Dünya

Trump, Beyaz Saray’da Kongre liderleriyle tartıştı, Demokratlar toplantıyı terk etti

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kongre’nin önde gelen isimleriyle Beyaz Saray’da Suriye’deki askerlerin çekilmesi ve gelinen son durumu ele aldığı toplantıya katılan Demokratlar, kendilerine hakaret edildiği gerekçesiyle toplantıyı terk etti.

BOLD – ABD’de Temsilciler Meclisi’nde Başkan Donald Trump’ın Suriye’den çekilme kararını kınayan tasarı oylandığı sırada Trump, Kongre’nin önde gelen isimlerini Beyaz Saray’da ağırladı. Ancak toplantı krize dönüştü ve Demokratlar toplantıyı terk etti.

Toplantıya Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi’nin yanı sıra Demokratlardan Temsilciler Meclisi Çoğunluk lideri Steny Hoyer ve Senato Azınlık lideri Chuck Schumer de katıldı.

DEMOKRATLAR: TRUMP HAREKET ETTİ

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Trump’ın toplantıda “sinir krizi geçirdiğini” ve kendisine hakaret ettiğini söyledi. Pelosi, tepki olarak Demokratların toplantıyı terk ettiğini söyledi.

Demokratlar, çıkışta gazetecilere yaptıkları açıklamada, toplantı sırasında Trump’ın Temsilciler Meclisi’nde Suriye’den asker çekilmesini kınayan ve bağlayıcılığı olmayan karar tasarısının kabul edilmesine tepki gösterdiğini ve durumu kişiselleştirerek, hakaretlerde bulunmaya başladığını söyledi.

Schumer, “(Trump), Temsilciler Meclisi Başkanı başta olmak üzere herkese hakaret etti… (Pelosi), sakinliğini bozmazken, Trump kendisinin üçüncü sınıf politikacı olduğunu söyledi” dedi.

BAŞKANIN SİNİR KRİZİNE TANIK OLDUK

Pelosi, Trump’ın Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamadan çıkan sonuçtan dolayı “çok sarsılmış” olduğunu belirtti. Pelosi, “Üzülerek söylüyorum ki, toplantıda, Başkan’ın sinir krizi geçirdiğine tanık olduk.

Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada, Trump’ın Suriye’den asker çekmesini kınayan ve Türkiye’ye ateşkes çağrısı yapan karar tasarısı, 60’a karşı 354 oyla kabul edildi. Demokratlar tarafından sunulan tasarıya, 129 Cumhuriyetçi üye de destek verdi.

TRUMP: GERGİN NANCY’NİN ÇILGIN SİNİR KRİZİ

Beyaz Saray ise Demokratları yalanladı ve suçladı. Sinir krizi geçirenin Pelosi olduğunu söyledi.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, “Başkan ölçülü, verilere dayanarak ve kararlı bir şekilde konuştu ancak Pelosi’nin toplantıyı terk etme kararı sürpriz değil ancak şaşırtıcıydı. Ulusal güvenlik konularına ilişkin böylesi önemli bir toplantıya katkıda bulunmak niyetinde değildi. Demokrat liderler toplantıyı terk edip kameralar önünde mızmızlanmayı tercih ederken, herkes salonda kalmayı ve bu ülke adına çalışmayı tercih etti” denildi.

ABD Başkanı Trump, toplantıdan Twitter hesabı üzerinden bol bol yorumla birlikte fotoğraf paylaştı.

Trump, attığı Twitter mesajında, “Gergin Nancy’nin çılgın sinir krizi” metniyle Nancy Pelosi’nin toplantıdaki bir fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafta, Pelosi’nin toplantı odasında ayakta durup, parmağını uzatarak Trump’a bir şeyler söylediği görülüyor.

Trump daha sonra bir Twitter mesajı daha atarak, “Hiçbir şey yapmayan Demokratlar Pelosi ve Schumer, Kabine Odası’ndaki toplantıyı terk etti!” yazdı.

Trump, toplantıdan paylaştığı Pelosi, Hoyer ve Schumer’in sinirli bakışlarının olduğu bir fotoğrafın altına da “Onların gerçekten benden hoşlandığını düşünüyor musunuz” diye yazdı.

Trump: “Kürtler melek değil, PKK IŞİD’dan daha kötü”

Okumaya devam et

Popular