Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Neslican Tay memleketi Rize’de toprağa verildi

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden, kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan ve kamuoyunun sempatisini kazanan Neslican Tay, memleketi Rize’de toprağa verildi.

BOLD- Neslican Tay ölümünden kısa bir süre önce sosyal medyadan yayınladığı videoda ‘Gerçekten bu dünyada kalmayı, yaşamayı çok istiyorum. Bu yüzden tekrar kemoterapiye başlıyorum’ demişti. Kansere karşı verdiği mücadeleyi kaybeden 21 yaşındaki Neslican Tay, memleketi Rize’de son yolculuğuna uğurlandı. Neslican’ın cenazesi daha önce kanser nedeniyle kesilen bacağının gömüldüğü yerde gözyaşları içinde toprağa verildi.

KESİLEN BACAĞININ YANINA GÖMÜLDÜ

Kanser tedavisi gördüğü İstanbul’daki Medipol Mega Üniversite Hastanesinde cuma günü vefat eden Tay için Sahil Camisi’nde tören düzenlendi. Törene, Tay’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Tay’ın cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Pehlivan Mahallesindeki aile kabristanında, daha önce kanser nedeniyle kesilen bacağının gömüldüğü yerde toprağa verildi.

Neslican Tay, sosyal medya hesabından sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri sık sık takipçileriyle paylaşıyordu. Neslican Tay, ölümünden kısa bir süre önce sosyal medyadan yayınladığı videoda, ‘Gerçekten bu dünyada kalmayı, yaşamayı çok istiyorum. Bu yüzden tekrar kemoterapiye başlıyorum’ demişti. Tay yayınladığı videodan kısa bir süre sora tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Neslican’a ‘Dünyasallaştı’ diyen rektöre tepki yağdı

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Koronavirüse yakalanan memurun maaşını kestiler

Salgın sürecinde kamu görevlileri çalışmaya devam ederken, bazı kurumlarda koronavirüse yakalanan ya da temaslı olduğu için evde izolasyona alınanların maaşlarından 4’te bir oranında kesinti yapıldığı ortaya çıktı.

BOLD – Türk Büro-Sen, koronavirüs teması nedeniyle kamu görevlilerinin maaşından kesinti yapıldığını, bu nedenle kamu çalışanlarının test yaptırmaktan kaçındıkları belirtildi.

Maaş kesintisi uygulamasına derhal son verilmesini isteyen Türk Büro-Sen, şimdiye kadar yapılan kesintilerin de iade edilmesini istedi.

Cumhuriyet’in haberine göre Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Büro-Sen, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na gönderdiği yazıda, önlemlere karşın pozitif vakaların kamu personeli arasında da hızla arttığı belirtildi. Temaslı ve pozitif vakaların ev izolasyonuna tabi tutulduklarına ve 10 ile 14 gün arası idari izinli sayıldıklarına işaret edilen yazıda, “Ancak yaptığımız tespitlere göre bazı kurumlar, idari izinli sayılması gereken personelin izolasyon süresini yıllık izinden düşürmekte ve evde kalmaya mecbur olan personel bu duruma karşı gelememekte, haliyle mağdur edilmektedir” denildi.

4’TE BİR MAAŞ KESİNTİSİ

Yine bu personelin 7 günü aşan izolasyon sürelerinin “hastalık izni” gibi değerlendirildiği belirtilen yazıda şunlar vurgulandı: “Bu personelin maaşından tek hekim tarafından düzenlenmiş raporlara istinaden bir takvim yılında 7 günden fazla hastalık izni kullanılması durumunda uygulanan yüzde 25’lik kesinti yapılmıştır. Zorunlu tutulan ev izolasyonu uygulamasının, kanunda düzenlenen hastalık izni kapsamında değerlendirilmesi mümkün olmayıp, bahse konu uygulamaya derhal son verilmesi ve yaşanan mağduriyetlerin önüne geçilmesi gerekmektedir.”

Durmuş Yılmaz: 35 yıl çalıştım, eksi rezervi hiçbir zaman görmedim

Okumaya devam et

Gündem

29 sağlık çalışanı daha Kovid-19’dan hayatını kaybetti

sağlık çalışanı, ölüm, üzgün

Koronavirüs vaka sayısındaki artış sağlık çalışanlarını da olumsuz etkiliyor. İş yükleri artan sağlık çalışanları arasında can kayıpları da giderek yükseliyor. Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

BOLD – Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Pandeminin başından bu yana hayatını kaybeden toplam sağlık çalışanı sayısı 212’ye yükseldi.

Koronavirüs sebebiyle sağlık çalışanları ölümleri her geçen gün daha da artıyor. Türk Tabipleri Birliği’nin açıkladığı rakamlara göre son bir hafta içerisinde 29 sağlık çalışanı daha yaşamını yitirdi. “Kovid-19 meslek hastalığı kabul edilsin” diyen TTB’nin kayıtlarına göre pandeminin başından beri 212 sağlık çalışanı vefat etti.

Koronavirüs salgını yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs salgını Türkiye’de yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Salgın rekor kırarak artmaya devam ediyor. Son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirdi, 32 bin 736 kişi ise koronavirüse yakalandı. Bakan Koca, “Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın” çağrısı yaptı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 Aralık 2020 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirirken, 32 bin 736 kişi de koronavirüse yakalandı.

RESMİ VEFAT SAYISI 15 BİNE YAKLAŞTI

Güncel koronavirüs tablosuna göre hasta sayısı 6 bin 903 olarak açıklanırken, vaka sayısı da 32 bin 736 olarak ifade edildi. Son 24 saatte 193 vefatın kaydedildiği tabloda ağır hasta sayısının 5 bin 703 olduğu ifade edildi. Toplam hasta sayısı 527 bin 70, vefat saylısı ise 14 bin 509 oldu.

“KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMAYIN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 6 bin 903 yeni hasta var. Ağır hasta sayısı da aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. Bugünlerde en büyük bulaşma ortamı kapalı ve kalabalık mekanlar. Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun” dedi.

Büyükşehir başkanları: Vefat sayıları açıklanandan 2-3 kat fazla

Okumaya devam et

Popular