Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Görüş yolu yine ölüm yolu oldu: Baba ve 3 çocuğu hayatını kaybetti

Görüşe giden bir aile kaza yaptı. Baba ve üç çocuğu öldü. Cezaevi yönetimi aile yakınlarını kaybeden tutukluyu, tepki gösterdiği gerekçesiyle hücreye attı.

BOLD – Bir aile daha görüş yolunda kaza geçirdi. Geçtiğimiz hafta sonunda kız kardeşinin Hatay’daki düğününe katılan Hicran Umuç Dalga, Rize Cezaevinde tutuklu bulunan eşi Lütfü Dalga’yı ziyaret etmek için pazar akşamı kızı, abisi, yengesi, erkek kardeşi ve üç yeğeni ile birlikte Hatay’dan yola çıktılar.

DEREYE UÇTU

Hicran Umuç Dalga’nın erkek kardeşi Fatih Umuç’un kullandığı 16 BLA 93 plakalı otomobil, Sivas Pınarbaşı-Şarkışla karayolunda dere yatağına devrildi.

Kazada araçta bulunanlardan abi Hakan Umuç (35) ve oğlu Yunus Emre Umuç (1) olay yerinde; yaralı diğer çocuklar Yusuf Kenan Umuç ve Yavuz Selim Umuç (9) da tedaviye alındıkları hastanelerde hayatını kaybetti. Hakan Umuç ve üç çocuğun annesi Aysun Umuç (32), Fatih Umuç (23), Hicran Dalga (32) ve kızı Sibel Erva Dalga’nın (3) hayati tehlikelerinin devam ettiği öğrenildi.

Hakan Umuç ve çocukları Yusuf Kenan Umuç ve Yavuz Selim Umuç ile evlerinde (12 Eylül 2016). Üçüncü oğlu 1 yaşındaki Yunus Emre Umuç da kazada hayatını kaybetti.

BOLD Medya‘nın ulaştığı bir aile yakını, kaza geçirenlerle ilgili şu bilgileri verdi:

“Hicran Umuç Dalga Karslı. Eşi Lütfü Dalga Trabzonlu. Lütfü bey, 3 yıldır Rize Cezaevinde tutuklu. Hep birlikte onu ziyarete gidiyorlardı. Hicran hanım kızkardeşini Hatay’a gelin verdiler. Birkaç hafta önce Kars’ta kına yapmışlardı. Geçen hafta sonu da Hatay’da düğünleri oldu. Düğüne Hicran Umuç Dalga, 3 yaşındaki kızı Sibel Dalga, Hicran hanımın abisi Hakan Umuç ve üç oğlu, Hakan beyin ve oğlanların annesi Aysun Umuç katıldı. Düğünden sonra pazar akşamı Hatay’dan yola çıktılar. Pazartesi sabahı Rize Cezaevindeki açık görüşe yetişmeye çalışıyorlardı.”

Yaralı olan Hicran ve Sibel Dalga’da çok fazla kırık olduğunu söyleyen aile dostları, tüm yaralıların Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındığını belirtti.

Eşini ziyarete giden Hicran Umuç Dalga (32) ve kızı Sibel Erva Dalga (3) kazada ağır yaralandı. Kazayı televizyondan öğrenen baba Lütfü Dalga, sinirlendiği ve tepki gösterdiği için Rize Cezaevinde hücreye konuldu.

HÜCREYE KONULDU

15 Temmuz’dan sonra tutuklanan polis memuru Lütfü Dalga 3 yıldır Rize Cezaevinde bulunuyor. 7,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Dalga, dosyası Yargıtayda. Ailesinin kaza geçirdiğini televizyondan öğrenen Lütfü Dalga’ya bir darbe de cezaevi yönetiminden geldi. Ailesinden de kimseyle görüştürülmeyen Dalga’nın verdiği tepki üzerine cezaevi yönetimi, hücre cezası verdi. Dalga koğuşundan çıkartılarak hücreye kondu.

KATILDIKLARI DÜĞÜNÜN FOTOĞRAFI

Hastanelerde tedaviye alınan yaralılar Fatih Umuç (23), Aysun Umuç (32), Hicran Dalga (32) ve Sibel Erva Dalga’nın (3) hayati tehlikelerinin devam ettiği öğrenildi. Bu arada, kaza sırasında araçtan fırlayan Umuç ailesine ait düğünde çekilmiş bir fotoğraf da dikkati çekti. Dere yatağına yuvarlanan araç çekici yardımıyla çıkarıldı. Kaza ilgili soruşturma başlatıldı.

Arabayı kullanan Fatih Umuç da kazada ağır yaralandı.

KAZADA HAYATINI KAYBEDEN HAKAN UMUÇ VE ÇOCUKLARININ FACEBOOK FOTOĞRAFLARINDAN

CENAZELER SARIKAMIŞ’TA DEFNEDİLDİ

Sarıkamış Devlet Hastanesinde bilgi işlem personeli olarak çalışan Hakan Umuç ve çocuklarının cenazeleri bugün Sarıkamış Yeni Camiinde öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra Sarıkamış Asri Mezarlığına defnedildi. 6 aylık Yunus Emre babasının kucağında, diğer evlatları başka mezarlığa defnedildi. Oğlu ve 3 torununu toprağa veren Casim Umuç’un gözyaşlarını tutamadığı törende, Umuç ailesinin bazı yakınları da Kürtçe ağıtlar yaktı. Sarıkamış Gazipaşa İlkokulu’nda öğrenim gören Yusuf Kenan ve ağabeyi Yavuz Selim Umuç’un sınıf arkadaşları da cenaze törenine katılıp arkadaşlarının tabutlarına karanfil bıraktı.

 

“Toplanma alanlarına AVM yapanlara selam olsun! Artık mezarlıklarda toplanırız”

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Koronavirüs vaka sayısı 30 bini geçti

Tam kapanmanın konuşulduğu bugünlerde koronavirüs vaka sayısındaki artış devam ediyor. Vaka sayısı bugün 30 bini aşarken, hasta sayısı da 6 bin 714 olarak kayıtlara geçti. Koronavirüsten bugün 182 kişi yaşamını yitirdi.

BOLD – İlk vakanın açıklandığı 17 Mart’tan bu yana vaka ve can kaybında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı. Bugün 30 bin 103 kişiye vaka, 6 bin 714 kişiye koronavirüs hasta (Kovid-19) tanısı konuldu. 182 kişi de koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti.

KORONAVİRÜS HASTA SAYISI 500 BİNE YAKLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlığın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nun verilerini, Twitter hesabından paylaştı. Tabloya göre, toplam test sayısı 18 milyon 247 bin 424, toplam ağır hasta sayısı 4 bin 903, toplam iyileşen hasta sayısı 396 bin 227, bugünkü test sayısı 174 bin 443 olarak kayıtlara geçti. Koronavirüs nedeniyle toplam 13 bin 191 kişi hayatını kaybederken, koronavirüs hasta sayısı 481 bin 198’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı 3 bin 845 oldu.

“SAĞLIK ORDUMUZ AĞIR YÜK ALTINDA”

Bakan Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 182 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 30 bin 103 kişiye vaka, 6 bin 714 kişinin koronavirüs hastası olarak tespit edildiğini bildirdi. Koca, “Bugün tespit edilen 4.903 ağır hastamız var. Sağlık ordumuz ağır yük altında. Her birimiz tedbirlere uymakla mesulüz. Bu kişisel bir tercih değil, toplumsal bir zorunluluktur” dedi.

Türkiye geneli 28 Kasım 2020 güncel koronavirüs tablosu şöyle:

Bursa’da mezarlık yakınında oturan vatandaş: Cenaze araçlarını sayamaz oldum

 

Okumaya devam et

Gündem

Bursa’da mezarlık yakınında oturan vatandaş: Cenaze araçlarını sayamaz oldum

Bursa’da koronavirüsten vefat edenlerin sayısındaki artış sonrası belediye ekipleri mezarlıklardaki çalışmalarını hızlandırdı. Belediye ekiplerinin geç saatlere kadar mezar kazdığını belirten Gülseren Deliktaş, “Perdemi açmaya korkar oldum. Buraya gelen cenaze araçlarını sayamaz oldum” dedi.

BOLD -Bursa’da koronavirüs vakalarına bağlı ölümlerin artması üzerine Hamitler Kent Mezarlığında belediye ekiplerinin çalışmaları da hızlandı.

Vaka artışına bağlı olarak kentte bulunan pandemi hastanelerindeki yoğun bakım doluluk oranı da yüzde 76’ya çıktı. E-devlet üzerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin günlük olarak raporladığı kentteki günlük toplam ölüm sayıları 19-27 Ağustos tarihleri arasında günde ortalama 44 olurken, 19-27 Kasım tarihleri arasında günde ortalama 105 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, son 3 ayda Bursa’da vaka sayısındaki artışa dikkat çekerek, tedbirlere daha dikkatli uyulmasını istedi.

PERDEYİ AÇMAYA KORKAR OLDUM

Hürriyet’in haberine göre Hamitler Mezarlığının karşısında oturan Gülseren Deliktaş, belediye ekiplerinin gece geç saatlere kadar mezar kazdığını belirtti. Görüntülerin kendisini korkuttuğunu belirten Deliktaş, şunları söyledi: “Perdeyi açmaya korkar oldum. Bütün insanların bu manzarayı görüp, ibret almasını isterim. Neden insanlar hala kendi önlemlerini almıyor? Tedbirlere uymayanlar özellikle sağlık çalışanlarının vebalini nasıl üstlenebiliyorlar? Mezarlıktaki bu manzarayı görenlerin, biraz olsun korkup evlerinde durmalarını ve daha tedbirli olmalarını umuyorum. Buraya gelen cenaze araçlarını sayamaz oldum. Gece saat 23.00’lara kadar mezar kazılıyor. İnsanların feryatlarını duyuyorum, ağlama seslerini duyuyorum ve ağlamaya başlıyorum. Gerçekten çok zor. Bunları söylerken bile titriyorum, içimden ağlamak geliyor.”

‘Şeffaf açıklanmayan veriler binlerce kişinin hayatına mal oldu’

Okumaya devam et

Gündem

Kuddusi Okkır gerçeği: Tahliye etmeyenler görevde, tahliye eden hakim tutuklandı

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Ergenekon soruşturmasında tutuklanıp cezaevinde yakalandığı kanser nedeniyle hayatını kaybeden Kuddusi Okkır’ın tahliyesini karara bağlayıp tutukluluğun devamına karar veren 8 hakimden 5’inin hala görevde olduğunu açıkladı. Arslan, tahliye eden hakimin ise ihraç edilerek tutuklandığını belirtti.

BOLD – Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Youtube yayınında Ergenekon soruşturmasında tutuklanıp cezaevine konulduktan sonra kansere yakalanan Kuddusi Okkır’la ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı.

Kuddusi Okkır’ı tahliye etmeyen hakimlerin halen görevde olduğunu belirten gazeteci Arslan, “Ergenekon ve Kuddusi Okkır: Yalanlar ve Gerçekler” başlıklı videosunda kamuoyunun ilk defa duyacağı bilgileri açıkladı.

 

Berat Albayrak’ın istifasıyla ilgili anket: Yüzde 90 başarısız buldu

Okumaya devam et

Popular