Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kılıçdaroğlu’dan ‘Abdullah Gül’ iddiasına yanıt: Cumhurbaşkanlığı için kimseye söz vermedim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin ortaya attığı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin adayının Abdullah Gül olacağına dair iddiayı yalanladı.

BOLD – Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, dünkü yazısında eski olası bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdullah Gül’ün CHP’nin adayı olması hususunda Ali Babacan’ın partisinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile anlaştığını iddia etmişti.

İDDİALAR ELBETTE DOĞRU DEĞİL

Yazısı üzerine Kılıçdaroğlu’nun kendisini aradığını bugünkü yazısında aktaran Selvi, “CHP lideri, bu iddialar elbette doğru değil. Ki böyle bir şey mümkün de değil. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde dahi değiliz. Yani ortada ne seçim süreci var ne de bu konuyla ilgili bir çalışma. Ama zaman zaman insanlar gazetelerde, televizyonlarda aday olacaklarını açıklıyorlar. Siz nasıl izliyorsanız biz de öyle izliyoruz” dediğini yazdı.

BU KONUDA KARAR VERMEK BENİM YETKİMDE DEĞİL

Selvi yazısında Kılıçdaroğlu’nun şu sözlerini dile getirdi: “Öte yandan bu konuda karar vermek tek başına benim yetkimde de değil. Malum, bizim kurumsal kimliğimiz oldukça güçlü. Tek adam partisi değiliz. Dolayısıyla oturur konuşuruz, tartışırız.”

BİRŞEYLER GİZLİYOR HAVASINDA DEĞİLDİ

Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı için ne Abdullah Gül’e ne de başka bir isme söz vermediğini söylediğini belirten Selvi, “Kimseyle bir anlaşmasının söz konusu olmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu bunları söylerken oldukça netti. Bir şeyler gizliyor havasında değildi. Açık ve samimi olarak konuştu” dedi.

ADAYLIK TARTIŞMALARINI DOĞRU BULMUYORUM

Selvi, Muharrem İnce’nin şimdiden cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıklaması ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adının cumhurbaşkanı adayı olarak geçmesine ilişkin ise Kılıçdaroğlu’nun “rahatsız” olduğunu aktardı. Selvi, Kılıçdaroğlu’nun buna ilişkin “Asla doğru bulmuyorum. Bugünden Cumhurbaşkanlığını tartışmak doğru değil” dediğini belirtti.

Parti devletinde sıra TSK’ya geldi: “AKP’lilerin akrabaları komuta kademesine atanıyor”

Politika

MHP’li vekiller ihbar etti: Kılıçdaroğlu hakkında ‘muhtarlık dahi yapamasın’ fezlekesi

Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğunu eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında MHP’li üç genel başkan yardımcısının suç duyurusu üzerine fezleke düzenlendi. Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılarak, “Suç ve suçluyu övme” iddiasıyla yargılanması istendi.

BOLD – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı fezlekede Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanması istendi.

MHP’nin üç genel başkan yardımcısının yer aldığı komisyon, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki konuşmalarıyla ilgili dosya hazırlayıp Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık da “Suç ve suçluyu övme” iddiası ile Kılıçdaroğlu hakkında kovuşturma yapmak için dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

MUHTARLIK DAHİ YAPAMASIN

TBMM’ye gönderilen 10 sayfalık fezlekede, Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması halinde, hakkında 3 yıl hapis öngören TCK’nın 215 ve 218’inci maddeleri uyarınca işlem yapılacağı belirtildi. Fezlekede, CHP lideri için TCK’nın 53. maddesinin de uygulanarak muhtarlık dahil, seçme ve seçilme hakkından yoksun bırakılması, serbest meslek erbabı ya da tacirlik yapamaması da talep edildi. TBMM tarihinde ilk kez bir partinin oluşturduğu komisyon aracılığıyla ana muhalefet lideri hakkında fezleke hazırlanmış oldu.

DEMİRTAŞ’LA İLGİLİ KONUŞMASI

Fezlekede MHP’nin dilekçesinde yer alan Kılıçdaroğlu’nun yaptığı 10 farklı konuşmanın TBMM grup konuşması olduğu, yedi farklı konuşmasında da suç unsuru olmadığı belirtilip işleme gerek görülmedi. Buna karşın fezlekede Kılıçdaroğlu’nun Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğunu, belediyelere kayyum atanmasını eleştirmesi, iktidarın yargıyı siyasallaştırdığını söylemesi suç unsuru olarak yer aldı.

‘MUHBİR VEKİLLER ŞİKAYET EDİYOR’

CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkındaki fezlekeye, “Ben Osman Kavala, Selahattin Demirtaş, Ahmet Altan, Müyesser Yıldız’ın içeride tutulması doğru değil diye açıklama yapmıştım. MHP milletvekilleri beni şikayet ediyor, terörü övüyor diye. Savcı da dosyayı gönderiyor. Şimdi karşımıza muhbir milletvekilleri çıktı” diyerek tepki göstermişti.

Erdoğan, Berat Albayrak’ın görevden aldığı bürokratları Sayıştay’a atadı

Okumaya devam et

Politika

AKP’li belediyenin borçları yüzünden CHP’li başkanın makam odası haczedildi

AKP’li belediye döneminden kalan 300 milyon borç nedeniyle icra memurlarının sık sık geldiği CHP’li Atakum Belediyesi’nde dün makam odası haczedildi. Belediyeye ait bir tesise de icra gelmesi üzerine Başkan Cemil Deveci isyan etti. 

BOLD – Samsun’da Atakum Belediye Başkanı CHP’li Cemil Deveci, mesainin ilk saatlerinde belediye binasında icra memurları ile karşılaştı. İcra memurları başkanın makam odasını haczetti.

MAKAM KOLTUĞUNA KADAR HER ŞEY HACZEDİLDİ

Anka’nın haberine göre AKP’li eski belediye başkanı İshak Taşçı döneminden kalan borçlar nedeniyle odadaki makam koltuğu, makam masası, misafir koltukları, klima ve televizyona haciz işlemi uygulanırken Başkan Deveci, söz verdikleri projelerin ardı ardına hayata geçirildiği bir dönemde icra memurlarının belediye kapısında sıraya girmesinin, açılış törenlerini basarak haciz işlemi uygulamasının tesadüf olamayacağını söyledi.

SATILAN ARSALARDAN GELEN 400 MİLYON ORTADA YOK

CHP’li Deveci, belediyelerin Samsun esnafına borcunu yaklaşık 600 milyon lira olduğunu hatırlatarak, “Devlete olan borçlarımızı durdurun, kredi açın, başımızda durun, herkes han hamam yapmasın, esnafa olan borcunuzu ödeyin. Kim bunu diyecek? Esnaf Odası Başkanı, ‘Bize daha bir şikayet gelmedi’ diyor” dedi. Atakum Belediyesi’nin 300 milyon lira borcu olduğunu belirten Deveci, “Geçen 5 yılda 65 milyonluk mülk satılmış. Toplam 400 milyona yakın. Bu şehirde yaşıyorsunuz, 400 milyon nerede Atakum’da? Atakum’da 400 milyonluk yatırım yapılmış olsaydı ben de çivi çakmaz herkesin borcunu öderdim. Nerede bunlar?” dedi.

Doğumhane kapısında polisle tanışan Bahar’ın babası da tutuklandı

 

Okumaya devam et

Politika

İyi Partili Usta: Acı reçeteyi yandaş müteahhitlere içirin

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın ekonomide acı reçeteden söz etmesine tepkiler sürüyor. İyi Parti’li Erhan Usta, milletin acı reçetedeki ilaçları içecek midesinin kalmadığını belirterek, “Acı reçeteyi yandaş müteahhitlere içirin” dedi.

BOLD – İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ekonomide “acı reçeteden” söz etmesini eleştirdi.

Usta, “Geçmişte bu acı reçete millete içirildi. Sakın ola sayın Erdoğan o acı reçeteyi millete içirmeye kalkmayın. Milletin ne bu acı reçetedeki ilaçları alacak parası kalmıştır ne de bu ilaçları içecek bünyesi kalmıştır. Siz onu gidin Saray’a içirin, yandaş müteahhitlere içirin” dedi.

FAİZ KARARI ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ ETKİSİ YAPACAK

Faizin Türkiye’deki kötü yönetimin bir sonucu olarak çıktığını belirten Usta, “Dolar kurunun inmiş olması, hastaya ateş düşürücü vermek gibi bir şeydir. Alınacak olan faiz kararı da ekonomi için ateş düşürücü bir etki yapacaktır. Bundan sonra yapısal mahiyetli müdahaleler yapılmazsa, reform kararlarını hükumet almazsa işin geleceği nokta daha fazla faiz artırımı olacaktır. Bizim hükumete önerimiz; ciddi bir şekilde hemen yapısal reform ajandası açıklayın. Bütçenin yeni çerçevede yeniden revize edilmesi lazım” dedi.

ADİL BİR HUKUK SİSTEMİ KURUN

İyi Parti’nin hükumete önerilerini de sıralayan Usta, “İlk yapılacak iş yönetim tarzını bu hükumetin değiştirmesi lazım. Yargılamanın adil olduğu bir hukuk sistemi kurun ve hukukun üzerindeki eli çekin. İşi ehline verin, akraba kayırmacılığından vazgeçin. Kurumları daha fazla itibarsızlaştırmayın” dedi.

Doğumhane kapısında polisle tanışan Bahar’ın babası da tutuklandı

Okumaya devam et

Popular