Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Mahallelinin canına tak etti: Koca terörü komşu kamerasında

Esenyurtlu mahalle sakinleri, polisin öfkeli bir kocanın eşine, her gün uyguladığı şiddete duyarsız kalması üzerine, koca terörünü cep telefonu kaydederek, sosyal medyadan ihbarda bulundu.

BOLD- Esenyurt’taki Yeşilkent Mahallesi sakinleri eşine şiddet uygulayan komşularını sosyal medyadan ihbar etti. Emniyet Genel Müdürlüğü hesabı da etiketlenerek, yapılan paylaşımda, öfkeli kocanın hışmına uğrayan kadının çığlıkları yer alıyor. Adres bilgilerini de paylaşan mahalle sakinleri, hemen hemen her gün yaşanan bu koca terörü için, ihbarda bulunmalarına rağmen polisin gelmediğini iddia ediyor. Sosyal medyadan yapılan paylaşımlarda, bir aile faciası daha yaşanmadan, polisin ve savcılığın müdahale etmesi istendi.

Deprem toplantısına çağrılmayan İmamoğlu: “Seçim bitti, gelin enerjimizi birleştirelim”

Okumaya devam et
Reklamlar

BOLD ÖZEL

Ege’de hayatını kaybeden mülteciler unutulmadı

Geçen ay Ege Denizinde hayatını kaybeden Türkiyeli 7 mültecinin Sakız Adası’nda defnedildikleri bölgeye mezarları yapıldı. Aileler kayıpları için gözyaşı döktü.

BARBAROS KAYA

BOLD ÖZEL – 27 Eylül 2019 tarihinde Türkiye’yi terk etmek zorunda kalan, akademisyen, öğretmen ve yargı mensupları ile çocuklarından oluşan 19 kişilik grubun tekneleri alabora oldu. Kazada 5’i çocuk 7 kişi hayatını kaybetti. Sahil güvenliğin 10 saatlik araması sonucu 12 kişi kurtarılmıştı.

2 Ekim 2019 günü hayatını kaybeden 7 kişi, Sakız Adası’na defnedildi.

Aradan geçen 32 günün ardından Sakız Adası belediyesinin uygun gördüğü mülteci mezarlığına mezarlıklar yapıldı ve 29 Ekim 2019 itibari ile mezarlıklar tamamlanıp yerlerine kondu.

Mezarlıkların tamamlanmasının ardından hayatını kaybedenlerin bazı yakınları da mezarlıktaydı.

Defin törenleri için, yerel yöneticiler, defin hazırlıkları ve cenazelerin toprağa verilmesi aşamalarında destek verdi.

Hayatını kaybedenlerin isimleri ve yaşları şöyleydi:

1-MUSTAFA SAİD ZENBİL 12 Yaş
2-MELTEM ZENBİL 40 Yaş
3-KEVSER SEZER 58 Yaş
4-MAHİR IŞIK 4 aylık
5-MUSTAFA KARA 6 Yaş
6-GÜLSÜM KARA 8 Yaş
7-İBRAHİM IŞIK3 Yaş

 

Ege’de iki çocuğu boğulan mülteci Gonca Kara: Üç çocuğum var ikisi cennette

Okumaya devam et

Gündem

Cezaevindeki annesinin yanına alınmayan Miraz bebeğin gözyaşları

Türkiye Cezaevlerinde anneleriyle birlikte kalan 840 bebekten biri olan Miraz bebek, haftasonunu babasıyla dışarıda geçirdi. Tekrar cezaevine alınmayınca çığlıklara boğuldu…

BOLD – Annesi ile birlikte Gebze Kadın Cezaevi’nde tutulan Miraz bebek, haftasonunu babasının yanında geçirdikten sonra resmi tatil olduğu gerekçesiyle annesinin yanına alınmayınca cezaevi kapısı önünde gözyaşlarına boğuldu.

Annesi Gülistan Diken Akbaba’yla birlikte Gebze Kadın Cezaevi’nde tutulan Miraz bebek, geçtiğimiz haftasonunu birlikte geçirmek üzere babası Cengiz Zaza Akbaba tarafından Cuma günü cezaevinden dışarı çıkarıldı. Bütün haftasonu oğlu ile birlikte zaman geçiren baba, Miraz bebeği yeniden annesinin yanına bırakmak üzere oğluyla bugün cezaevine gitti.

Eşi ile kapalı görüş gerçekleştiren Akbaba, görüş sonrasında çocuğu annesine bırakmak istedi. Ancak cezaevi görevlileri, resmi tatil olduğu gerekçesiyle çocuğu annesinin yanına alamayacaklarını söyledi.

Bu nedenle Miraz bebeğin baba ve annesi duruma itiraz ederek, cezaevi görevlileri ile tartıştı. Yaşananları aktaran baba Cengiz Akbaba, tartışma sırasında cezaevi görevlilerinin “Elimizden gelse bu görüşleri de yasaklayacağız” dediğini belirti.

İtirazlarına rağmen annesinin yanında kalmasına izin verilmeyince babası Miraz bebekle dışarı çıktı. Annesinin yanında kalmasına izin verilmeyen Miraz bebeğin gözyaşlarına boğulduğu anlar yakınları tarafından kaydedildi.

840 BEBEK VE YÜZLERCE ÇOCUK

Türkiye Cezaevlerinde kanunlara aykırı olmasına rağmen hamile ve bebekli yüzlerce kadın bulunuyor. Bazı hamile kadınlar bebeklerini bu nedenle kaybederken, bebekli annelerin çocuklarında da gelişim geriliği görülüyor. Tenkil Süreci’nde Hizmet Hareketi’ne yakın kadınlar ve Kürt hareketinden pekçok kadın bu durumla karşı karşıya kaldı. Aynı şekilde cezaevinde anneleriyle birlikte tutulan ilkokul yaşına gelmemiş çok sayıda çocuk da bulunuyor.

Miraz, cezaevinde annesiyle birlikte tutuluyor.

“Okuldan döndüğümde neden evde yoktun anne…”

Okumaya devam et

Videohaber

CHP’li belediyelerden sosyal medyayı sallayan Atatürk klibi

CHP’li belediyelerin ‘Sen benim şarkılarımsın’ adlı şarkının sözlerini kullanarak hazırladıkları Atatürk klibi sosyal medyada büyük beğeni topladı.

BOLD – CHP’li belediyelerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel sosyal medyada hazırladıkları Atatürk klibi en çok izlenen videolardan oldu. Cem Adrian ve Hande Mehan’ın seslendirdiği ‘Sen benim şarkılarımsın’ adlı şarkının sözlerini Atatürk’ün fotoğraflarıyla paylaşan belediyeler beğeni topladı.

Washington Post’a yazan Brett McGurk: Türkiye’nin açıklaması gereken bazı şeyler var

Okumaya devam et

Popular