Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Stranger Things 4. sezon onayını aldı

Netflix, ilk üç sezonuyla çok sevilen dizisi Stranger Things’in dördüncü sezon onayını verdi.

BOLD– Resmi bir açıklama yapan Netflix, dizinin yaratıcısı Duffer kardeşlerle hem Stranger Things 4.sezon hem de yeni projeler için anlaşıldığını duyurdu.

HAWKİSN’Lİ ERGENLERİN HİKAYESİ DEVAM EDECEK

Özel yetenekleri olan Eleven(11) isimli bir kız çocuğunun Hawkins kasabasına gelmesiyle başlayan öykü bir yandan Upside Down isimli bir paralel evrene karşı verilen mücadeleyi anlatırken bir yandan da bir grup çocuğun hem komik hem sancılı ergenlik sürecine eğiliyor.

Stranger Things’in yaratıcıları Matt ve Ross Duffer kardeşler

Netlix adına açıklamada bulunan Baş İçerik Sorumlusu Ted Sarandos, “İlişkilerimizi güçlendirerek, hayal güçlerini ortaya koyacakları yeni dizi ve filmleri üyelerimizin beğenisine sunacağımız için son derece heyecanlıyız. Duffer Kardeşler’in ‘The Upside Down’ dünyasının dışına çıktıklarında neler yapabileceklerini görmek için sabırsızlanıyoruz.” açıklamasıyla ikilinin önümüzdeki yıllarda Stranger Things dışındaki öykülerle karşımıza çıkacağının müjdesini verdi.

Sevilen dizinin büyük popülerlik yakalayan çocuk oyuncuları bir arada

OLAYLAR HAWKİNS KASABASINI AŞABİLİR

Netflix, sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir videoyla 4. sezonun resmi duyurusunu da yaptı. Videoda yer alan ifadeler yeni sezonun Hawkins kasabası dışında geçebileceğini düşündürüyor. Eleven’ın kasabadan ayrıldığı düşünüldüğünde bu olasılık oldukça yüksek. Henüz yayın tarih duyurulmayan 4. sezonunun 2020 yazında seyirciyle buluşması bekleniyor. Şimdilik aşağıdaki duyuruyla yetinmek zorundayız.

Kültür

Tayfa dördüncü haftaya da lider girdi

Tüm zamanların animasyon rekorunu kıran Rafadan Tayfa Göbeklitepe, gösterimdeki dördüncü hafta sonunda da en çok izlenen film oldu.

BOLD– İlk ondaki filmlerin sekizini yerli yapımların oluşturduğu haftanın gişesi en merak edilen yapımı Karakomik Filmler 2 ilk üçe giremedi. İşte 17-19 Ocak hafta sonunda Türkiye’de en çok izlenen filmler…

10. KUZULAR FİRARDA: UZAY PARKI

Hafta sonu hasılat: 264.335 TL
Hafta sonu seyirci: 13.236

9. MUCİZE 2 AŞK

Hafta sonu hasılat: 242.402 TL
Hafta sonu seyirci: 17.62

8. DOLITTLE

Hafta sonu hasılat: 1.188.616 TL
Hafta sonu seyirci: 57.457

7. BİZ BÖYLEYİZ

Hafta sonu hasılat: 1.325.339 TL
Hafta sonu seyirci: 64.395

6. TÜRKLER GELİYOR: ADALETİN KILICI

Hafta sonu hasılat: 2.146.779 TL
Hafta sonu seyirci: 116.930

5. GAMONYA: HAYALLER ÜLKESİ

Hafta sonu hasılat: 2.180.536 TL
Hafta sonu seyirci: 117.980

4. KARAKOMİK FİLMLER 2

Hafta sonu hasılat: 3.022.632 TL
Hafta sonu seyirci: 139.849

3. SIFIR BİR

Hafta sonu hasılat: 2.756.771 TL
Hafta sonu seyirci: 148.122

2. BABA PARASI

Hafta sonu hasılat: 3.400.756 TL
Hafta sonu seyirci: 185.929

1. RAFADAN TAYFA GÖBEKLİTEPE

Hafta sonu hasılat: 4.611.548 TL
Hafta sonu seyirci: 265.079

Okumaya devam et

Kültür

Kenan Işık’tan sevindiren haber; dik durabiliyor ve gözleriyle iletişim kuruyor

Beril Işık, Kim 500 Milyon yarışması ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan, eşi Kenan Işık’ın sağlığı konusunda hayranlarını sevindiren haberler paylaştı.

BOLD- Yaklaşık 6 yıl önce, bir kaza sonrası girdiği bitkisel hayata kısa süre önce çıkan, oyuncu ve sunucu Kenan Işık’ın sağlığı konusunda olumlu haberler geldi. Kenan Işık’ın eşi Beril Işık, tedavisine ecde devam edilen Kenan Işık’ın gözleriyle konuştuğunu söyledi.

VÜCUDUNU KENDİ DİK TUTABİLİYOR

Eşinin söylenenleri duyduğunu fakat tepki vermediğini söyleyen Beril Işık, “Yoğun bir şekilde fizyoterapi ve ergoterapi görüyor. Bakışlarıyla etrafındakini takip edebiliyor. Artık gözleriyle iletişim kurabiliyor. Tekerlekli sandalyesinde kimi zaman bütün gün oturuyor. Vücudunu artık tamamen kendisi tutabiliyor, dik durabiliyor. Daha önce bunların hiçbirini yapamıyordu”  diye konuştu.

SAUNADA DÜŞEREK BAŞINI ÇARPTI

Kim 500 Milyon yarışması ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan Kenan Işık, 2014 yılında, çalıştığı bir spor salonunun saunasından çıkarken, ayağı kaymış ve yere düşen Işık ve kafasını sert zemine çarpmıştı. Kazanın ardından Amerikan Hastanesine kaldırılarak ameliyata alınan Kenan Işık, 3 buçuk saatlik operasyonun ardından yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmıştı. Girdiği bitkisel hayattan kısa süre önce çıkan Kenan Işık’ın tedavisi evinde devam ediyor.

AİHM Türkiye aleyhine başvurularda Erdoğan ile istişareli sipariş kararlar alıyor

Okumaya devam et

Kültür

Rafadan Tayfa: Göbeklitepe’den tüm zamanlar rekoru

Rafadan Tayfa Göbeklitepe, üç haftada ulaştığı izleyici sayısıyla tüm zamanların rekorunu kırdı.

BOLD– 2 milyon 232 bin 136 izleyiciye ulaşan yapım, hem yerli hem yabancı yapımlar göz önüne alındığında Türkiye’de tüm zamanların en çok izlenen animasyon filmi olmayı başardı.

ÇOCUĞUNU BAHANE EDİP GELENLER VAR

Filmin başarısı hakkında konuşan yapımcı ve yönetmen İsmail Fidan, “Çocuğunu bahane ederek hatta yanında çocuk olmadan gelen yetişkinler var. Filmi izleyenler içinde 35 yaş civarı anne baba ve 70 yaş civarı dede ninelerin de olduğunu görüyoruz.” Fidan yetişkinlerin ilgisini ise hem TV serisinin hem sinema filminin 90’ların çocukluğunu anlatmasına bağladı.

Rafadan Tayfa’nın ilk uzun metrajı “Dehliz Macerası”, 2018’de 31 haftada 1 milyon 802 bin izleyiciye ulaşırken “Göbeklitepe” şimdiden 2 milyon 232 bin 136 sayısına ulaştı. Filmin gösteriminin uzun süre devam edeceği düşünüldüğünde sevilen ekibin çıtayı epey yükselteceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Okumaya devam et

Popular