Politika

Ali Babacan ve Erhan Usta ilk kez yan yana görüntülendi

AKP’den istifa ederek yeni bir parti kurma çalışmalarına hız veren eski Bakan Ali Babacan ile MHP’den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta ilk kez yan yana poz verdi.

Eski Hazine Müsteşar Vekili Cavit Dağdaş’ın annesi Nahide Dağdaş’ın cenaze töreninde yeni siyasi oluşum içerisinde olan isimler bir araya geldi. AKP’den ihracı istenmesi üzerine istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın cenazeye katılan isimler olduğu öğrenildi.

Cenazede dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise MHP eski Grup Başkanvekili ve Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta ile Ali Babacan’ın yan yana saf tutmuş olduğu görüldü. Erhan Usta’nın Babacan’ın kuracağı partinin Karadeniz yapılanmasından sorumlu olacağı ifade edilmişti. Babacan ve Usta’nın yan yana fotoğraflanması, Usta’nın Babacan’ın kuracağı partinin ilk milletvekili olduğu şeklinde yorumlandı.

Babacan ile Davutoğlu uzun bir aradan sonra ilk kez cenazede görüştüler. Yine AKP’li eski bakanlardan Sadullah Ergin ve Beşir Atalay da cenazede yer alan isimlerdendi.

Saray MİT’i sahaya sürdü!

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya