Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Türk dizisine Fransa’da en iyi yapım ödülü

Ay Yapım imzalı “Fatmagül’ün Suçu Ne” Fransa’da “en iyi yabancı dizi” seçildi. Yurt dışına en çok satılan yerli dizi olan başarılı yapım birçok ülkede gösterilmeye devam ediyor, bazı ülkelerde ise yeniden çekiliyor.

BOLD – Fransa’da halk oyuyla düzenlenen ve bu yıl 325 bin kişinin oy kullandığı “soapawards” isimli yarışmada en iyi yabancı dizi seçilen “Fatmagül’ün Suçu Ne” bu güne kadar 40’tan fazla ülkede izlendi ve yolculuğuna devam ediyor.

Dizi Fransa’da “Fatmagul” adıyla gösterildi

40’TAN FAZLA ÜLKEDE İZLENİYOR

İspanya, Amerika ve Hindistan gibi bazı ülkelerde ise yeniden çekilen dizinin Türkiye’de yayınlandığı kanal olan Kanal D’nin International Yönetici Direktörü Kerim Emrah Turna, “Bugün Fatmagül’ü 154 ülke ekranlarında izleyicilerle buluşturuyoruz. Son 9 yılda tüm dünyada bir fenomene dönüştü. Fatmagül’ün İspanya’daki başarısı ile birlikte Batı Avrupalı yayıncılar Türk dramasının akıcı dili ve prodüksiyon kalitesini kabul etme yönünde ilk adımı atmışlardı. Fransız izleyicileri tarafından verilen bu ödül ise izleyicinin de ekranlarda daha fazla Türk içeriği görmek istediğinin açık bir kanıt oldu.” sözleriyle yapımın serüveninden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Fatmagül’ün Suçu Ne Fransızcada nasıl duruyor derseniz sizin için aşağıya final sahnesini bırakıyoruz: FATMAGUL, final en français !

Kültür

J.London uyarlaması “Vahşetin Çağrısı”ndan ilk fragman yayınlandı

Jack London’ın ünlü eseri The Call of the Wild’dan (Vahşetin Çağrısı) uyarlanan ve başrolünde Harrison Ford’un yer aldığı aynı adlı filmin ilk fragmanı paylaşıldı.

BOLD– Beyaz Diş, Martin Eden, Demiryolu Serserileri gibi klasikleşmiş eserleri kaleme alan Jack London‘ın unutulmaz romanı The Call of the Wild sinemaseverler ile buluşacak. Daha önce Charlton Heston ve Rutger Hauer gibi oyuncularla da sinemaya uyarlanan öyküde bu sefer perdede Harrison Ford yer alacak.

ALASKA’NIN VAHŞİ DOĞASINDA BİR KÖPEK VE BİR İNSAN

Türkçeye Vahşetin Çağrısı adıyla çevrilen The Call of the Wild, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? İle dikkatleri çeken Oscar adayı yönetmen Chris Sanders tarafından sinemaya uyarlanıyor. Filmin senaryosu ise daha önce Logan ve Blade Runner 2049’da imzası olan Michael Green‘e ait.

Film, 19. yüzyılın sonlarında yaşanan altına hücum sırasında huzurlu bir yaşam sürdüğü California’dan kızak çekmesi için Alaksa’ya götürülen Buck adlı bir köpeğin zorlu şartlara uyum sağlamak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Türkiye’de 21 Şubat 2020’de vizyona girecek olan Vahşetin Çağrısı’nda Harrison Ford’a Dan Stevens, Omar Sy, Karen Gillan, Bradley Whitford ve Colin Woodell gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya devam et

Kültür

“Cosmos” serisinin 3. sezonu National Geographic’te prömiyer yapacak

Beğenilen belgesel serisi “Cosmos” üçüncü sezonu prömiyerini 2020 Mart’ında National Geographic’te yapacak.

BOLD– “A Pesonal Voyage” ve “A Spacetime Odyssey” isimli ilk iki sezonun ardından 9 Mart 2020’de izleyici buluşacak olan üçüncü Cosmos, “Possible Worlds” (Muhtemel Dünyalar)adını taşıyor.

ÜNLÜ İSİMLERE YER VERME GELENEĞİ SÜRÜYOR

Serinin ünlü isimlere yer verme alışkanlığı devam ediyor. Possible Worlds’ta seriye katkı sunacak isimler ise Seth MacFarlane, Viggo Mortensen ve Patrick Stewart. İkinci sezon olarak tanımlayabileceğimiz A Spacetime Odyssey’de yer alan Neil DeGrasse Tyson da 9 Mart’ta izleyiciyle buluşacak olan yeni seride yer alacak.

2039 NEW YORK DÜNYA FUARI

2039 yılında New York’ta düzenlenecek kurgusal bir fuarla start alacak olan öykü bizleri bir uzay-zaman yolculuğuna çıkaracak. Dizinin; yaratıcı, baş yapımcı, yazar ve yönetmeni olan Ann Druyan “Possible Worlds” için “Bu üçüncü Cosmos bizim için en cesur olanı.” ifadesini kullandı.

Yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda Seth MacFarlane Başkan Truman olarak yer alırken, Patrick Stewart astronom William Herschel’i canlandıracak. Viggo Mortensen, Sovyet bitki genetikçisi Nikolai Vavilov’u oynayacak ve Judd Hirsch’i ise atom bombasının babası Robert Oppenheimer rolünde izleyeceğiz.

Okumaya devam et

Kültür

The Lord of The Rings dizisi daha çekilmeden 2. sezonu onaylandı

Amazon tarafından çekilecek olan The Lord of The Rings dizisi daha birinci sezon bölümleri bile çekilmeden ikinci sezon onayı aldı.

BOLD– Televizyon tarihinin en pahalı prodüksiyonu olması beklenen dizinin ekranlara ne zaman geleceği de hala belirsizliğini koruyor.

ORTA DÜNYA’NIN İKİNCİ ÇAĞI

Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nde anlatılan üçüncü çağın öncesini anlatılacak dizinin senaryosunu daha önce Star Trek Beyond’a imza atmış olan Patrick McKay ve John D. Payne kaleme alıyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Penny Dreadful ve Jurassic Park: Fallen Kingdom’a imza atmış olan J.A. Bayona oturuyor.

Dizinin ilk sezonunda ilk iki bölüm çekildikten sonra yapıma birkaç ay ara verilecek ve sürede ikinci sezon yazılacak. Böylece yapımcılara da ilk bölümlere bakarak birinci sezonun geri kalanını daha iyi planlama imkanı tanınmış olacak.

Okumaya devam et

Popular