Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Yiğit Bulut’tan Bahçeli’ye Ecevit benzetmesi: Haberal’a hiç güvenmedim

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, Ecevit’e yapılanları referans göstererek MHP Lideri Bahçeli’yi Mehmet Haberal konusunda uyardı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut’tan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Başkent Üniversitesi Hastanesi’nin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal’la ilgili uyarı geldi. O dönemi yaşadığını belirten Bulut, Bahçeli’nin acilen başka hastaneye nakledilmesi gerektiğini kaydetti.

ACİLEN BAŞKA HASTANEYE NAKLEDİLMELİ

Yiğit Bulut sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “Bir noktanın da altını çizmeliyim” diyerek, “2001 krizi ve Mehmet Haberal’ın hastanesi’ne teslim edilen Ecevit! Ve sonrası yaşananlar! Bu Haberal denilen adama hayat boyu güvenmedim, güvenmem… Eğer Sayın Bahçeli hala ordaysa acilen başka hastaneye nakil edilmeli!” ifadelerini kullandı.

İNTERNETTEN OKUMADIM, YAŞADIM

O dönemli ilgili iddialı sözler sarfeden Bulut, “Neyse ben 2001’i bazıları gibi internetten okumadım! Yaşadım! Uyarımı yaptım! Söyleyeceğimi söyledim! Gerekirse isim, saat, yıl, yer olarak da açıklarım! Sayın Bahçeli’ye sorun Yiğit Bulut sizi sever mi diye! Ben söyledim, uyardım, çekiliyorum! Hoşçakalın!”

 

Bahçeli’nin hastalığını yazdı: Kalp ve organ yetmezliği

Politika

Meclis’ten ve Belediyelerden çekilme HDP’nin gündeminde

Kazandığı belediyeler tek tek alınan HDP’de Sırrı Sakık tüm belediyelerden çekilmeyi önerdi. Eren Keskin “Meclis’ten de” diyerek bir adım öteye geçti.

BOLD – HDP’nin belediyelerden ve TBMM’den çekilmesi ilk kez resmi bir ağızdan dile getirildi. HDP’li Sırrı Sakık, dört belediyesine daha kayyum atanan HDP’nin tüm belediyelerden çekilmesi gerektiğini söyledi.

Sakık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi: “HDP’li belediyelere kayyum rutinleşip normalleşirken kendine demokrat(!) diyen hiçbir kesimden ve şahıstan bir beklentim yok. Ancak HDP’den beklentim yereldeki bu çıkmazdan kurtulmasıdır. Şahsi fikrim kalan belediyelerin hep birlikte çekilmesidir” ifadelerini kullandı.

Sakık’ın sosyal medya takipçilerinden bazıları bu öneriye destek verirken bazıları da karşı çıktı.

EREN KESKİN’DEN DESTEK

Sakık’ın belediyelerden çekilme önerisine Eren Keskin’den destek geldi. Keskin HDP’nin Meclis’ten de çekilmesi gerektiğini belirtti.

HDP’nin yerel seçimlerden önce 96 belediyesine kayyum atanmıştı. Yerel seçimlerden sonra da başta Diyarbakır ve Mardin olmak üzere HDP’li belediyelere peş peşe kayyum atanmaya başlandı. Halen HDP’nin eski eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile onlarca HDP’li siyasetçi tutuklu durumda.

Okumaya devam et

Politika

“Su yok desinler” diye mahkumlar suyu bilerek döküyormuş!

Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevlerinde mahkumların çektiği su sıkıntısını gündeme getirdi. Bu konuda bilgilendirdiği bir AKP milletvekilinin söyledikleri ise akıllara durgunluk verdi.

BOLD – İnsan hakları aktivisti ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevindeki mahkumların yaşadığı sıkıntıları gündeme taşımaya devam ediyor. Hak ihlallerini genellikle Mecliste düzenlediği basın toplantılarıyla gündeme taşıyan Gergerlioğlu, iktidar mensuplarını da bilgilendirerek ihlallerin giderilmesini sağlıyor.

AKP’LİDEN SKANDAL SÖZLER

En son cezaevlerindeki mahkumların çektiği su sorununu gündeme getiren Gergerlioğlu, konu hakkında bilgilendirdiği bir AKP Milletvekilinden duyduklarını sosyal medyada paylaştı. Gergerlioğlu’nun paylaşımı şöyle: “Cezaevlerinde su sıkıntısı var, diyorsun, hakikaten çoğunda var… Ak Partili vekil; yok, yok onlar su yok diye söylensin diye bilerek suyu döküyorlardır, diyor. Vicdan olmazsa, ne yapsan boş..!”

Gergerlioğlu’nun paylaşımına eski mahkumlardan da çok sayıda yorum geldi. Cezaevinde kalanlar yaşadıkları su sıkıntılarını anlattı.

“Kapalı görüşte camın arkasından bebeğimizi eşime gösterirken gardiyan ağlıyordu”

Okumaya devam et

Politika

CHP’li Mahmut Tanal: “TBMM Biri Bizi Gözetliyor Evi’ne döndü”

CHP’li Tanal, geçen hafta Meclisteki kulislere güvenlik kameraları yerleştirildiğini hatırlatarak “Ben milletvekili olarak neden izleniyorum, neden fişleniyorum” diye sordu.

BOLD – İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sadece milletvekillerinin girebildiği, Meclisteki balkonların kulislerine geçen hafta konulan güvenlik kameralarını genel kurul gündemine taşıdı. “TBMM, BBG Evi’ne döndü” diyen Tanal, güvenlik kameralarının ne amaçla konulduğunun Meclis Başkanlığınca açıklanmasını istedi. Milletvekillerinin bu yolla birilerince fişlenebileceğini ileri süren Tanal, görüntü alan kameraların ses kaydı da yapıp yapmadığını sordu.

NEDEN FİŞLENİYORUM?

Meclis Başkanlığından geçen hafta konan kameraları bir an önce kaldırmasını talep eden Tanal, “Bu bir fişlemedir, bu bir izlemedir. Güvenlik kaygısı ile telem hak ve özgürlükler bu kadar feda edilemez. Ben milletvekili olarak neden izleniyorum, neden fişleniyorum” dedi.

Diyanetten 295 bin liralık kısa film savunması

Okumaya devam et

Popular