Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Sezgin Tanrıkulu: Silivri Cezaevi’nde gardiyan görünümlü MİT’çiler var

Tanrıkulu, Silivri Cezaevi’nde “İşkenceci Emin” lakaplı bir MİT görevlisi bulunduğu, ayrıca infaz memuru görüntülü MİT elemanları olduğu iddiasını TBMM’ye taşıdı.

BOLD – CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Silivri 9 No’lu Kapalı Cezaevi’nde, kendisini “MİT elemanı” olarak tanıtan, buradaki tutuklularca “İşkenceci Emin” olarak anılan infaz koruma memurunun karıştığı işkence iddialarını, TBMM’ye taşındı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Silivri 9 No’lu Kapalı Cezaevi’nde, kendisini “MİT elemanı” olarak tanıtan, buradaki tutuklularca “İşkenceci Emin” olarak anılan infaz koruma memurunun karıştığı işkence iddialarını, TBMM’ye taşındı.

“İŞKENCECİ EMİN’İN BAZI TUTUKLULARLA TEMASI YASAKLANDI”

Tanrıkulu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Şahısla ilgili fiziksel işkence iddiaları, çok sayıda tutuklu ve tahliye olmuş kişiler tarafından dile getirildiği, şikâyet dilekçelerinin cezaevi ya da savcılık tarafından bloke edildiği, şahıs ile ilgili bir soruşturma açılamadığı ve cezaevi tarafından şahsın bazı tutuklularla temasının yasaklandığı yine iddialar arasındadır” ifadelerine yer verildi.

Tanrıkulu, soru önergesinde şu soruları yöneltti:

“Tutuklu ve hükümlülerin tanık olduğu, cezaevlerinde infaz memuru olarak görünen MİT elemanları olduğu yönündeki iddialar doğru mudur? Şahıs ile ilgili yapılan şikâyet dilekçelerinin bekletilmesi ve işleme alınmamasının izahı nedir? Şahsın kamera bulunmayan bölgelerde işkence yaptığına dair iddialar doğru mudur? Şahsın kamuoyunca tanınan tutuklularla temas etmesi neden yasaklanmıştır?”

“Sen susarsan bebekler cezaevinde büyür!”

Gündem

Türkiye’de 122 bin 500 kişi karantina altında

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs salgını kapsamında 180 ayrı yerleşim yerinde toplam 122 bin 500 kişinin karantina altında olduğunu açıkladı.

BOLD-Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Türkiye’de uygulanan karantina uygulamalarından bahseden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, videokonferansla katıldığı bir canlı yayında, “Şu anda 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 vatandaşımız karantinada, yurtlardakilerle birlikte 138 bin karantinada olan var” açıklamasında bulundu.

Koronavirüs önlemleriyle ilgili konuşan Bakan Soylu, “Büyükşehirlerde hayat hafta içi yüzde 85-90 oranında tam anlamıyla kendisini evine çekmiş durumda. 26 bin kişiye adli ve idari ceza kesildi. Şu anda 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 vatandaşımız karantinada, yurtlardakilerle 138 bin karantinada olan var” değerlendirmesinde bulundu.

Soylu ayrıca, şu anda günlük 10 milyon maske üretilerek dağıtıldığını, yakın zamanda bu sayının 20 milyon ve üzerine çıkacağını aktardı.

Türkiye’de vefat eden kişi sayısı 96 artarak toplamda 908’e çıktı!

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de vefat eden kişi sayısı 96 artarak toplamda 908’e çıktı!

Koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 96 kişi daha hayatını kaybetti. Türkiye’de virüs nedenli vefat eden sayısı 908’e çıktı.

BOLD-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde yaşanan gelişmeleri paylaştı. 28 bin 578 kişiye test uygulandığı ve bu uygulamadan 4 bin 56 kişinin sonuçlarının pozitif çıktığı vurgulandı.

Türkiye’de toplam vaka sayısı son açıklama ile 42 bin 282 kişiye çıktı. Son 24 saat içerisinde 296 kişinin iyileştiği ve taburcu olduğu belirtilen açıklamada toplam iyileşen kişi sayısı 2 bin 142 kişiye çıktı.

Koronavirüs Günlüğü: Dünyadaki vaka sayısı 1,5 milyonu geçti

Okumaya devam et

Gündem

Karantinadakilerin GSM takibi başladı: İlk mesajlar atıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı Pandemi İzolasyon Takip Sistemi hayata geçti. TRT Haber’in son dakika haberinde vatandaşlara atılan mesajlardan bir ekran görüntüsü paylaşıldı.

BOLD – Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çalışmaları kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın duyurusunu yaptığı Pandemi İzolasyon Takip Sistemi faaliyete geçti.

TRT Haber, geçtiği son dakika haberinde kimi vatandaşlara gönderilen mesajların ekran görüntüsünü paylaştı.

Proje, kanuni yetki çerçevesinde gerekli izinler alınarak Sağlık Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı ve GSM operatörlerinin iş birliğiyle uygulamaya alındı.

YAYILIMI ÖNLEYİCİ ANALİZLER YAPILMASI PLANLANIYOR

Proje kapsamında pozitif vakaların, kendilerinin, yakınlarının ve bütün toplumun sağlığı için gerekli izolasyon kuralına uyup uymadıklarının takibi planlanıyor. Böylelikle karantinadakilerin ve bölgelerin hareketliliği gözlemlenebilecek, yayılımı önleyici analizler yapılabilecek.

Karantinadan kaçanlar, GSM ile takip edilecek

Okumaya devam et

Popular