Bizimle iletişime geçiniz

Ekonomi

Şehrin 5’te 1’i icralık durumda

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Kırıkkale’de nüfusun 5’te 1’inin icralık olduğuna dikkat çekti. Kentteki işsiz sayısının ise 15 bin olduğunu açıkladı.

BOLD Türkiye’de her geçen gün kendini gösteren ekonomik kriz vatandaşları olumsuz etkiliyor. Borcunu ödeyemeyen birçok vatandaş icralık oluyor. Orta Anadolu’nun sanayi kenti Kırıkkale’de vatandaşın 5’te 1’i icralık duruma geldi.

İCRAYA DÜŞEN SAYISI 30 BİNİN ÜZERİNDE

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada seçim bölgesi Kırıkkale’de 15 binin üzerinde kayıtlı işsizin bulunduğuna dikkat çekti. 30 binin üzerinde icralık vatandaşın bulunduğu Kırıkkale’de toplam nüfusun beşte 1’inin icralık durumda olduğunu vurguladı.

Önal, “Bir zamanlar TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisi ve tam kapasiteli çalışan Makine Kimya Kurumu gibi dev sanayi tesisleriyle Anadolu’nun göz bebeği olan Kırıkkale şimdilerde tam bir tarım ve hayvancılık kenti” dedi.

ÇİFTÇİNİN DURUMU DA PERİŞAN

Kentte tarım ve hayvancılıkla uğraşanların da durumunun hiç iyi olmadığını aktaran Önal, “Çiftçilerimize geçen yıldan kalan sertifikalı tohum destek paraları hâlen ödenmemiş, gübre, mazot ve diğer tarımsal girdi fiyatlarındaki artış sebebiyle çiftçilerimiz perişan olmuştur. Bunun yanında, Sulakyurt, Delice ve Keskin ilçelerimiz ile Çelikli beldemizde yaşanan doğal afetler ve olumsuz iklim koşulları sebebiyle çiftçilerimiz Ziraat Bankasına olan borçlarını ödeyememiştir. Bu sebeple Kırıkkale’miz bir an önce doğal afet bölgesi ilan edilmeli ve çiftçilerimizin banka borçları ertelenmelidir” dedi.

Bir tweet yüzünden gözaltına alınan Avazyan adli kontrolle serbest

Okumaya devam et
Reklamlar

Ekonomi

IBAN in Koronavirüs out! Erdoğan’dan ‘dilenci’ açıklaması…

Türkiye’nin koronavirüs salgını nedeniyle merakla beklediği ekonomik destek paketi yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan “Biz Bize Yeteriz” sloganıyla bütün vatandaşları bağış yapmaya davet etti.

BOLD-Canlı yayında IBAN numarası veren Erdoğan, Ramazan ayında toplanan zekatların bu bağış kampanyasına verilmesini istedi. Muhalefetin sert bir şekilde eleştirdiği bu kampanya sonrası koronavirüs krizi nedeniyle tarihinin en ağır ekonomik bunalımını yaşayan Türkiye bu süreçten nasıl çıkacak?

Gazeteci Fatih Akalan ve ekonomi yazarı Turhan Bozkurt ekonomideki son gelişmeleri ve Koronavirüs krizi sonrası Türkiye ve dünya ekonomisindeki son durumu Bold Medya Youtube kanalında canlı yayınında değerlendiriyor.

Okumaya devam et

Ekonomi

Korona krizinde de vatandaşı borçlandıracaklar

Koronavirüs salgını karşısında birçok ülke vatandaşlarına karşılıksız para verirken AKP, krediyle borçlandırma yolunu seçti. Koronavirüsten etkilenenlere yardımcı olmak için kamu bankalarının vereceği kredilerin başvuruları bugün başladı.

BOLD – Koronavirüsün etkilerini azaltmak için alınan kararlar doğrultusunda sosyal yardımdan faydalanan ailelere verilen yardımların ödemesi ve kredi başvuruları bugün başlıyor. Kamu bankaları, geliri 5 bin TL’nin altında olan vatandaşlara 10 bin TL’ye kadar kredi verecek.

5 NİSAN’A KADAR ÖDEMELER SÜRECEK

Koronavirüsün etkilerini azaltma kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal yardımlardan faydalanan iki milyon haneye verilen desteğin bin liraya yükseltildiğini açıklamıştı. Söz konusu destekler bugün ödenmeye başladı. Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar ödemelerini 1 Nisan’da, 1 ve 6 olanlar 2 Nisan’da, 2 ve 7 olanlar 3 Nisan’da, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan’da, 4 ve 9 olanlar 5 Nisan’da alacak.

KREDİ BAŞVURULARI BUGÜN BAŞLIYOR

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, hane halkı geliri aylık 5 bin TL ve altında olan yer alan müşterilerine kredi vereceğini açıklamıştı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, konu ile ilgili ortak açıklama yapmıştı. Kredi başvuruları da bugün başlıyor. Vatandaşlar 10 bin liraya kadar 6 ayı ödemesiz 36 aya kadar vadeli kredi çekebilecek. Müşteriler, kampanyaya katılan tüm kamu bankalarından veya kamu katılım finans kuruluşlarından yalnızca birine başvuru yapabilecek.

Biz Bize Yeteriz Kampanyası’na zorla bağış toplanmaya başlandı

Okumaya devam et

Ekonomi

Pazar yoğunluğuna yeni önlemler

İçişleri Bakanlığı pazar yerleri ile ilgili yeni koronavirüs genelgesi yayınladı. Genelgeye göre tezgah aralığı 3 metre olacak ve pazar alanında en fazla esnaf sayısının iki katı vatandaş olacak. Pazar yerlerinde yoğunluğunun öne geçilmesi için minare ve belediyelerden anons yapılması önerildi.

BOLD – İçişleri Bakanlığı pazar yerleri için koronavirüs salgınına karşı yeni genelge yayınlandı. Pazarlarda artık tezgah aralığı 3 metre olacak ve pazar alanında en fazla esnaf sayısının iki katı vatandaş olacak.

MİNARELERDEN ANONS YAPILACAK

Pazar yerleri için koronavirüs salgınına karşı yeni genelge yayınlandı. Pazar yeri alanına kontrollü giriş çıkış yapılacak, giriş çıkış dışındaki alanlar demir bariyerle kapatılacak. Pazar yerine giriş ve çıkışlar aynı yerden yapılmayacak. Tezgah araları en az 3 metre olacak. Pazar yerine esnaf sayısının en fazla 2 katı vatandaş alınacak. Pazar yerlerinde akşam saatlerinde yaşanan yoğunluğunun öne geçilmesi için camilerden ve kolluk kuvvetleri ile belediye sık sık anons yapması önerildi.

Biz Bize Yeteriz Kampanyası’na zorla bağış toplanmaya başlandı

Okumaya devam et

Popular