Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Tutuklu Harbiyelinin annesi Melek Çetinkaya ikinci kez gözaltında

15 Temmuz’un ardından tutuklanarak müebbet hapis cezası verilen Harbiyeli Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, Ankara Kızılay’da polis tarafından gün içerisinde ikinci kez gözaltına alındı.

BOLD-Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya ile vatani görevini yaparken tutuklanan Er Yasin Akgül’ün annesi Fadime Akgül, KHK’lı Acun Karadağ’ın daveti üzerine Yüksel TV’de canlı yayına konuğu oldu. Melek Çetinkaya, program öncesi polis tarafından karga tulumba gözaltına alınmıştı.

Yüksel TV’deki programdan sonra Acun Karadağ ile birlikte KHK’lıların eylemine katılmadan polis tarafından ikinci kez gözaltına alındı. Yüksel Direnişçilerine destek amaçlı Kızılay’a giden Çetinkaya, alana girer girmez polisin müdahalesiyle karşılaştı.

Gözaltına alınan KHK’lı Yüksel Direniçileri ile Melek Çetinkaya, emniyete farklı araçlarla götürüldü. Hala gözaltında olduğu öğrenilen Çetinkaya ve KHK’lı direniçilerin ne zaman serbest bırakılacağı bilinmiyor.

Doktor Rana: “Sınırdan bebeğimi valize koyup geçmek zorunda kaldım”

Gündem

Manisa ve Elazığ depremleri bilen isimden Silivri uyarısı: “Birkaç gün içinde 5 veya 6 şiddetinde deprem olabilir”

Uzmanların tahmin ölçümleri güvenilmez demesine rağmen, Manisa ve Elazığ depremlerini bilmesiyle gündeme oturan Dyson Lin’in, son Silivri uyarısı sosyal medyayı salladı.

BOLD – Türkiye’de yaşanan depremlerle ilgili yaptığı tahminler sonrasında gündeme gelen Tayvanlı Dyson Lin adlı sosyal medya kullanıcısı İstanbul’un Silivri ilçesinde birkaç gün içerisinde 5 veya 6 şiddetinden deprem beklediğini duyurdu.

TAHMİNLERİ GÜVENİLMEZ

Deprem tahminlerini Air 2 adlı bir cihazla yaptığını ileri süren Dyson Lin hakkında pek fazla bir bilgi de bulunmuyor. Ölçümlerini hava, su ve bitkilerden gelen sinyallerle yapan Dyson Lin’in, bu yöntemi hakkında tartışmalar var. Lin, bu işlemi yapabilmek için basit bir elektrik devresi de kullanıyor. Bazı tahminleri gerçekleşmiş olsa da birçok tahmininde yanılıyor. Uzmanlar, daha önce Manisa ve Elazığ depremlerini doğru tahmin eden, Dyson Lin’in tahmin yöntemlerinin bilimsel veya işlevsel olduğunu söylemenin mümkün olmadığı görüşünde.

SİLİVRİ TAHMİNİ ENDİŞELENDİRDİ

Deprem uzmanlarının, yöntemleri için güvenilmez demesine rağmen, sosyal medyada Lin’in tahminleri gündem oluyor. Son olarak Silivri’de yakın zamanda deprem olacağı tahmininde bulunan Lin, deprem haberleri ile oturup kalkan İstanbullular başta olmak üzere tüm Türkiye’yi endişeye sevk etti.

AKP’den deprem parası itirafı: Farklı ihtiyaçlara harcandı

Okumaya devam et

Gündem

Marmaris açıklarında 4,1’lik deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Muğla Marmaris açıklarında saat 08.10’da 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Marmaris’te dün de 5,1 ve 4,6 büyüklüğünde sarsıntı olmuştu.

BOLD  Elazığ depreminin etkileri hâlâ sürerken, dün Marmaris’de 5,1 ve 4,6 büyüklüğünde iki depremin meydana gelmişti. Bugün de saat 08:10’da 4,1 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

ŞİDDETİNİ VE SAATİNİ TAKİP MÜMKÜN

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere buradan ulaşabilirsiniz.

AKP’den deprem parası itirafı: Farklı ihtiyaçlara harcandı

Okumaya devam et

Gündem

Hasta tutuklu kan kusarak yaşamını yitirdi

25 yıldır cezaevinde bulunan Hüseyin Polat, telefonda kardeşine “ben öleceğim galiba” dedikten sonra cezaevinde kan kusarak 52 yaşında hayatını kaybetti.

BOLD – Hakkındaki müebbet hapis cezasından dolayı 25 yıl boyunca cezaevinde tutulan Hüseyin Polat (52), 25 Ocak’ta Tekirdağ F Tipi Kapalı Cezaevi’nde mide kanaması geçirdikten sonra yaşamını yitirdi. Rahatsızlanması üzerine Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne götürülen Polat, burada “yer olmadığı” gerekçesiyle yatışı yapılmadı. Diğer hastanelere sevk edilmek istenen Polat, oralarda da yer olmadığı gerekçesiyle aynı hastanenin farklı bir polikliniğinde yatışı yapıldı. Yatışı yapılana kadar çok fazla kan kaybeden Polat, hastanede yaşamını yitirdi.

Mezopotamya Ajansı’ndan Ferhat Çelik’in haberine göre; Polat’ın ağabeyi Sinan Polat, kardeşinin hastane ve cezaevinin ihmalkarlığı sonucu öldüğünü belirterek, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Kardeşinin hiçbir hastalığının bulunmadığını ifade eden Polat, “Hüseyin 23 Ocak’ta bir boyun ağrısı çekiyor. Revirde götürülüyor ve burada kendisine bir iğne yapıyorlar. O iğne kardeşime olumsuz etki ediyor ve vücudu şişiyor. Bunun üzerine 24 Ocak’ta Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırıyorlar. Ancak sözde yer olmadığı ve kendisine bakacak branştan doktorun olmadığı gerekçesiyle yatışı ilk başta yapılmıyor ve buradan başka hastanelere sevk edilmek isteniyor. Fakat diğer hastanelerde dolu olduklarını söyleyerek hastayı kabul etmiyorlar. Bunun üzerine aynı hastanedeki farklı bir branştaki doktor tarafından kontrol edilmeye çalışılıyor” şeklinde anlattı.

ÖLECEĞİM GALİBA

Ayın 24’ünde kardeşinin kendilerini telefonla aradığını belirten Polat, “Hüseyin, babama ‘Ben hiç iyi değilim. Vücudum hep şişti. Ben öleceğim galiba’ diyor. Konuşma sırasından telefon elinden düşüyor. Görüşmenin akşamında mide kanaması geçiriyor ve hastaneye kaldırılıyor. Hastaneye hemen yatırılmadığı için 2 bin 200 mililitre kan kusuyor. Ancak geç müdahale edildiği için vefat ediyor” dedi.

Polat, “Bize şimdiye kadar sadece hastanede yapılan tetkiklerin sonucunu verdiler. Zaten bunlar da anlayacağımız dilden değil. Doktorun biri ‘Yoğun bakımda yer yoktu o yüzden başka polikliniğe yatışı yapıldı’ diyor. Yani hastanede çok bekletiliyor. Kardeşim zaten bekletildiği için kan kaybından ölüyor” diye belirtti.

Hastanenin kamera ve ses kayıtlarını da istediklerini belirten Polat, “Burada kardeşime ne yapıldığını öğrenmek istiyoruz. Bizi bu konuda ikna etmeleri lazım. Konuya ilişkin İnsan Hakları Derneği’ne (İHD) başvurduk. Bunun peşini bırakmayacağız” diye konuştu.

Okumaya devam et

Popular