Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Tutuklu Harbiyelinin annesi Melek Çetinkaya ikinci kez gözaltında

15 Temmuz’un ardından tutuklanarak müebbet hapis cezası verilen Harbiyeli Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, Ankara Kızılay’da polis tarafından gün içerisinde ikinci kez gözaltına alındı.

BOLD-Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya ile vatani görevini yaparken tutuklanan Er Yasin Akgül’ün annesi Fadime Akgül, KHK’lı Acun Karadağ’ın daveti üzerine Yüksel TV’de canlı yayına konuğu oldu. Melek Çetinkaya, program öncesi polis tarafından karga tulumba gözaltına alınmıştı.

Yüksel TV’deki programdan sonra Acun Karadağ ile birlikte KHK’lıların eylemine katılmadan polis tarafından ikinci kez gözaltına alındı. Yüksel Direnişçilerine destek amaçlı Kızılay’a giden Çetinkaya, alana girer girmez polisin müdahalesiyle karşılaştı.

Gözaltına alınan KHK’lı Yüksel Direniçileri ile Melek Çetinkaya, emniyete farklı araçlarla götürüldü. Hala gözaltında olduğu öğrenilen Çetinkaya ve KHK’lı direniçilerin ne zaman serbest bırakılacağı bilinmiyor.

Doktor Rana: “Sınırdan bebeğimi valize koyup geçmek zorunda kaldım”

Gündem

Asitli saldırganını affeden Berfin Özek’e avukatından tepki

Berfin Özek, yüzünü asitle yaktığı için 13 yıl hapse çarptırılan eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik hakkındaki şikayetinden vazgeçti. Özek’in avukatlarından Mehtap Sert, “Öldüren sevgi istemiyoruz. Özek’le ilgili hiçbir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz” dedi.

BOLD – Hatay İskenderun Buluttepe Mahallesi’nde 15 Ocak 2019’da erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik’in asitli saldırısına uğrayan Berfin Özek, 13 yıl hapis cezasına çarptırılan saldırgan hakkındaki şikayetinden vazgeçti. Kararı, Özek’in avukatlarından Mehtap Sert duyurdu.

Avukat Mehtap Sert

Karara tepki gösteren avukat Sert, “Berfin, hükümlü hakkındaki şikayetinden bugün vazgeçmiştir. Öldüren sevgi istemiyoruz şiarımıza ters düştüğünden, Berfin Özek’le ilgili hiçbir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz” ifadelerini kullandı.

MÜCADELEMİZE KET VURULMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Sert, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İskenderun Kadın Platformu olarak kurulduğumuz günden beri birçok kadın ve çocuk davasının takipçisi olduk, olmaya devam edeceğiz. Kadına yönelik şiddet asla kabul görülemeyecek seviyeye gelmişken bu mücadelemize ket vurulmasına da asla müsaade etmeyeceğimizi bildiriyoruz.

BERFİN’İ ASLA YALNIZ BIRAKMADIK

Hepinizin yakından takip ettiği Berfin Özek davasında bizler ilk günden itibaren her türlü desteği verdik. Birçok kadın örgütüyle birlikte dayanışma içerisinde olduk. Berfin’i asla yalnız bırakmayarak her koşulda yanında olup tedavisini olabilmesi hayallerini yaşayabilmesi için var gücümüzle çalışma yaptığımız kamuoyunca bilinmektedir.

ÖLDÜREN SEVGİ İSTEMİYORUZ

Ancak gelinen süreçte Berfin’in kendi iradesiyle şikâyetinden vazgeçtiğini bildirmesi üzerine bizler affetmesinin hukuki ve sağlık yönünden sonuçlarını kendisine açıkladık. Buna rağmen kendisi bu iradesinde ısrar ettiği için bizler de ”Öldüren sevgi istemiyoruz” şiarımıza ters düştüğünden ilkelerimizden asla taviz vermeyerek, bu saatten sonra Berfin Özek’le ilgili hiç bir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz.”

ÖZEK’TEN HENÜZ BİR AÇIKLAMA GELMEDİ

Af sebebi ile ilgili Berfin Özek’ten henüz bir açıklama gelmedi.

Berfin Özek, evine giderken asitli saldırıya uğramış, olayla ilgili Ozan Çeltik tutuklanmıştı. 7 Ocak’taki duruşmada sanık, 12 yıl 18 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Casim Ozan Çeltik

AMELİYAT MASRAFLARINI ÖZEL BİR HASTANE ÜSTLENMİŞTİ

Asidin etkisiyle yüzünün büyük kısmı yanan, sağ gözünü kaybeden, diğer gözünde kısmen görme kaybı olan Özek’in ameliyat masrafları, Sağlık Bakanlığı girişimleriyle Muğla Bodrum’da özel bir hastanece üstlenilmişti.

Ahmet Altan: Bu karar İstanbul seçimlerinin yenilenmesi gibi AKP’nin en büyük siyasi hatası

Okumaya devam et

Gündem

Ahmet’in annesinden Meclise çağrı: Ahmetler ölmesin

Kemik kanseri Ahmet Burhan Ataç’ın annesi Zekiye Ataç, yeni infaz yasasıyla ilgili TBMM’ye seslendi. Yaklaşık iki yıldır tutuklu olan eşinin serbest bırakılmasını istedi.

BOLD – İki yıldır kemik kanseriyle mücadele eden Ahmet Burhan Ataç’ın annesi Zekiye Ataç, sosyal medyada bir kampanya başlattı. Bir video mesaj yayınlayan Zekiye Ataç, “Bu yasa Ahmet’in babasını kapsamıyor. Ahmet ve ben buna çok üzülüyoruz. Ahmet’in babasına en çok ihtiyacı olduğu şu çok zor dönemde Meclis’ten çıkarılacak yasayı büyük bir umutla bekliyoruz. Lütfen sesimizi duyun.” dedi. Zekiye Ataç, AhmetlerMeclisten TahliyeBekliyor etiketi açarak çağrısına destek olunmasını da istedi.

Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanan Ahmet Burhan Ataç’ın babası Harun Reha Ataç, Adana’da özel bir yurtta görev yaptığı için 20 Şubat 2018’de tutuklandı. 30 Kasım 2018’de, 9 ay 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesinde davası görülen Ataç’ın dosyası şu an İstinaf’ta.

Koronavirüs nedeniyle yeniden gündeme gelen ve üç gündür TBMM’de tartışılan yeni infaz yasası, ‘terör’le yargılanan düşünce ve siyasi suçlularını kapsamıyor. Cezaevinde yakınları bulunan birçok aile bu yüzden tedirgin.

Annesi ve babası tutuklandığı dönemde hastalığı ortaya çıkan Ahmet Burhan Ataç, annesinin yurt dışı yasağı çok geç kaldırıldığı için Almanya’da doğan tedavi fırsatından yararlanamamıştı. Hastalığı sürecinde de tutuklu babasından ayrı kalması onu çok üzmüştü. Adana’daki evlerinde hayata tutunmaya çalışan Ahmet Burhan’ın hastalığı artık son aşamada.

Kanser hastası Ahmed Burhan: Babama sarılmak ve iyileşmek istiyorum

Kanser hastası minik Ahmet 5 saatliğine babasına kavuştu

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul’da ücretsiz maskeleri eczaneler dağıtacak

İstanbul Eczacı Odası, İstanbul’da ücretsiz maske dağıtımının eczaneler üzerinden yapılacağını duyurdu. Daha önce PTT üzerinden haftada 5 adet şeklinde dağıtılacağı açıklanan maskeler, eczanelerden 10 günde bir 5 adet şeklinde verilecek.

BOLD – Daha önce PTT tarafından dağıtılacağı belirtilen ücretsiz maske dağıtımı Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildi. İlk uygulama ise İstanbul’da olacak. 20-65 yaş arasındaki vatandaşlara 10 gün için 5 maske verilecek.

MASKELERİ BAKANLIK TEMİN EDECEK

Konuyla ilgili İstanbul Eczacı Odasından yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılması kararı alındığı belirtildi. Açıklamada Sağlık Bakanlığının temin edeceği maskelerin İstanbul Ecza Koop, Selçuk Ecza ve Allianz Healthcare depolarına ulaştırılacağı ve bu kanallar vasıtasıyla eczanelere dağıtılacağı belirtildi.

HER ECZANEYE 10 KUTU MASKE

Eczanelerin sadece bir depo üzerinden 500 adet (10 kutu) maske talebinde bulunabileceği hatırlatılan açıklamada, “20-65 yaş arasındaki vatandaşlarımıza “10 gün için kişi başına 5 adet maske” verilecektir. Vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına gönderilecek mesajdaki kodu eczanelerimize bildirerek maske alabilecektir. Uygulama eczanelere maskelerin ulaşmasının ardından başlayacaktır” denildi.

Akbank emekliye promosyonu kesti

Okumaya devam et

Popular