Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

ABD’li Senatör Graham’dan ağır sözler: Erdoğan ve insanlık aynı cümlede yer alamaz

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen ABD’li Senatör Lindsey Graham, Erdoğan hakkında Twitter üzerinden ağır ifadeler kullandı.

BOLD -Senatör Lindsey Graham AKP’li Cumhurbaşkanı için, “Erdoğan ve insanlık aynı cümlede yer alamaz. En kötüsü daha gelmedi” ifadelerini kullandı.

Trump’la aynı partiden olan Senatör Lindsey Graham, ABD Senatosu’nda çoğu zaman Trump’ın sözcüsü gibi davranıyor ve başkana oldukça yakın bir isim olarak biliniyor.

Senatör Graham, aynı zamanda AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da çok yakın bir isim olarak biliniyor.

Sık sık Türkiye’yi ziyaret ederek AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Lindsey Graham, Fazıl Say konserini de Erdoğan’la birlikte izlemişti. ABD’li Senatör Graham, Erdoğan’la son görüşmesini Eylül ayı sonunda BM Genel Kurul çalışamaları sırasında New York’ta gerçekleştirmişlerdi.

ERDOĞAN VE TRUMP’LA KÖPRÜLERİ ATTI

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik askeri harekata ışık yakmasının ardından Senatör  Lindsey Graham bir anda dostları Trump ve Erdoğan’la köprüleri arttı.

ABD’de Trump’a muhalif açıklamalar yapmaya başlayan Senatör Lindsey Graham, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye’nin Suriye operasyonuna muhalefetin en önde gelen ismi oldu.

ERDOĞAN KARŞITI CEPHEYE ÖNCÜLÜK EDİYOR

Türkiye’nin Suriye’ye girmesi durumunda Türkiye’ye en ağır yaptırımların uygulanması gerektiğini belirten Senatör Graham, operasyonun başlamasının ardından ABD Senatosu’nda Demokrat Senatör Chris Van Hollen ile birlikte Türkiye’ye karşı çok ağır bir yaptırım tasarısının hazırlanmasına öncülük etti.

EN KÖTÜSÜ DAHA GELMEDİ

Senatör Lindsey Graham son olarak AKP’li Cumhurbaşkanı için, “Erdoğan ve insanlık aynı cümlede yer alamaz. En kötüsü daha gelmedi” ifadelerini kullandı.

 

Trump’tan eleştirilere tuhaf savunma: ‘Kürtler Normandiya çıkarmasında bize yardım etmedi’

Dünya

Nijerya’da süper tankerin 1’i Türk 19 mürettebatı kaçırıldı

Nijerya’da korsanların saldırısına uğrayan Hong Kong bandralı bir petrol tankerinde görevli mürettebattan 19’u kaçırıldı. Kaçırılanlardan birinin Türk olduğu bildirildi.

BOLD Kaçırılan mürettebattan 18’inin Hindistanlı birinin de Türk vatandaşı olduğu kaydedildi. Gemiyi işleten şirketin açıklamasında, saldırının 3 Aralık günü Bonny Adasına 77 deniz mili mesafede gerçekleşti. Şirket yetkilileri, ne geminin ne de yüklü olan kargonun zarar görmediği ve gemide 7 kişinin daha bulunduğunu kaydetti.

Yaklaşık 2 milyon varil petrol taşıma kapasitesine sahip süper tanker Nave Constellation’ın Yunan nakliye şirketi Navios Tanker Management tarafından işletildiği ifade edildi.

Saldırı sonrası konuşan şirket yetkilileri, mürettebatın ailelerinin bilgilendirildiğini belirterek, “19 kişinin güvenli şekilde geri dönmesini sağlamak için gereken her şeyi yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Batı Afrika bölgesindeki denizlerdeki korsan saldırıları son aylarda artmış durumda.

Moritanya’da göçmen teknesi faciası: 60’a yakın ölü

Okumaya devam et

Dünya

ABD, İran’a ait olduğundan şüphelenilen bir gemideki silahlara el koydu

ABD donanmasına ait bir savaş gemisi, Umman Denizi’nde seyir halindeki bir yük gemisinde İran’a ait olduğu öne sürülen çok sayıda silah ve füze parçası ele geçirdi.

BOLD – ABD Savunma Bakanlığı, uluslararası sularda seyreden geminin birden fazla ülkenin bayrağını taşıyan gemiler için de kullanılan “vatansız gemi” statüsünde olduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada gemide ele geçirilen güdümlü füze parçalarına Yemen’deki iç savaşta kullanılması ihtimaline karşın el konulduğu bildirildi.

İran, Yemen’deki Şii Husi isyancıları destekliyor ve silah yardımı yapıyor.

Yemen’de 2015 yılında patlak veren iç savaşta Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon ile İran destekli Şii Husi isyancılar arasındaki çatışmalarda çoğu sivil on binlerce insan hayatını kaybetti.

Libya Ulusal Mutabakat Hükumeti, Rusya’yı ülkeye paralı savaşçı göndermekle suçladı

Okumaya devam et

Dünya

Rusya’dan Bulgar Büyükelçiye sınır dışı kararı

Rusya Bulgaristan Büyükelçisini sınır dışı etme kararı aldı. Karar Bulgaristan yönetiminin Moskova’dan, bir diplomatını ajanlık faaliyetinde bulunduğu gerekçesiyle geri çekmesini istemesinin ardından geldi.

BOLD – Rusya da Bulgaristan’ın bu talebine karşılık Bulgar Büyükelçi’nin Rusya’yı terk etmesini istedi.

Bulgaristan’ın Moskova Büyükelçisi Atanas Krastin’e önümüzdeki 24 saat içerisinde Rusya’yı terk etmesi gerektiği diplomatik kanallardan bildirildi.

Rus Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada söz konusu kararın mütekabiliyet çerçevesinde alındığı belirtildi.

Bulgaristan, Ekim ayında Rusya’dan ülkede görevli bir diplomatı ajanlık yaptığı gerekçesiyle geri çekmesini istemiş, yeni askeri ataşeye de vize vermemişti.

Rusya-Batı arasında yeni Skipral krizi: Almanya’da bir cinayette Rus istihbaratı şüphesi

Okumaya devam et

Popular