Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’li Şirin Ünal, Kadirova’nın ölümü hakkında ilk kez konuştu: Psikolojisi bozuktu

Özbek vatandaşı 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın AKP’li Şirin Ünal’in evindeki şüpheli ölümü üzerinden 17 gün geçti. TBMM’de söz alan Ünal, ilk kez Kadirova’nın ölümü hakkında konuştu.

BOLD – Emekli Tümgeneral AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, TBMM’de evinde çalışırken intihar ettiği iddia edilen 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın şüpheli ölümüyle ilgili verilen soru önergelerini cevapladı. Kadirova’nın ölümünden 17 gün sonra konuşan Ünal, milletvekili dokunulmazlığını bir kenara bırakarak bildiklerini ve gördüklerini savcıya anlattığını ifade etti.

Özbek Vatandaşı Nadira Kadirova

“SON İKİ-ÜÇ AYDIR PSİKOLOJİSİ BOZUKTU”

AKP’li Ünal, eşinin 20 yıldır MS hastası olduğunu ve yatalak olarak tedavisinin sürdüğünü, intihar eden Kadirova’nın da eşine bakan iki yardımcıdan birisi olduğunu söyledi.

TBMM’de konuşan Şirin Ünal, Nadira Kadirova’nın psikolojisinin bozuk olduğunu iddia etti. “Son iki üç aydır psikolojik durumunda bozulmayı fark edince ikinci elemanı aldık” diyen Ünal, “Onu gönderemeden kendisini gönderdi. Olayın beşinci dakikasında polisimiz, ambulansımız ve itfaiyemiz geldi. Biz onlar gelinceye kadar küçük kızımla birlikte kendisini kilitleyip, intihar ettiği odanın kapısını kırmaya çalıştık. Omzum halen ağrıyor ama başarılı olamadık maalesef. Üç dört polisimiz kapıyı açtı, hemen sedyeye koyup hastaneye kaldırdılar. Yarım saat sonra Ankara Emniyet Müdürümüz yanımızdaydı, birkaç dakika sonra da nöbetçi savcımız yanımızdaydı. Ben her ikisine elimden gelen bütün kolaylığı göstereceğimi söyledim” dedi.

“BAZI ÇEVRELER BU OLAYI FIRSATA ÇEVİRDİ”

Ünal, olay yerine gelen savcıya 15 dakika boyunca bildiklerini anlattığını belirterek, “Sonra savcımız, hastanedeki işlemleri takip etmek üzere hastaneye geçti. Bütün işlemler emniyet ve savcılığın talimatları doğrultusunda devam etti. Allah hiçbirimizin başına böyle tatsız bir olayı vermesin. Geçmişte TSK’de ve Meclis’te yaptığım çalışmalardan hoşnutsuz olan bazı çevreler, bu olayı fırsata çevirip beni ve ailemi yerin dibine soktular. Savcılığımızın soruşturması devam ediyor. Bana düşen ne lazımsa yaparım” ifadelerini kullandı.

“ANNESİNE NE DİYECEĞİZ”

Kadirova’nın ölümünü Saadet Partili Cihangir İslam meclis gündemine getirdi. İslam, “Bu ülkeye gelen Özbek kızının bir milletvekilinin evinde, elinde milletvekili silahıyla cesedinin bulunmasının geçirdiği prosedür, bizim hukuk anlayışımızın ve uygulamamızın özetidir” diyerek, şöyle devam etti:

“Hiçbir zaman kimseyi suçlayarak söylemiyorum, Sayın Şirin Ünal’ı da çıkıp hem bu Meclise hem bu millete açıklamaya davet ediyorum. Hepinizi de ‘12 Öfkeli Adam’ filmini izlemeye bir kez daha davet ediyorum, 10 yaşımdan beri defalarca izlemişimdir. Ama diyorum ki: Deliller bu kadar aleyhinde olmasına rağmen ve kiminle konuştuysam halkın gözünde şüpheli nazarıyla bakılmasına rağmen masum olabilir ama bu sistem suçu da örter, masumiyeti de örter. En önemlisi, biz Nadira Kadirova’nın annesine ne diyeceğiz arkadaşlar, esas mesele budur.”

AKP’li Şirin Ünal Özbekistanlı Nadira’yı kaçak çalıştırıyordu

Dünya

Nijerya’da süper tankerin 1’i Türk 19 mürettebatı kaçırıldı

Nijerya’da korsanların saldırısına uğrayan Hong Kong bandralı bir petrol tankerinde görevli mürettebattan 19’u kaçırıldı. Kaçırılanlardan birinin Türk olduğu bildirildi.

BOLD Kaçırılan mürettebattan 18’inin Hindistanlı birinin de Türk vatandaşı olduğu kaydedildi. Gemiyi işleten şirketin açıklamasında, saldırının 3 Aralık günü Bonny Adasına 77 deniz mili mesafede gerçekleşti. Şirket yetkilileri, ne geminin ne de yüklü olan kargonun zarar görmediği ve gemide 7 kişinin daha bulunduğunu kaydetti.

Yaklaşık 2 milyon varil petrol taşıma kapasitesine sahip süper tanker Nave Constellation’ın Yunan nakliye şirketi Navios Tanker Management tarafından işletildiği ifade edildi.

Saldırı sonrası konuşan şirket yetkilileri, mürettebatın ailelerinin bilgilendirildiğini belirterek, “19 kişinin güvenli şekilde geri dönmesini sağlamak için gereken her şeyi yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Batı Afrika bölgesindeki denizlerdeki korsan saldırıları son aylarda artmış durumda.

Moritanya’da göçmen teknesi faciası: 60’a yakın ölü

Okumaya devam et

Gündem

Aydınlıların direnişi belgesel oldu: Jeotermal Yetti Gari

Yönetmen Murat Yüksel ve Gazeteci Onur Yıldırım, Aydın’ın köylerini gezerek “Jeotermal Yetti Gari” isimli belgesele imza attı.

BOLD– JES’lerin doğa ve tarımsal alanlar üzerindeki etkilerini anlatan yapımda Aydın’da yaşayan mağdurlar ve uzmanlarla görüşüldü. Belgeselin odağında ise halkın verdiği mücadele yer alıyor.

KIZILCAKÖY DİRENİŞİ İLHAM OLDU
Evrensel’den Eda Aktaş’ın haberine göre yönetmen Murat Yüksel Kızılcaköylülerin direnişinden etkilenerek bölgedeki JES (jeotermal enerji santrali) sorununu gündeme alan bir belgesele yapmaya karar verdi. Belgeselin ilk gösterimini 6 Ekim’de JES direnişinin simgesi haline gelen Kızılcaköy’de gerçekleştiren Yüksel “JES’lerin bu kadar zararlı olduğunu bilmiyordum. Temiz enerji olduğu iddia ediliyordu ama bunun temiz enerji olmadığını gözlemledim.” açıklamasında bulundu.

Çekimleri 20 köyde yapılan belgesel sırasında köylülerin dertlerini anlatmakta çekinmediğini dile getiren Murat Yüksel yörede yaşananları ise “Menderes Ovası’nın hoyratça kullanılması sonucu, geleceğimiz ipotek altına alınıyor ve kanser vakaları artıyor, bu kanser hastalarının bir gideri var ama elektrik şirketinin de ürettiği bir gelir var. İkisini yan yana getirdiğimiz zaman, kanser hastalarının iyileşmesi için harcanan para daha fazla. Ama adı temiz enerji ne hikmetse!” şeklinde açıkladı.

Diğer köylerde de gösterimi yapılacak olan “Jeotermal Yetti Gari” aralık ayı içerisinde İzmirli izleyicilerle de buluşacak.

Okumaya devam et

Gündem

Alpaslan Kuytul’a tahliye

Mahkeme, hakkında 3 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istenen ve 22 aydır cezaevinde tutulan Furkan Vakfı Kurucusu Alpaslan Kuytul’un tahliyesine karar verdi.

BOLD – Alpaslan Kuytul’un yargılandığı davanın duruşması bugün görüldü. Duruşmaya video konferans yöntemi olan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Alparslan Kuytul’un beraatini talep etti. Adana Adliyesindeki davada 4. Ağır Ceza Mahkemesi, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek”, “özel belgede sahtecilik”, “dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık”, “kamu kurum ve kuruluşları ve benzeri tüzel kişiliklerin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” ve “mal varlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek” suçlarından 3 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Furkan Vakfı kurucusu Alpaslan Kuytul hakkında tahliye kararı verdi. 45 vakıf üyesi ile birlikte yargılanan Kuytul, davanın tek tutuklu sanığıydı.

VAKIF ÜYELERİNİ SEVİNDİREN KARAR

Vakfın resmi sitesinden yapılan duyuruda “22 aydır Bolu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendi, ‘Suç Örgütü Kurmak Ve Nitelikli Dolandırıcılık’ iddiasıyla yargılandığı 4. Ağır ceza mahkemesinden bugün tahliye edildi” denildi. Kuytul hakkında geçen Temmuz ayında ‘terör örgütlerine destek vermek” suçlamasıyla 20 yıla kadar hapis istemiyle yeni bir dava açılmıştı. Kuytul’a yurt dışı yasağı getiren mahkeme duruşmayı 17 Marta erteledi. Tahliye kararı Furkan Vakfı üyelerince sevinçle karşılandı.

Alman vatandaşına Türkiye’de ağır işkence

Okumaya devam et

Popular