Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Aldatan kocasından ciğerini geri istiyor

Doktorların 6 ay ömür biçtiği 12 yıllık kocasına hiç düşünmeden karaciğerinden nakil yaptıran Melike Özmen, kendisini aldatan ve evden kovan eşinin vefasızlığını Müge Anlı’ya anlattı.

BOLD – Müge Anlı’nın sunduğu Tatlı Sert adlı programa konuk olan Melike Özmen’in anlattıkları vefasızlığın bu kadarı da olmaz dedirtti. Karaciğerini verdiği 12 yıllık kocası tarafından başka bir kadın için terk edilen Melike Özmen, yaşadıklarını Müge Anlı’nın programında anlattı.

EŞİNİ KOVDU SEVGİLİSİ İLE YAŞAMAYA BAŞLADI

Özmen’in iddiasına göre, doktorların 6 ay ömür biçtiği kocası, nakilden sonra iyileşir iyileşmez, Melike Özmen’in karşısına çıkıp onu sevmediğini ve evden gitmesi gerektiğini söyledi. Evli olduğu hatta karaciğerini aldığı eşini evden kovan vefasız koca aynı evde 3. çocuğunu beklediği sevgilisiyle yaşamaya başladı.

BOŞANMAYACAĞINI SÖYLEDİ

Müge Anlı’nın programına katılmadan önce, aldatan kocasından verdiği ciğeri geri istemesiyle haber olan Melike Özmen, programda telefonla bağlandığı kocasına, boşanmayacağını ve ondan intikam alacağını söyledi. Boşanması için eşi ve onun sevgilisi tarafından tehdit edilen Melike Özmen de şimdi karaciğerini geri istiyor. Sosyal medyada da gündem olan olay ile ilgili yapılan paylaşımlarda vefasız kocaya tepki var

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

Tiyatro oyuncusu Orhan Aydın’a Erdoğan’a hakaretten hapis cezası

AKP iktidarına yönelik muhalif çıkışları ile tanınan Tiyatrocu Orhan Aydın, Kuşadası Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Derneği’nin düzenlediği 2017 yılındaki Sivas Katliamı anmasında yaptığı konuşmada “Cumhurbaşkanına hakaret” ettiği suçlamasıyla 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

BOLD-Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın, iki yıl önce Sivas Katliamı anmasında “diktatör bozuntusu” dediği için 11 ay hapis cezası aldı. Konuşmasında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adını bile anmadığını ve bir üst mahkemeye başvuracağını söyleyen Aydın, “Yaşadığım sürece bu katliamın hesabını sormaya devam edeceğim” dedi. Aydın’a verilen ceza ertelenmedi.

Orhan Aydın konuşmasında ”Canlarımızın hiçbirinin kanı yerde kalmayacak, bunu bu ülkeyi yönettiğini söyleyen diktatör bozuntusu ve tayfası duysunlar” demişti.

Aldığı cezayı Twitter üzerinden duyuran Orhan Aydın şu ifadeleri kullandı:

‘Kuşadası Savcılığı, adını bile anmadan “Diktatör Bozuntusu’ dediğim için, RTE’na hakaretten ertelemesiz 11 ay 20 gün hapis cezası verdi. Oysa yüzlerce emsal dosya sunulmuştu. Yineliyorum. 2 Temmuz 93 Sivas bir katliamdır, gericiliğin ateşe verdiği insanlığın her biri canımdır. Yaşadığım sürece bu katliamın hesabını sormaya devam edeceğim. Azmettiriciler, katiller, katliamı aklayanlar yaşamaktadır. Gericiliğin kin ve nefret ve düşmanlık kusan insan dışılığı ülkemin alnında kara lekedir.

Elbette bir üst mahkemeye itiraz edeceğiz. Adalet varsa beni değil bu davanın halen arkasında duran caniliği yargılamalıdır. Hiç kimse yakılan canlardan kardeşlerimden daha değerli değildir. Metin Altıok, Nesimi Çimen, Behçet Aysan, Asaf Koçak, Asım Bezirci..benim. Yukarıya not..elbette savcılık talep eder yargıç karar verir..burada olduğu gibi..

Türkiye’nin en güvenilmeyen meslekleri; politikacılar ve din görevlileri

Okumaya devam et

Genel

Yargı paketi yasalaştı; haber verme sınırlarını aşmayan düşünce açıklamaları artık suç değil!

AKP’nin reform adını verdiği ancak beraat eden KHK’lıların pasaportunu İçişleri Bakanlığı onayına bağlayan yargı paketi yasalaştı. Pakete göre, haber verme sınırlarını aşmayan veya eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmayacak. Pasaport için bakanlık onayı gerekecek.

BOLD – AKP’nin Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında Meclis’e sunduğu Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda dün gece kabul edilerek yasalaştı.

Kanuna göre, baroya kayıtlı ve en az 15 yıl kıdemi bulunan avukatlara hususi damgalı pasaport verilecek. Ancak avukatların haklarında, Türk Ceza Kanunu’nda belirtilen suçlar ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlardan dolayı soruşturma veya kovuşturma bulunmaması şartı aranacak.

KHK’LILARA İÇİŞLERİ’NDEN PASAPORT İZNİ

T24’ün haberine göre, OHAL döneminde çıkartılan KHK’larla pasaportları iptal edilenlere, haklarındaki idari veya adil işlemler lehine sonuçlanmışsa pasaportları iade edilecek. Bu şekilde pasaportları iptal edilenler veya pasaport talepleri reddedilenlere, belirli koşulların bulunması durumunda kolluk birimlerince yapılacak araştırma sonucuna göre İçişleri Bakanlığınca pasaportları verilebilecek.

Bu maddeden, OHAL kapsamında kabul edilen kanunlar uyarınca kamu görevinden çıkarılmaları veya rütbelerinin alınması nedeniyle pasaportları iptal edilenler, OHAL Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin KHK’nin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun’un 5. maddesi ve 375 sayılı KHK’nin geçici 35. maddesi uyarınca pasaportları iptal edilenler, mahkemelerce yurt dışına çıkmaları yasaklananlar hariç olmak üzere pasaportları iptal edilenler ile haklarında pasaport verilmemesine yönelik idari işlem tesis edilmiş olanlar yararlanacak.

SORUŞTURMASI BULUNMAYANLAR ALABİLECEK

Ancak haklarında aynı nedenlerden dolayı devam eden herhangi bir idari, adli soruşturma, kovuşturma bulunmaması, kovuşturmaya yer olmadığına, beraatine, ceza verilmesine yer olmadığına, davanın reddine veya düşmesine karar verilmesi, mahkumiyet kararında cezasının tümüyle infaz edilmesi veya ertelenmesi, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmesi şartları aranacak.

Teklifin TBMM’de kabulüyle yasalaşan maddeler özetle şöyle oldu:

AVUKATLARA YEŞİL PASAPORT

– Haber verme sınırlarını aşmayan veya eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmayacak.

– Baroya kayıtlı, en az 15 yıllık avukatlara yeşil pasaport verilebilecek.

– Avukatlık staj ve noterlik staj başvurularında, Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı’nda başarılı olma şartları aranacak.

– İdari yargıda da ses ve görüntü nakledilmesi yoluyla duruşma yapılabilecek.

TUTUKLULUK SÜRESİ

– Soruşturma aşamasında tutukluluk süresi, ağır ceza mahkemesinin görevine girmeyen işlerde 6 ayı, görevine giren işlerde 1 yılı geçemeyecek.

– Seri muhakeme usulü ile basit yargılama usulü, yargı sistemine dahil ediliyor.

– Suçun sübutuna doğrudan etki edecek mevcut bir delil toplanmadan düzenlenen, soruşturma veya kovuşturma yapılması izne veya talebe bağlı olan suçlarda izin alınmaksızın veya talep olmaksızın düzenlenen iddianameler iade edilecek.

– İş ve çalışma hürriyetinin ihlali; güveni kötüye kullanma; suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi suçları da uzlaştırma kapsamında olacak.

– Uzlaştırma ve ön ödeme kapsamındaki suçlar hariç, cumhuriyet savcısı, üst sınırı 3 yıl veya daha az süreli hapis cezasını gerektiren suçlarda, kamu davasının açılmasını 5 yıl süreyle erteleyebilecek.

– Cinsel istismar mağduru çocukların soruşturma evresindeki beyanları, bunlara yönelik hizmet veren merkezlerde cumhuriyet savcısının nezaretinde uzmanlar aracılığıyla alınacak.

TEMYİZ KAPSAMI GENİŞLİYOR

– Bölge adliye mahkemesi ceza dairelerinin temyiz edilebilecek kararlarının kapsamı genişletiliyor.

– Hakaret, halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, suç işlemeye tahrik, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, cumhurbaşkanına hakaret, devletin egemenlik alametlerini aşağılama, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve devletin kurum ve organlarını aşağılama, silahlı örgüt, halkı askerlikten soğutma suçları nedeniyle verilen bölge adliye mahkemesi ceza dairelerinin kararları temyiz edilebilecek.

– Kamu davasının açılmasının ertelenmesine ilişkin hapis cezalarının üst sınırı 15 yaşını doldurmamış çocuklar bakımından 5 yıl olarak uygulanacak.

İnsan Kaçırma Eylemleri 2019 Raporu yayınladı

Okumaya devam et

Genel

AKP’li Bülent Turan’dan çelişkili ‘Ekrem Amca’ açıklaması

Kürtçe konuştuğu için saldırıya uğrayan Ekrem Yaşlı olayı için, önce saldırının ilgisiz bir konudan başladığını savunan AKP’li Turan, daha sonra münferit olay diyerek itidal çağrısı yaptı.

BOLD – Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören ve Türkçe bilmeyen eşiyle (71) Kürtçe konuşan Ekrem Yaşlı (74), hastanede bulunan başka bir hasta yakını tarafından saldırıya uğramıştı. Yaşlı , kendisine yönelik saldırıyı şu ifadelerle anlattı, “Ben bir şey demedim ona. Bana ‘sen nereden geldin?’ gibi bir şeyler söyledi. Ben anlamadım önce. Sonra koltukta oturuyordum, bir ara göz göze geldik. ‘Bana neden bakıyorsun?’ dedi. Ben de ona bakmadığımı söyledim, ayrıca ‘bakmak yasak mı?’ dedim. Arkasında soda şişesi saklıyormuş. ‘Ben sana bana bakma demedim mi’ dedi, ‘burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ diyerek soda şişesiyle iki kez kafama vurdu.”

ADLİ SÜREÇ BAŞLADI

AKP Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’de hasta eşine hastanede refakat eden Ekrem Yaşlı’ya Kürtçe konuştuğu gerekçesiyle, başka bir hasta refakatçi tarafından yapılan saldırı hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Turan ilk paylaşımında saldırının, Ekrem Yaşlı ile ilgisiz bir konu yüzünden başlayan bir tartışma sonucu yaşandığını ifade etti. Turan, Ekrem Yaşlı’nın 25 yıldır Çanakkale’de yaşadığını belirterek, ”Münferit bir olayı genellemek doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Adli süreç başlamıştır. Ekrem amcamıza tekrar geçmiş olsun. Konunun takipçisiyiz” dedi.

Çelişkili açıklama Turan’ın takipçilerinin de gözünden kaçmadı. İşte Bülent Turan’ın çelişkili ifadelerinin yer aldığı paylaşımları ve gelen tepkiler;

74 yaşındaki Ekrem Yaşlı, Kürtçe konuştuğu gerekçesiyle saldırıya uğradı

Okumaya devam et

Popular