Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Harbiyeli annesi Çetinkaya’dan Nedim Şener’e hodri meydan

Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, Nedim Şener’e meydan okudu. Canlı yayında 19 yaşındaki erlerin darbe yaptığını iddia eden Şener’e, delilleriyle bu iddiayı çürütmeye hazır olduğunu söyledi.

BOLD – Dün akşam Yüksek TV’de Acun Karadağ’ın konuğu olan Melek Çetinkaya, Nedim Şener’i canlı yayında tartışmaya davet etti. Müebbet hapis cezasına çarptırılan askeri öğrencilerin ‘darbeye katıldığını ve fetöcü olduğunu’ iddia eden Nedim Şener’e canlı yayın sırasında öğrencilerin 15 Temmuz gecesi çekilen videolarını gönderdiğini söyledi.

Çetinkaya, “Nedim Şener’e, canlı yayındayken çocukların videosunu attım. Masumiyetinin videoları var. Arkasından da dosyaları atacaktım, önemli yerleri, oğlumun adının geçtiği yerleri. Anında beni engelledi” dedi.

BEN CAHİL KADINIM, SEN KÜLTÜRLÜ…

‘İlkokul mezunu, cahil bir kadın’ olduğunu ifade eden Çetinkaya, Nedim Şener’i herkesin karşısında iddialarını ispatlamaya davet etti ve hodri meydan dedi:

“Sen hem canlı yayına çıkıyorsun, askeri öğrenciler darbeci diyorsun, ateş ettiler diyorsun, ya sen iddianın arkasında dur. Hodri meydan benim olduğum yere çık konuş Nedim Şener. Ben cahil ilkokul mezunu bir kadınım. Sen kültürlü adamsın. Çıkalım konuşalım. Sen bana göster çocukların müebbeti hak ettiğini, darbeci olduğunu, balistik raporunu, ben de sana göstereyim. Eğer bu kadar kendinden eminsen hodri meydan, ben herkesle çıkarım televizyona, hiç kimseden çekinecek bir şeyim yok benim. Ama korkak onlar. Beni engelleyen onlar.”

Metin Feyzioğlu’ndan, müebbet alan öğrencinin annesine: Sesiniz çok çıkıyor, biraz sessiz olun!

 

Gündem

Osman Kavala, yeniden tutuklandı!

Gezi Davası’ndan beraat eden ve tahliyesi yapılan Osman Kavala, hakkındaki 15 Temmuz soruşturması nedeniyle savcılık sorgusunun ardından çıkartıldığı mahkemece ‘kaçma şüphesi’ gerekçesiyle tutuklandı.

BOLD-Gezi Davası’nda beraat etmesinin hemen ardından 15 Temmuz girişimiyle ilgili başka bir soruşturmadan gözaltına alınan Osman Kavala, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ifadesinin alınmasının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Kavala, tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Osman Kavala, Nöbetçi 8. Sulh Ceza Hakimliği’nce yeniden tutuklandı.

840 gün tutuklu kaldıktan sonra dün görülen Gezi Davası’nda beraatine karar verilen iş insanı Osman Kavala, gece Silivri Cezaevi’nden tahliye edilmeyi beklerken gözaltına alınmıştı.

Karamollaoğlu: Türkiye’de hakikaten darbe oldu ve darbeyi bu iktidar yaptı

Okumaya devam et

Gündem

İBB’den Gezi Parkı’nı yeşillendirme kararı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gezi Parkı’nda mantar hastalığı ve fırtınalar nedeniyle zarar gören 77 ağacın yerine 150 ağaç dikiyor. Yeşillendirme çalışmalarının Gezi Parkı davasındaki beraat kararlarının sonrasına denk gelmesi dikkat çekti.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Gezi Parkı’nı yeşillendirme kararı aldı. Bu kapsamda Gezi Parkı’nda mantar hastalığı ve fırtınalar nedeniyle zarar gören 77 ağacın yerine 150 yeni ağaç dikiliyor.

AĞAÇLARIN DİKİMİNE BAŞLANDI

Dikilecek dişbudak, sığla, çitlembik, mabet ve ıhlamur ağaçlar kamyonlarla Gezi Parkı’na getirildi. Sökülecek ağaçlar ise önce kesildi, daha sonra köklerinden çıkarıldı. İBB ekipleri kepçe yardımıyla yeni ağaçların dikileceği alanları kazdı. Ağaçlar görevlilerin denetiminde belirlenen yerlere dikildi.

2017 TARİHLİ KARAR GEREĞİ DİKİLİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, parka astığı bilgilendirme pankartında “Taksim Gezi Parkı’nda ‘doku bozulması mantarı’ hastalığı nedeniyle İstanbul 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nün 07.07.2017 tarihli kararı gereği kuruyan ağaçlar kaldırılarak yerlerine yeni ağaçlar dikilecektir” denildi. Gezi Parkı’nda bu sabah başlayan ağaç dikiminin birkaç günde tamamlanması planlanıyor.

Karamollaoğlu: Türkiye’de hakikaten darbe oldu ve darbeyi bu iktidar yaptı

Okumaya devam et

Gündem

Gezi Davası’nda beraat veren hakimlere HSK’dan soruşturma!

Gezi Parkı Eylemleri davasının görüldüğü İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi hâkimleri hakkında HSK tarafından soruşturma açıldığı öğrenildi.

BOLD-İş İnsanı Osman Kavala’nın tutuklu yargılandığı Gezi Davası’nda tüm sanıklara beraatına ve tutuklu bulunan sanıkların ise tahliyesine karar verilmişti. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği karar davayı takip edenler tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı. Uzun süredir Türkiye’de ilk defa adalet düzgün işliyordu.

840 gündür tutuklu bulunan Osman Kavala’nın akşam saatlerinde Silivri Cezaevi’nden çıkması beklenirken İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Kavala hakkında 15 Temmuz soruşturması nedeniyle gözaltı kararı verdi.

Tüm bu gelişmelerin yaşandığı sıra ise Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) Gezi Davası’nda beraat kararı veren İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi.

HSK 1. Daire, Gezi Davası mahkeme heyetinde görevli 3 hâkim hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi. HSK Birinci Dairesi, Mahkeme Başkanı Galip Mehmet Perk, üye Ahmet Tarık Çiftçioğlu ve Talip Ergen hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi.

Edinilen bilgiye göre, Kurul heyet ile ilgili müfettiş görevlendirecek. Müfettiş olayı araştıracak.

Selahattin Demirtaş: Tayyip Erdoğan hazin hazin ağlar artık

Okumaya devam et

Popular